16.6.2024  starší žáci fsa kras - Jaroměřice 5:0 (4:0)

Branky: Vintr Štěpán 2x, Sehnal David, Šenkýř David, Potůček Pavel
Více informací připravujeme ...

15.6.2024  mladší přípravka fsa kras - turnaj dědice

V sobotu 15.6. jsme zakončili sezónu na krásném turnaji ve Vyškově - Dědice. Počasí bylo krásně slunečné a náš čekaly nelehké zápasy se zajímavými týmy. Hrálo se na dvě skupiny po pěti družstvech a potom vyřazování a boj o medaile. Každý zápas byl vyrovnaný a přetahovali jsme se o jeden nebo dva góly. Hráči nastoupily s velkým nasazením a bojovností. Nádherné nahrávky a bojovnost nás dostala až do finále, kde jsme 3:1 vyhráli. Celkově tedy první místo, nejlepší hráč Lukáš Hloušek, nejlepší trenéři FSA Kras. Moc všem děkuji hráčům a hlavně rodičům za obrovskou podporu a fandění.
Náš tým složený Kristýna Bocková, Lukáš Hloušek, Jonáš Klimeš, Matyáš Prášek, Jakub Sehnal, Martin Šebela, Tomáš Talpa.

Konec sezony

Máme tu polovinu června a s ní i konec sezony 2023/24. Poslední zápas odehrají starší žáci na hřišti v Kotvrdovicích a přípravky se rozjedou na turnaj do Dědic a Lysic. Ostatní kategorie si užívají volna a připravují se na závěrečnou sezony.
  Sezóna byla dlouhá a náročná. Bohužel se starším žákům nepodařilo obhájit první místo v základní části tabulky a v nadstavbě jim postup do krajské třídy utekl. Co se dá dělat, i takový je sport.
  Každopádně všem našim družstvům, hráčům a trenérům patří velké poděkování. Všem přejeme slunečné prázdniny, hodně odpočinku a již se všichni těšíme na novou sezonu a přípravné kempy.

10.6.2024  mladší žáci lipovec - fsa kras 6:3 (3:1)

Branky: Hrubý Tobiáš 2x, Kuchař Adam
V pondělí 10.6. jsme jeli na poslední zápas této sezóny do Lipovce. Věděli jsme, že jedeme k soupeři, který vede tabulku a má nastřílených nejvíce branek. Takže od začátku bylo jasné, že to nebude jednoduchý zápas. Lipovec byl lepší, ovšem snažili jsme se nepouštět je do zakončení. A byl to právě Lipovec, který takovou neslanou nemastnou tečovanou střelou otevřel skóre. Nám se podařilo vyrovnat po krásné individuální akci kapitána Tobiáše. Ovšem Lipovec 2 rychlými brankami opět strhl vedení na svoji stranu.
  Ve druhé půli byl velice podobný scénář, kdy Lipovec utekl na 4:1, nám se podařilo snížit na 5:3 a v závěru inkasovali po 6. Každopádně většině kluků je potřeba poděkovat za výbornou hru na vysoké trávě, kdy hřiště nebylo přichystáno na pěkný fotbal. Někteří kluci poznali svoje nedostatky a doufám, že se je ve svém volnu pokusí odstranit a zlepšit se. Každopádně všem díky.

9.6.2024  okresní dorost vysočany-šošůvka - fsa
kras/ochoz 1:9 (1:4)

Branky: Zahradník Václav 3x, Neveselý Jakub 2x, Kalvoda Ondřej, Bednář Marek 2x, Hloušek David
Více informací připravujeme ...

9.6.2024  ženy fsa kras - mostkovice 3:2 (3:1)

Branky: Sehnalová Kateřina, Vágnerová Vladimíra, Raušová Martina
Ženy v neděli 9.6. odehrály poslední divizní utkání na domácím hřišti a potěšily nejen sebe, ale i trenéry a diváky, celkem pohledným herním projevem. Oba góly hostí dala bývalá hráčka 1.FC Slovácko Horáková Lucie.

