22.12.2022  ukázkový trénink starší přípravky

Hráči ze starší přípravky doplněni o hráče z mladší přípravky dostali předvánoční dárek. Dárek byl v podobě ukázkového trénink v hale pod vedením Michala Hájka. Michal je mentorem mládeže v OFS Blansko a tyhle ukázkové tréninku má na starosti.
 Kluci a holky si to náležitě užili a určitě se naučili nové věci, které budou postupně pilovat a dotahovat k dokonalosti. Na tento trénink se přišli podívat i všichni trenéři FSA Kras, kteří tímto způsobem chtěli "nasát" nové věci do tréninkové jednotky.
 Tímto Michalovi, trenérům starší přípravky a všem zúčastněným dětem děkujeme za účast na tomto předvánočním tréninku. Snad si to všichni náležitě užili.

17.12.2022  mladší přípravka - 2. kolo starez cup

V sobotu se uskutečnilo druhé kolo turnaje Starez Cup v kategorii U9, kterého se zúčastnili i naši hráči mladší přípravky, kteří vedli tabulku po prvním kole. V tomto turnaji se podařilo hráčům FSA Kras postoupit do velkého finále z druhého místa, když nestačili v přímém zápase o první místo na kvalitní tým SK Pozořice, kdy ve velmi vyrovnaném utkání nakonec podlehli 0:2. Po závěrečném hvizdu rozhodčího pak všichni hráči utrousili nejednu slzičku, ale za předvedený výkon se určitě nemusí stydět, spíše naopak si zaslouží velikánskou poklonu.

10.12.2022  mladší přípravka - futsalová liga, 1.kolo

V sobotu 10.12.2022, naši hráči mladší přípravky věkové kategorie U9, odehráli futsalový turnaj, pořádaný pod záštitou FAČR v Brně. Turnaj se konal v tělocvičnách ZŠ Bosonožská a naši hráči odehráli 7 zápasů proti týmům, které již s futsalem mají jistou zkušenost. Naši mladí hráči si brzy osvojili specifická pravidla futsalu a v zápasech předváděli velice kvalitní týmový výkon, který byl korunovaný krásným druhým místem v tomto kvalitním turnaji. Další turnaj futsalové ligy odehrají naši hráči v polovině ledna. Za předvedený výkon si zaslouží hráči velikou pochvalu.

4.12.2022 ročník 2009 na starez cup 1.kolo

Kluci 2009 startují na Starez Winter cupu společně s ročníkem 2008, ale uvolnilo se jedno místo, tak to šli vyzkoušet do nafukovací haly na menší hřiště. Na menší hřiště si kluci museli zvyknout a i hra je na této velikosti úplně jiná. Bohužel 1.kolo klukům moc nevyšlo. Ze 4 zápasů vyhráli pouze jeden a tak obsadili 5 místo. Každopádně ještě není nic ztraceno a ve druhém
kole se pořád dá hrát o postup do "elitní" skupiny.
 První zápas byl hodně seznamovací a proti dobrému soupeři kluci prohráli 2:0. Postupně si tvořili i gólové šance, bohužel je neproměnili. Druhý zápas byl už o mnohem lepší a kluci prohráli jen o gól v poměru 3:2. Třetí zápas byl s pohledu hry nejlepší, co kluci předvedli a také byly po zásluze odměněni výhrou 3:2. Poslední zápas byl o výhře. Pokud by kluci vyhráli, obsadili by krásné 3 místo. Bohužel se tak nestalo a kluci je prohráli 3:1.
 Každopádně kluci již teď zjistili, že hra na takto malém hřišti vyžaduje víc, než hra na velkém "poli". Ve druhém kole určitě podají kluci vyrovnané výkony a probojují se do elitní skupiny. Více informací najdete zde.

20.11.2022  mladší žácí na starez cup 1.kolo

V sobotu se naši kluci ročníku 2010 doplněni klukama z ročník 2011 rozjeli na první kolo Starez cupu do Brna. Kluci nastoupili velmi energicky a prvním zápase se rychle dostali do vedení. Bohužel potom poznali "výhody" menšího hřiště a vlivem nedůmyslné obrany první zápas prohráli o gól. Druhý zápas už byl mnohem lepší, bohužel jen remizovali, i když v závěru utkání neproměnili 2 vyložené šance do prázdné brány. Třetí zápas ve skupině podcenili a dostali za "vyučenou". Po dlouhé a důrazné domluvě od trenérů se kluci zvedli a 2 další zápasy dotáhli do vítězného konce. Poslední zápas byl nejtěžší, protože kluci nastoupili proti vítězi celého turnaje. Neodvedli špatný výkon, bohužel neproměnili gólové situace a proto prohráli.
  Každopádně kluci zjistili, jaké výhody a nevýhody má rozměrově menší hřiště, a že je důležité hodně zrychlit hru. Trochu nazlobeni sami na sebe, ale nažhavení očekávají druhé kolo, kde by chtěli předvést vyrovnané výkony ve všech zápasech skupiny. Více informací o turnaji najdete zde.

20.11.2022  Ochoz/dorost na starez winter cup 1.kolo

Dorostenci spojení s Ochozí u Brna navštívili Starez Winter cup v Brně. Kluci hráli na umělém povrchu pod širým nebem v poštu 7+1 na polovinu hřiště. První zápas byl velmi těžký, protože přes noc napadl poprašek sněhu, takže povrch byl velmi kluzký. Postupem času sníh roztál a kluci v chladném počasí podali výborný víkend, kdy obsadili krásné 3.místo.

19.11.2022  předpřípravka na turnaji ve svitávce

V sobotu 19.11. jsme se s předpřípravkou zúčastnili dalšího turnaje organizovaného Žijeme hrou. Utkali jsme se s kvalitními soupeři z Lipovce a z Žijeme hrou. Odehráli jsme několik hezkých zápasů. Ocenění zaslouží jak všichni hráči za skvělé výkony, tak i rodiče za hlasitou podporu.

19.11.2022  mladší dorost na turnaji v jedovnicích

V sobotu 19.11.2022 se mladší dorost zúčastnil halového turnaje v Jedovnicích.
Naši borci přistoupili ke hře velmi zodpovědně a byla vidět touha po vítězství. Začátek byl ještě taková ,,oťukàvaná" ,ale postupem času naše hra získávala na jistotě , souhře a přesnosti . V prvním a druhém duelu vítězíme ve třetím remizujeme. Tím se dostáváme do finále o první místo. Tam opět ,v základní hrací době,remizujeme s velmi silným a o několik let starším soupeřem RDR Akademie. Na následné pokutové kopy prohráváme a končíme na krásném druhém místě.
 Nebyl to vůbec jednoduchý turnaj a klukům patří velké díky za nasazení a reprezentaci FSA Kras.
FSA Kras - Bukovinka 3:1
Blansko - FSA Kras 0:7
RDR - FSA Kras 1:1
Finále o první místo:
RDR - FSA Kras 2:2  (pokutové kopy 4:1)

17.11.2022  sametový fotbálek mladší přípravky

Dnes dopoledne jsme pro hráče mladší přípravky připravili v Kotvrdovicích "Sametový fotbálek". Účast byla i přes docela studené počasí hojná a všichni si hru velice užili. Na konci nechyběl ani teplý čaj a něco sladkého na zub. Každý účastník dostal i symbolický pendrek.

13.11.2022  Mladší přípravka v tišnově

V neděli 13.11. odehráli v Tišnově hráči mladší přípravky další přípravné zápasy s domácím družstvem AFK Tišnov a družstvem FC Slovan Rosice. Oba naše týmy Kras A i B, v těžkých zápasech proti kvalitním soupeřům předvedly skvělé výkony a vysloužily si pozvání na další na triangly pořádané AFK Tišnov, za což pořadatelům děkujeme.
 Poděkování opět patří i hráčům a jejich rodičům za podporu.