8.6.2024  starší žáci čebín/drásov - fsa kras 0:3 (0:1)

Branky: Šenkýř David, Vintr Štěpán 2x
Zápas připomínající komedii. Měl se hrát poklidný fotbal, jen aby si kluci zahráli. Domácí pan rozhodčí ale byl proti, pískal jak pískal, hrůza! První faul na Davida Šenkýře neodpískal vůbec, druhý ano, ale bez karty. Oba na žlutou! David ale poslal náš tým po skvělém průniku do vedení na 0:1. Pak po podobném zákroku dostal náš hráč červenou, těsně před koncem první půle. Proběhla změna rozestavení a kluci se semknuli, makali v 10 lidech, bojovali jeden za druhého, byla i zranění, různé komplikace, ale skvěle to zvládli! Dva přímé kopy ze stejného místa do šibenice v posledních minutách trefil Štěpán Vintr. Opět proběhla děkovačka k naším fandům. Výborný výkon!

8.6.2024  krajský dorost fsa kras/ochoz - ivanovice n.
hané 10:1(4:1)

Branky: Šebela Jakub 2x, Holý Gabriel, Mlejnek Filip 2x, Lízal Tomáš, Žatecký Adam 2x, Zahradník Václav 2x
Poslední zápas sezóny jsme si chtěli hlavně užít a to se nám od první minuty dařilo. Postupem času jsme nasázeli 10 branek a přesvědčivě vyhráli. Sezonu jsme zakončili na 9.místě se ziskem 41 bodů. Oproti minulému ročníku, kdy jsme získali 17 bodů, je to značný posun. Všem hráčům patří velký dík a budeme se těšit na pokračování.

6.6.2024  starší přípravka Bukovinka - fsa kras

Ve čtvrtek 6.6. ke svému poslednímu zápasu také nastoupila starší přípravka.
Bukovinka - FSA Kras A 0:8 (0:0)
Branky: Šebela David 2x, Chrástecký Florián, Šebela Jakub, Talpa Mikuláš, Kratochvil Štěpán 2x, Klimeš Jáchym
Bukovinka - FSA Kras B 7:6 (0:0)
Branky: Hloušek Lukáš 2x, Vaněk Matěj, Hrazdíra Maxim 2x, Klimeš Jonáš
Více informací připravujeme ...

5.6.2024  mladší přípravka FSA Kras - Blansko

Ve středu 5.6. přivítala mladší přípravka na posledním zápasu sezony soupeře z Blanska.
FSA Kras A - Blansko A 10:5 (5:5)
Branky: Hloušek Lukáš 5x, Šebela Martin, Klimeš Jonáš 3x, Kunc Štěpán
FSA Kras A - Blansko A 3:15 (2:8)
Branky: Hloušek Lukáš 2x, Šebela Martin
Ve středu jsme odehráli poslední mistrovské zápasy v okresní soutěží mladších přípravek. Přijel k nám velmi kvalitní soupeř z Blanska. Před utkáním se nám začali množit omluvenky, a tak jsme byli nakonec rádi, že máme alespoň jednoho hráče na střídání. V prvním utkání jsme se do svého soupeře zakouslí jako vlčáci. Výborné napadání už na polovině soupeře přineslo svoje ovoce v podobě spousty získaných balónů a z toho plynoucích našich gólových příležitostí. Obrovská bojovnost a chuť hrát fotbal nás dovedla ke konečnému zaslouženému vítězství.
  Ve druhém utkání se nám na začátku nešťastně zranil Jonáš Klimeš a o výsledku bylo tím pádem rozhodnuto. Proti tak kvalitnímu týmu už jsme to prostě fyzicky neutáhli. Celkově však hodnotíme oba zápasy velmi pozitivně. Polovinu družstva totiž tvořili hráči ročníku 2016, kteří by mohli startovat v této kategorii i příští sezónu. Ukázali, že se v pohodě vyrovnají hráčům o rok starším a nemusíme mít strach je přeřadit do starší přípravky.