13.11.2022  starší žácí -  STAREZ WINTER CUP 1.kolo

Do turnaje jsme vstoupili perfektně, když jsme si poradili s oběma týmy, které nakonec skončily před námi. Poté jsme zdolali i Drnovice a po 3 zápasem jsme měli plný počet bodů, navíc bez inkasované branky. Pak nás čekaly 3 zápasy hned za sebou. S Líšni nám chybělo kousek toho štěstíčka ke vstřelení gólu a došlo k dělbě bodů. Poslední dva zápasy se nám už tolik nedařilo, síly ubývaly, navíc došlo ke zranění našeho kapitána a bohužel se nám nepodařilo to dotáhnout až k samotnému vítězství v turnaji. Ale třetí místo je si myslím moc pěkné. Kluci si zaslouží obrovskou!!!! pochvalu, bojovali, rvali se o každý balón a nevypustili jediný souboj.

Výsledky: FSA Kras
 - Svratka 1:0  - Pavel Mudra
                   FSA Kras - Medlánky 3:0 - Robin Přikryl, Vilém Burget, Pavel Mudra
                   FSA Kras - Drnovice 2:0 - Vilém Burget, Honza Svoboda.

jedovnického kapra

Přijďte se proběhnou Vy a Vaše děti. Na věku nezáleží.

6.11.2022  mladší přípravka - turnaj tišnov

V neděli odehráli na hřišti v Tišnově hráči mladší přípravky přípravné zápasy s domácím týmem AFK Tišnov a s týmem SK Perštejn Nedvědice. Za krásného slunečného počasí a za podpory fanoušků z řad rodičů a rodinných příslušníků, se hrál pěkný fotbal a všichni si nedělní dopoledne užili. Příští víkend se bude akce opakovat, jen tým Nedvědice nahradí tým Rosic. Velké poděkování rodičům, kteří své děti v této krásné hře podporují. Děkujeme

5.11.2022  starší přípravka - starez cup 1.kolo

I starší přípravka se rozjela na brněnský Starez Cup. Po výborném umístění mladší přípravky se i starší přípravka neztratila a svůj turnaj v prvním kole také vyhrála.
 Více informací o této skupině najdete na zde.

5.11.2022  přepřípravka - lipovec

Předzápas jedovnickému A týmu v sobotu obstaral neméně kvalitní zápas naší předpřípravky se Sokolem Lipovec. Tímto naši nejmenší fotbalisté uzavřeli podzimní venkovní část sezóny.

5.11.2022  vysočany/šošůvka/sloup - žáci "b" 3:6(1:3)

Branky: Švábenská Bedřiška 4x, Indrychová Adéla, Raušová Martina
Děvčata se hned v úvodu utkání ujala vedení a postupně přidala další dva góly. Domácí kluci dali jeden gól, poločas skončil 1:3. Druhý poločas vyhrála děvčata 3:2. Pohodový zápas byl ze strany holek odehrán dobře, s malým počtem chyb a s častým ohrožováním domácí brány. Žákyně zaslouženě vyhrály a předvedly, že je fotbal baví.

5.11.2022  žáci "a" - rdr akademie "b" 4:1 (2:0)

Branky: Odehnal Vojtěch, Brantalík Lukáš, Šenkýř David 2x
Poslední zápas podzimní části jsme odehráli na domácím hřišti. Poslední zápas jsme odehráli na velké hřiště v počtu 8+1. Soupeře jsme k žádné vyložené šanci nepustili a postupně stupňovali tlak na soupeřovu branku. Těsně před půlkou jsme zvýšili svoje vedení na 2:0. Ve druhé půli jsme vytvořili jednu hrubou chybu, kterou soupeř potrestal. Bojovností všech hráčů jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Pokud budeme pokračovat v kvalitních zápasech i jarní části, otevírá se nám možnost postupu do vyšší třídy.