FSA Kras B - Blansko B 0:28 (0:12)
FSA Kras B - Blansko B 2:26 (1:15)
Branky: Tajnai Michal, Malár Vojtěch
V posledním utkání okresního přeboru mladší přípravky nás čekal soupeř z FK Blansko. Nastoupili jsme dvakrát proti B týmu, který byl i tak tvořen hráči ročníku 2015. Pro náš mladý, navíc několika absencemi oslabený tým, který tvoří z velké části děti narozené v roce 2017, byl tento dvojzápas nad naše síly. Děti se snažily, celou dobu bojovaly, ale proti vyspělejšímu a mnohem zkušenějšímu soupeři tentokrát neměly vůbec žádnou šanci. I tak je to pro nás všechny další zkušenost, kam bychom se v následujících dvou letech měli s dětmi fotbalově posunout.
Celou sezónu si ještě vyhodnotíme a její dopady jistě oceníme v budoucnu, protože i přes množství porážek pro nás znamenala spoustu nových fotbalových zážitků. Musíme poděkovat i rodičům za jejich důvěru a podporu v průběhu celé sezóny.
Sestava: Nikolas Pavlék, Barča Bocková, Michal Tajnai, Honza Novotný, Lukáš Novotný, Míša Novotný, Vojta Malár, Jáchym Nejezchleb

víkendové zápasy

A je to tady. Je červen a jarní část sezony se nezadržitelně blíží do svého konce.
  Dnes se na domácím hřišti naposled ukáže mladší přípravka, o víkendu ke svému poslednímu utkání nastoupí doma ženy a krajský dorost.
  Svůj poslední zápas také odehraje okresní dorost s mladšími žáky, bohužel však na venkovním hřišti.

4.6.2024  starší přípravka fsa kras b - fsa kras a 3:6
(1:3)

Branky: Hrazdíra Maxim, Musil Marek, Klimeš Jonáš - Chrástecký Florián, Janíček Marek 2x, Kratochvil Štěpán, Němec Ondřej, Šebela David
Více informací připravujeme ...

4.6.2024  starší žáci fsa kras - rdr akademie 0:3 (0:1)

Přímý souboj o první místo. Opět vyrovnaný zápas. Hosté šli již v 6.minutě do vedení. Poté se bojovalo o každý míč, spousta tvrdých soubojů, hlavně sprintérských. Publikum opět skvěle podporovalo a hnalo naše hráče k vyrovnání. Ke konci zápasu jsme hru otevřeli a snažili se o vyrovnání ale RDR dalšími 2 góly rozhodlo. Problém byl v proměňování šancí, hostující tým byl v tomto efektivnější. Výborný výkon hráčů a také podpora od fanoušků.

2.6.2024  stArší žáci fsa kras - blansko B 1:2
(0:1)

Branky: Šenkýř David
Naši hráči odehráli úžasný zápas, hosté dojeli s krajským týmem, (hrajícím o 2 soutěže výše). Hrál se proto fotbal na této úrovni, ne okresní... Hra byla vyrovnaná, hostům se ale v 25. minutě podařilo dostat do vedení. V 53. minutě se po skvělém průniku Davida Sehnala kopala penalta, kterou jeho jmenovec David Šenkýř zkušeně proměnil a srovnal stav utkání. Pár minut před koncem po nedůrazných odkopech od branky v krátkém sledu Blansko křižnou střelou z vápna po zemi k tyči zápas rozhodlo. Kluci zaslouží obrovskou pochvalu, což ocenili i naši perfektní fandové. Moc děkujeme!

2.6.2024  krajský dorost žijeme hrou/kunštát - fsa kras/ochoz 2:5 (1:4)

Branky: Hloušek David 3x, Svoboda Jan, Štěpánek Ondřej
Více informací připravujeme ...