29.10. 2022 mladší přípravka - starez cup 1.kolo

V sobotu 29.11.2022 absolvovali naši hráči ročníku 2014, doplnění hráči ročníku 2015, první kolo turnaje STAREZ CUP 2022, který se hrál v nafukovací hale na umělé trávě v T.C.M. Brno. Ve skvěle obsazeném turnaji, se naši hráči předvedli ve skvělé formě, kdy v pěti utkáních nepoznali hořkost porážky a v zápasech získali krásných jedenáct bodů, což jim zajistilo průběžné první místo. Za svůj výkon sklidili pochvalu organizátorů, kteří je vyhodnotili jako nejlépe hrajícím týmem sobotního dne.

 Turnaj odehráli tito hráči: brankáři Vincenec Kryštof a Viktor, v poli Max Hrazdíra, Marek Musil, Lukáš Beneš, Lukáš Hloušek a Matyáš Prášek. Všem veliké díky za předvedený výkon.

8:10

29.10.2022  žáci "B" - žáci "a" 4:2 (2:2)

Branky: Švábenská Bedřiška 3x, Raušová Martina - Šenkýř David, Hrubý Tobiáš
Derby. Vždy hodně emotivní zápas. Kluci šli opět rychle do vedení. Holky srovnaly a druhou brankou se dostaly do vedení. Kluci do poločasu vyrovnaly. Ve druhé půli holky pěkným breakem opět strhly vedení na svoji stranu a rozhodnutí přišlo po našem vlastním gólů. Jinak asi remízový zápas holky přetáhly na svoji stranu a zvítězily.

23.10.2022  ženy - hodoním 0:5 (0:3)

Kdo dnes neviděl utkání žen, tak asi neuvěří tomu, že si domácí ženy daly čtyři vlastní góly. Takový výsledek neodpovídá dění na hřišti a tak vysokou prohru si holky nezasloužila. Včera byla část týmu na svatbě - blahopřejeme Marii Zouharové, dnes již Hajné k velkému životnímu kroku.

23.10.2022  mladší dorost - vysočany/šošůvka/sloup 2:4 (0:0)

Branky: Burget Vilém 2x
Kluci po dlouhé době nastoupili k mistrovskému utkání. Byla znát mírná nervozita způsobena výpadkem zápasů. Kluci bojovali a chtěli výhru . Nebylo nám přáno. Soupeř v polovině první půle vedl 2:0...Nic se nevzalo a dokázali jsme hezkými kombinacemi do poločasu srovnat. Druhá půle byla vyrovnaná, ba měli jsme i herně víc .Pak přišel trest za neproměněné šance .V posledních minutách dostáváme dvě branky a soupeř odváží tři body. Kluci si zápas odmakali a patří jim pochvala za výkon.

20.10.2022  Ostrov/Lipovec - žáci "b" 0:2 (0:0)

Branky: Schusterová, Švábenská
Děvčata s jednou hráčkou na střídání si připsala další tři body. Opět vyrovnaný remízový zápas, naše holky měly více gólových šancí. Druhý poločas fotbalistky zlepšily svůj výkon a Bedřiška v posledních vteřinách utkání dala svým gólem definitivní tečku konečnému výsledku.

19.10.2022  boskovice - mladší přípravka

Boskovice A – Kras A 4:9 (4:3)
Branky: Bocková Kristýna, Hrazdíra Maxim 4x, Musil Marek 2x, Beneš Lukáš, Klimeš Jonáš
Boskovice B – Kras A 0:16 (0:8)
Branky: Beneš Lukáš 6x, Bocková Kristýna 3x, Hrazdíra Maxim 5x, Musil Marek, Klimeš Jonáš

Boskovice A – Kras B 11:3 (4:1)
Branky: Vaněk Matěj 3x
Boskovice B – Kras B 1:12(1:6)
Branky: Hloušek Lukáš 2x, Koníček Matěj, Vaněk Matěj 2x, Válek Tomáš 5x, František Vágner, Martin Šebela
V tomto týdnu odehráli naši hráči mladší přípravky poslední zápasy podzimní části v Boskovicích.
 Tým Kras A nejprve změřil síly s doposud neporaženým týmem Boskovic A a v tomto zápase naši hráči předvedli nejlepší výkon sezóny a zaslouženě vyhráli. V druhém zápase si zastříleli proti týmu Boskovic B a radovali se podruhé.
 Tým B si počínal také dobře, kdy v prvním utkání vyhrál proti Boskovicím B, ale v druhém zápase nestačili na tým Boskovic A, ale výkon si že zasloužil velkou pochvalu.

19.10.2022  žáci "A" - Olomučany 1:0 (0:0)

Branky: Šenkýř David
Souboj s prvním týmem tabulky sliboval zajímavé utkání, navíc jsme ho hráli na velké hřiště. Zápas byl plný osobních soubojů, kluci využili své fyzické převahy a souboje otočili ve svůj prospěch. Po 50 minutách byl stav nerozhodně. Na posledních 10 minut jsme dali na hřiště to nejsilnější co máme a podařilo se. V 55 minutě David krásně zakončil a bylo to 1:0. A když náš brankář v 58.minutě chytl penaltu, kluci korunovali svůj výkon a zaslouženě vyhráli.

16.10.2022  Kohoutovice - dorost/ochoz 2:1 (1:1)

Branky: Svoboda Jan
Na hřišti našeho souseda v tabulce jsme byli od začátku lepším týmem. Hru jsme tvořili my a soupeř se soustředil na silové souboje a rychlé brejky. Po půlhodině jsme se dostali do vedeni po nádherné akci Honze Svobody. Vedení nám však dlouho nevydrželo a po uklouznutí našeho posledního hráče šel soupeř sám na bránu a nemýlil se. Takto se dohrál první poločas. V tom druhém to byla podobná píseň. Po našich neproměněných příležitostech se nám nepovedla rozehrávka ze zadních řad a soupeř nás opět potrestal. Bohužel jsme poté neproměnili ani vyložené šance a tak se vracíme bez bodu. Mrzí to o to víc, že jsme byli většinu zápasu lepší. Snad nám to tam zase začne padat a budeme fotbalem opět bavit.

16.10.2022  žáci "b" - Boskovice 3:2 (2:2)

Branky: Raušová 3x
Do Kotvrdovic přijel ambiciózní tým z Boskovic a v prvním poločase se ujal vedení 2:0. To ale neznamená, že druhý tým tabulky děvčata přehrával. Holkám jen trvalo déle než daly i ony gól a zaslouženě srovnaly stav utkání. Oba týmy měly kvalitní brankáře, kteří likvidovali šance soupeřů. Naše fotbalistky předvedly aktivní fotbal, bojovali o míč od začátku až do konce, vytvářely si gólové šance. Obrana podala kvalitní výkon, děvčata směrem na bránu Boskovic nepolevila a dvě minuty před koncem utkáni se dočkala. Raušová z dobře kopnutého přímého kopu dala vítězný gól a zároveň dnes třetí. Holky díky.

16.10.2022  Bukovinka - žáci "A" 2:9 (2:3)

Branky: Šenkýř David 3x, Kuchař Adam 2x, Horák Oldřich 3x, Odehnal Vojtěch
Kluci začali velice dobře a aktivně. První gól padnul ve 2 min. a o 10 min. později to bylo 0:2. Potom soupeř přidal a po našich drobných chybách to bylo 2:2. Těsně před odchodem do kabin jsme zvýšili na 2:3. Druhá půlka začala osobními souboji, kdy jsme byli většinou silnější a souboj proměnili ve výhodu a 2 rychlými góly strhli hru na naši stranu. Konečný výsledek už korunoval naší výbornou koncovku. A to jsme ještě nedali penaltu. Kluci zaslouženě vyhráli.