1.6.2024  ženy březůvky - fsa kras 2:3 (1:1)

Branky: Stejskalová, Chlupová, Zouharová
Ženy v sobotu 1.6. odehrály velmi povedené utkání na hřišti druhého týmu tabulky. Oba týmy měly pouze jednu hráčku na střídání. Náš tým byl hlavně díky marodce složen ze sedmi žen a pěti dorostenek. Také trenér na tento zápas nemohl a zastoupil jej Pavel Vágner, který naše fotbalistky nasměroval k nejlepšímu výkonu v sezóně a zaslouženému vítězství. 
Krátké Pavlovo zhodnocení: Navázaly jste na kombinační hru ve druhé půlce proti Protivanovu a ještě jste to povýšily o tři levely navrch!!! NASAZENÍ, POHYB, KOMBINACE, TÝMOVÉ SRDÍČKO! Jedna makala za druhou! Skvěle jste bránily, vaše individuální výkony byly NEUVEŘITELNÉ! 90% míčů z výkopu bylo vašich! Nenechaly jste je hrát, držely jste snad 75 % hry míč a stále po zemi a kombinačně.

1.6.2024  mladší přípravka boskovice-letovice -
fsa kras

V sobotu  1.6. jela mladší přípravka na hřiště do Letovic.
Boskovice-Letovice LU8 - FSA Kras A 15:9 (7:3)
Branky: Hloušek Lukáš, Klimeš Jonáš 7x, Šebela Martin
Boskovice-Letovice LU9 - FSA Kras A 12:9 (4:5)
Branky: Hloušek Vojtěch 6x, Klimeš Jonáš, Prášek Matyáš 2x
Více informací připravujeme ...

V sobotu 1.6. jsme vyjeli na zápasy do Letovic. Již před zápasy jsme se dohodli se soupeřem, že oba zápasy odehrajeme pouze B mužstva proti sobě, protože by to jinak pro děti nemělo žádný význam.
Boskovice-Letovice LU8 - FSA Kras B 14:3 (6:2)
Branky: Prášek Dominik, Tajnai Michal, Lukas Michael
V prvním zápase jsme se opět hned museli srovnat, že proti nám klasicky hrají větší a daleko urostlejší děti. Což bylo hodně poznat na síle jejich střel, ať už z delších vzdáleností, tak samozřejmě i z těch bližších. Tento první zápas byl pro naše malé děti spíše oťukávací.
Boskovice-Letovice LU9 - FSA Kras A 15:6 (7:3)
Branky: Nejezchleb Jáchym 2x, Lukas Michael, Tajnai Michal, Novotný Michal, Prášek Dominik
Do druhého zápasu jsme vstoupili velice dobře a přibližně polovinu prvního poločasu jsme drželi se soupeřem vyrovnanou partii. Náš výkon šel ve druhém zápase nahoru, ale i tak jsme proti větším klukům neuspěli.
Díky konci sezóny jsme nyní zkusili hrát v brance i s našimi fotbalovějšími dětmi, což se skvěle odrazilo na velice kvalitním a přesném rozehrávání a větším zapojováním brankáře do hry, což byl náš cíl, abychom si tento styl také více osvojili. V těchto momentech jsme proti urostlejšímu soupeři určitě ukazovali hezčí fotbal a týmovější výkon než náš soupeř, za což děti zaslouží pochvalu.

1.6.2024  mladší žáci FSA kras - knínice/žijeme
hrou 3:0 (1:0)

Branky: Hrubý Tobiáš 3x
V sobotu 1.6. jsme přivítali na domácím hřišti soupeře z Knínic. Kluci po čtvrtečním nepovedeném zápase nastoupili v herní pohodě. My jsme se snažili hrát kombinační fotbal a soupeře nepouštěli do větších šancí. Soupeř hrozil jen z nakopávaných míčů na jednoho rychlého, malého klučiny. Toho jsme po několika takových míčích pohlídali a bylo po problému. Náš kapitán si dal hattrick a rozhodl takto zápas. V posledních 10 minutách měl ještě několik slibných příležitostí, ale nesobecky je servíroval spoluhráčům. Všem klukům patří velká pochvala, protože i oni přispěli k výbornému výkonu celého družstva. Díky kluci