15.10.2022  Medlánky - ženy 2:0 (1:0)

Do Brna jel tým bez pěti žen základní sestavy, takže již od začátku hrály v základní sestavě čtyři naše mladé naděje a po roční pauze vypomohla Dana Klímová. Z lavičky se do hry postupně zapojily další tři mladé hráčky. S domácím týmem jsme držely krok a takto namíchaný koktejl hráček nehrál vůbec špatně. První poločas skončil 1:0 pro Medlánky po našem nešťastném vlastním gólu. Oba týmy měli gólové příležitosti, z našich kopaček ale další gól nepadl, za to domácí hráčky ještě jeden přidaly.

14.10.2022  předpřípravka kras - blansko

Fotbalový areál v Kotvrdovicích byl v pátek svědkem spousty krásných gólů, úžasných kliček a hlavně velkého fotbalového nadšení našich nejmenších fotbalistů. Přijel za námi soupeř z Blanska a sehráli jsme několik vyrovnaných utkání.

14.10.2022  mladší přípravka - blansko

Kras "A" - Blansko "A" 12:7 (6:4 )
Branky: Hrazdíra Maxim 5x, Beneš Lukáš 3x, Jonáš Klimeš 2x, Matyáš Prášek, Kristýnka Bocková

Kras "A" - Blansko "B" 18:9 (9:3)
Branky: Hrazdíra Maxim 9x, Matyáš Prášek 3x, Beneš Lukáš 3x, Jonáš Klimeš 3x

Kras "B" - Blansko "B" 9:10 (4:4)
Branky: Koníček Matěj 4x, Válek Tomáš 3x, Hloušek Lukáš 2x

Kras "B" - Blansko "A" 3:10 (2:5)
Branky: Válek Tomáš, Hloušek Lukáš 2x
V pátek sehráli naši malí hráči, poslední zápas na domácím hřišti proti týmu Blanska.
 Tým A v prvním zápase změřil síly s A týmem Blanska a jak je již pravidlem hned na začátku prohrával, do přestávky však strhnul vedení na svou stranu a ve zbytku zápasu již na hřišti dominoval. Druhý zápas proti B týmu Blanska sice naši hráči vyhráli, ale jednalo se o nejhorší výkon podzimu.
 Tým B v prvním zápase těsně prohrál s týmem Blanska B a v druhém zápase proti týmu Blanska A nejprve držel krok, ale nakonec prohrál s lépe hrajícím soupeřem 3:10. Svou roli sehrála i únava, kdy jsme oba zápasy odehráli jen s jedním střídajícím hráčem, protože se hodně hráčů ze zápasu omluvilo.

11.10.2022  žáci "B" - Bukovinka 3:2 (2:1)

Branky: Ognarová, Raušová, Švábenská
Třetí zápas děvčat po sobě, kdy o vítězství rozhodl rozdíl o jeden gól. Dnes se radovaly dívky, když několik minut do koce utkání zvýšily na 3:2. Fotbalistky měly dvě holky na střídání, kluci hráli bez střídání. Děvčata vlétla do utkání a již ve druhé minutě vedla 1:0. O pár minut později to bylo již dva nula z rohového kopu. Ve vyrovnaném poločase snížila Bukovinka na rozdíl jedné branky a v první části druhé půle srovnala na 2:2. Děvčata opět podržela brankářka, protože šance byly na obou stranách. Holkám patří dík za předvedenou hru až do konce a určitě je jim největší odměnou radost z vítězství.