31.5.2024  starší přípravka Fsa kras - fk blansko

V pátek 31.5. za deštivého počasí přivítali kluci na domácím hřišti soupeře z Blanska.
FSA Kras A - Blansko A 10:6 (5:4)
Branky: Tomášek Adam 4x, Němec Ondřej, Chrástecký Florián 3x, Šebela Jakub 2x
FSA Kras A - Blansko B 10:6 (5:4)
Branky: Šebela Jakub 2x, Chrástecký Florián 3x, Němec Ondřej, Tomášek Adam 4x
Více informací připravujeme ...

FSA Kras B - Blansko B 19:5 (8:3)
Branky: Šenkýřová Tereza 3x, Vaněk Matěj 2x, Hrazdíra Maxim 7x, Musil Marek 2x, Klimeš Jonáš 2x, Talpa Tomáš, Hloušek Lukáš, Beneš Lukáš
FSA Kras B - Blansko A 7:7 (4:4)
Branky: Hrazdíra Maxim 4x, Vaněk Matěj 2x, Hloušek Lukáš
Více informací připravujeme ...

30.5.2024  mladší žáci boskovice-letovice D - fsa kras 7:0 (3:0)

Ve čtvrtek 30.5. jsme jeli do daleké Vránové k odloženému zápasu. Zápas, na který se musí rychle zapomenout a jít dál. Zde nám nevyšlo vůbec nic. Do 20. minuty jsme hráli celkem vyrovnanou partii. Bohužel při jednom rohu to soupeř tak krásně zatočil na zadní tyč a brankář už bohužel nedosáhl. V zápětí přišla penalta a před poločasem gól do šatny. Soupeř střídal 2 plnohodnotné sestavy a bylo jasné, že to bude fyzicky hodně náročné. My jsme měli bohužel jen 2 na střídání.
  Ve druhém poločase jsme vzdorovali do 51.minuty, ovšem bez nějakých brankových příležitosti. Soupeř nás přehrál a právě v 51.minute přidal 2 góly a o 2 minuty později zvyšoval již na 6:0. Poslední hřebíček do naši pomyslné rakve přidal v 70.minute soupeř krásnou střelou do šibenice a zpečetil tak svoji výbornou hru. Klukům patří díky za to, že to alespoň trochu ze ctí chtěli dohrát. Je potřeba rychle zápas hodit za hlavu a soustředit se na sobotní zápas proti Knínicím na domácím hřišti.

víkendové zápasy

Máme tu červen a jarní sezona se nezadržitelně blíží ke svému konci. Přijďte podpořit naše týmy, ikdyž jich většina o víkendu hraje na venkovním hřišti.  
  Doma budou hrát jen v pátek starší přípravka, v sobotu mladší žáci a v neděli starší žáci ve svém prvním utkání v nadstavbové části. Přijďte kluky podpořit a vytvořit diváckou kulisu hodnu důležitosti tohoto zápasu. Kluci ji budou potřebovat, protože jde o postup do vyšší soutěže.

Fandíme všichni

28.5.2024  Ofs výběr u13 dívky - turnaj zbýšov

V úterý 28.5. byl odehrán vůbec první meziokresní turnaj WU13 JMKFS za účasti 8 okresních výběrů ve Zbýšově. Za výběr OFS Blansko hrály i naše hráčky: Bocková Kristýna, Nezvalová Lucie a Šenkýřová Tereza. Gratulujeme děvčatům za nominaci a za reprezentaci našeho klubu.

26.5.2024  krajský dorost fsa kras/ochoz - moravská
slavie 7:4 (4:1)

Branky: Jankůj Radim 2x, Svoboda Jan, Štěpánek Ondřej, Hloušek David 2x, Holý Gabriel
V neděli 26.5. jsme přivítali na lehce podmáčeném terénu soupeře z Moravské Slávie. Do zápasu s týmem bojujícím o záchranu jsme vstoupili výborně a už v polovině prvního poločasu jsme vedli 4:0. Dařily se nám krásné průnikové přihrávky. Do šaten jsme šli za stavu 4:1.
  Na druhou půli dostali prostor žáci, kteří s námi budou hrát příští sezonu. Náskok jsme postupně zvýšili na 7:1, potom jsme však ubrali na koncentraci a soupeř snížil na konečných 7:4. Konečně se nám podařilo vstřelit více branek a udělali jsme si pohodu do posledních dvou utkání.

26.5.2024  ženy fsa kras - protivanov 5:0 (1:0)

Branky: Chlupová Kamila, Švábenská Bedřiška 2x, Čechová Karolína, Sehnalová Kateřina
Tým z Protivanova přijel pouze s osmi hráčkami a začátkem prvního poločasu přijela a do hry se zapojila devátá fotbalistka. Bylo otázkou času, kdy náš tým využije číselné převahy na hřišti a bude dávat góly. Bohužel celý poločas trvalo našim hráčkám než “pochopily” jak hrát proti takovému počtu protihráček, a druhý gól v 67. minutě náš tým konečně “uklidnil”.

26.5.2024  Okresní dorost FSA kras/ochoz - rdr
akademie 1:6 (0:2)

Branky: Horák Patrik
Dorost B se utkal v neděli 26.5. s týmem RDR, který byl vydatně posílen kluky z A týmu. Přestože jsme prohráli 1:6 předvedená hra nebyla vůbec špatná. Většina gólů padla po střelách z dálky, kdy náš brankář Kryštof Pohl (normálně chytající za starší žáky) měl těžkou pozici. To svědčí o dobré práci obrany, která téměř nepustila soupeře do velkého vápna. Výkonem se blýskl především Radim Worbis, který hrál na pozici stopera celý zápas poprvé. Jediný gól zařídil po faulu na Václava Zahradníka z penalty Patrik Horák.

25.5.2024  mladší žáci rdr akademie A - fsa kras 4:3
(3:3)

Branky: Kuchař Adam, Hrubý Tobiáš 2x
V sobotu 25.5. jsme přijeli na hřiště do Rájce s velkou pokorou, protože soupeř byl velmi silný. Začali jsme však velice dobře a hned první akcí v první minutě se nám podařilo skórovat, kdy Adam zpracoval centr a otevřel skóre zápasu. Dlouho se nám dařilo držet soupeře od naší branky, bohužel v 17. minutě jsme inkasovali. Ovšem Tobiáš, jako správný kapitán, vzal úkol na sebe a bylo to 1:2. Soupeř opět srovnal a vzápětí převzal úlohu favorita a bylo to 3:2. Kluci se nevzdali a krásný centr od Alexe Tobiáš umístil k tyči.
  Ve druhé polovině soupeř rychlou brankou strhnul vedení na svoji stranu a pěknou střelou na vzdálenější tyč zvýšil na 4:3. Pak nás bohužel zastavila bouřka, kdy byl zápas pro blesky přerušen a po dohodě z domácím trenérem ukončen s aktuálním výsledkem. Je to škoda, protože kluci byli nažhaveni a myslím si, že by jsme ještě měli co nabídnout a o výsledek se poprat. Každopádně klukům patří velké díky za výbornou hru proti výbornému soupeři.

24.5.2024  starší přípravka Cetkovice, knínice - fsa kras

V pátek 24.5. za deštivého počasí jeli naše starší přípravka k dvojzápasu do Cetkovic.
Knínice - FSA Kras A 2:18 (2:7)
Branky: Janíček Marek, Chrástecký Florián, Šebela Jakub 4x, Tomášek Adam 5x, Klimeš Jáchym, Němec Ondřej 2x, Kratochvil Štěpán 3x, Buček Radek
Cetkovice - FSA Kras A 1:25 (1:16)
Branky: Kratochvil Štěpán 3x, Tomášek Adam 2x, Chrástecký Florián, Buček Radek 3x, Klimeš Jáchym 4x, Šebela Jakub 4x, Knihař Tomáš, Němec Ondřej 2x, Janíček Marek
Vice informací připravujeme ...