9.10.2022   ženy - Moravská třebová 4:1 (1:1)

Branky: Jalová 2x, Chlupová, Konečná.
Po nedělní prohře v Líšni 0:8 (začátek 17:30) s domácím B doplněným hráčkami A si dnes ženy zaslouženě nechaly tři body doma. Ženy z Třebové přijely s ambicemi vyhrát, doposud totiž prohrály pouze v Hodoníně. Dnes ale narazily na náš tým hrající zatím nejlepší utkání podzimu bez velkých chyb, s nasazením od začátku až do konce a s výbornou brankářkou za zády. Utkání, hlavně ve druhé půli bylo plné osobních soubojů a faulů, které hlavní sudí ani jednou neocenil kartou. A to ani za hrubý faul na naši brankářku, která byla sprostě složena na zem po vyražení míče. Faulující hráčka, která nemusela skolit naši brankářku, se ani neomluvila. Po remízovém poločase 1:1 nás v 57. minutě Konečná po přímém kopu dostala podruhé v utkání do vedení. Vítězství našich žen zpečetila dvěma góly Jalová.

8.10.2022  dorost/ochoz - šlapanice 1:6 (0:3)

Na naše hřiště přijel aktuálně třetí tým tabulky a od začátku dokazoval, že tam patří. Kluci však důsledně dodržovali taktiku a soupeře do mnoha šancí nepouštěli. Bohužel se soupeři povedla střela z dálky a šli do vedení. Do poločasu pak přidali ještě dvě branky. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a snížili jsme díky Honzovi Svobodovi, který se po prvním poločase v bráně přesunul do pole. Hned na to jsme mohli přidat další gól. Bohužel se tak nestalo a soupeř nás potrestal dalším vstřelenými brankami. Klukům i přes prohru patří pochvala a je na jejich hře vidět, že se posunujeme správným směrem!

8.10.2022  RDR Akademie "A" - žáci "B" 2:1 (1:1)

Branky: Vašíčková
Spravedlivý výsledek tohoto utkání by stejně jako minulý zápas byla remíza. Tentokrát žákyně body domů nevezou a ty zůstávají v Doubravici, kde se vyrovnané utkání hrálo. Góly padaly pouze první poločas. Holky druhý poločas zlepšily pohyb a aktivitu, vytvářely si gólové šance tak jako domácí tým. Přesto se na výsledku již nic nezměnilo.

8.10.2022  žáci "A" - bořitov/žijeme hrou 10:3 (5:2)

Branky: Beneš Petr, Šenkýř David 4x, Hrubý Tobiáš 3x, Sehnal David 2x
Kluci předvedli velmi dobrý výkon. Branky padaly vždy v rychlém sledu po pěkných akcích.

6.10.2022  Vysočany/Šosůvka/sloup - starší přípravka

Vysočany/Šošůvka/Sloup "A" - FSA Kras "A" 4:5 (3:2)
Branky: Burda David 4x, Grim Lukáš
Vysočany/Šošůvka/Sloup "B" - FSA Kras "A" 10:6 (6:2)
Branky: Škaroupka Martin 3x, Burda David, Fadrný Matěj, Grim Lukáš
Kluci v obou utkáních trochu zaspali začátek a celkem rychle pustili soupeře do vedení. Potom se herně zlepšili a začali více bojovat. První utkání pak zvládli otočit do vítězného konce, druhé bohužel nikoliv. Kluci ale bojovali až do konce a za snahu si zaslouží pochvalu.

Vysočany/Šošůvka/Sloup "B" - FSA KRAS "B" 4:9 (2:4)
Branky: Chrástecký Florián 5x, Šebela David 2x, Janíček Marek, Šebela Jakub
Vysočany/Šošůvka/Sloup "A" - FSA KRAS "B" 6:7 (1:6)
Branky: Chrástecký Florián 5x, Němec Ondřej, Šebela David
Dobré zápasy ve kterých nás gólově podržel Florián Chrástecký, většinou to ale byly branky, ve kterých byl doslova zapojen celý tým včetně brankáře. Jen ve druhé půli druhého zápasu se nechali kluci ukolébat vedením 2:7 a soupeř postupně snížil skóre až na 6:7.

Branky: Hloušek Lukáš, Válek Tomáš, Malár Vojtěch
Za krásného slunečného počasí a za přítomnosti plných ochozů, sehráli hráči mladší přípravky zápasy na hřišti v Ráječku, proti domácím hráčům. Tým Kras A, potvrdil parádní formu a obě utkání bez problémů vyhrál. U týmu Kras B se potvrdilo, že hráči, kteří poctivě a pravidelně trénují a mají fotbal rádi, dokáží podat v zápasech skvělý výkon a sklízí pak zaslouženou pochvalu i od trenérů soupeře. Vyrovnaná utkání, které tým Kras B sehrál, jsou toho důkazem.

5.10.2022   Svitávka/Žijeme hrou - žáci "B" 3:4 (2:2)

Branky: Švábenská Bedřiška 2x, Ognarová Markéta, Šebelová Jana
Spravedlivý výsledek tohoto utkání by byla remíza, ale děvčata si šla za vítězstvím až do konce a druhý gól Švábenské pár minut do konce utkání rozhodl o vítězi. V prvním poločase holky vedly o dva góly, ale díky chybám v naší obraně a mrštnosti domácích kluků bylo srovnáno na 2:2. Domácí tým se po nedorozumění v naší obraně ujal ve druhém poločase vedení. Šance byly nadále na obou stranách, naše dobře chytající brankářka ale již další gól klukům dát nedovolila a navíc proměnila penaltu na 3:3. Fotbalistkám patří gratulace za vítězství a za pohlednou hru.

2.10.2022  MS Brno - dorost/ochoz 1:1 (0:0)

Branky: Šebela Vít (p)
Nastoupili jsme proti týmu, který v sezoně ještě nebodoval a i to zřejmě vedlo k lehkovážnému přístupu našich hráčů. Celý první poločas to byla jen válka o míč ve středu hřiště, kde jsme navíc nebyli důrazní. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a byli jsme za to odměněni penaltou, kterou proměnil Víťa Šebela. Vytvořili jsme si i pár dalších šancí, ale bohužel jsme výsledek nepojistili. Přišel tedy trest v podobě vyrovnávacího gólu po standartní situaci. Poté zápas opět sklouzl k přetlačované a bohužel jsme již branku nedali. Rád bych dodal, že soupeř hrál s mladými kluky, kteří si své šance hrát velmi váží. Přejeme soupeři za tuto nelehkou práci s mládeží hodně zdaru v dalších bojích.

2.10.2022  žáci "B" - Knínice 0:3 (0:1)

Fotbalistky dnes nezopakovaly svůj včerejší výkon a nebodovaly. Přestože jejich herní projev nebyl tak kvalitní jako v sobotu a k zásadním chybám z naší strany nedocházelo, byl zápas vyrovnaný. Oba týmy měly jednoho hráče na střídání, kluci z Knínic měli lepší střeleckou mušku a byli na tom i fyzicky zdatnější a ve druhém poločase si výsledek pohlídali. Naše děvčata dnes potrápila přednost v zakončení.

1.10.2022  předpřípravka - RDR Akademie

V sobotu dopoledne sehrála předpřípravka na hřišti v Kotvrdovicích další těžký zápas proti dětem z RDR Akademie z Doubravice. Sehrálo se několik náročných minizápasů na více hřištích. Je radost sledovat, jak se děti každým týdnem zlepšují, a s jakým zápalem ke hře přistupují.

24.9.2022   předpřípravka ve svitávce

V sobotu dopoledne se děti z předpřípravky zúčastnily turnaje Žijeme hrou ve Svitávce. Děti předvedly velké nadšení a radost z fotbalu, což je hlavní cíl těchto turnajů. Všechny si zaslouží velkou pochvalu a bude pro nás velkou motivací, aby se děti dále zlepšovaly ve všech fotbalových dovednostech.