Cetkovice - FSA Kras B 8:5 (2:1)
Branky: Kunc Štěpán, Klimeš Jonáš, Talpa Tomáš, Prášek Matyáš, Musil Marek
Knínice - FSA Kras B 11:6 (7:2)
Branky: Kunc Štěpán, Šenkýřová Tereza 3x, Klimeš Jonáš 2x
Více informací připravujeme ...

víkendová upoutávka

Čeká nás víkend ve znamení RDR Akademie. Hned 3 naše družstva se utkaní s týme RDR Akademie. 
  Nejdůležitější zápas bude v neděli v 10:00 v Jedovnicích, kdy starší žáci změří již potřetí síly proti RDR Akademii. Je to pro kluky nejdůležitější zápas sezony, protože se jedná o postup do krajské soutěže.
  Doma se ještě ukáže mladší přípravka, ženy a na posledním zápase i okresní dorost.

Přijďte povzbudit všechny naše družstva, ale nejvíce nedělní zápas starších žáků. Pojďme klukům udělat krásnou kulisu v tomto nelehkém zápase.

19.5.2024  krajský dorost bohunice - fsa kras/ochoz
5:1 (2:0)

Branky: Svoboda Jan
V neděli 19.5. kluci jeli do Bohunic, které jsou aspirantem na postup. Přijížděli jsme odhodlaní urvat nějaké body. První poločas jsme byli herně lepší a nebezpeční jsme byli hlavně po míčích ze stran. Bohužel jsme 2 branky dostali my. Na začátku druhé půle jsme snížili a vypadalo to, že se o body ještě popereme. Soupeř však opět odskočil a už jsme neměli síly na další korekci. Naopak Bohunice svůj náskok navýšili a minimálně za druhý poločas, kdy se jejich obraz hry zlepšil, si zasloužili vítězství.

19.5.2024  Okresní dorost černá hora - fsa kras/ochoz
1:4 (0:2)

Branky: Zahradník Václav 2x, Kalvoda Ondřej 2x
Dorost B zavítal v neděli 19.5. v nadstavbové části opět do Černé Hory, se kterou jsme tuto sezonu 2x o gól prohráli. Tentokrát jsme ale byli posílení o 2 hráče, A týmu, Vaška Zahradníka a brankáře A týmu Ondru Kalvodu, který v B útoku zaskakuje v útoku. Oba se dvěma góly podíleli na našem vítězství 4:1. Po 2 prohrách jsme tentokrát naši převahu zužitkovali. Zejména střelecká úspěšnost brankáře Ondry Kalvody je obdivuhodná.

19.5.2024  dorostenky fsa kras - zlín 1:4 (0:2)

Branky: Švábenská Bedřiška
Zápas proti favoritkám soutěže jsme začaly výborně, kvalita ze zápasu z Olomouce byla defacto stejná a holky držely tempo. Dokonce jsme měly i více šanci v prvním poločase my, bohužel ale výsledek o pauze byl 0:2. V kabině jsme apelovali na udržení tempa a soustředění se na proměňování šanci a hlídání nejlepší hračky soupeřek.
  Druhý poločas jsme začaly spoustou šanci a konečně i zaslouženou brankou! Snižujeme na 1:2! Nedáš dostaneš nás doma opět dostihlo a soupeřky zvyšují na 1:3, následně 1:4. Nedaly jsme šance a přišel trest. Zápas jsme ale odmakaly na 200%, rozdíly mažeme neuvěřitelnou rychlosti a uznáni přichází nejen z rad místních a zasvěcených, ale i od soupeřů a jejich trenérů. To potěší, věřím, že v budoucnu se nám podaří i srovnání výsledku, ne jen výkonu a věřme, že i výhry. Ale radost a chuť do hry je obrovská a to je nejvíc, díky.

18.5.2024  předpřípravka U7 Studnice - fsa kras

V sobotu 18.5 se naše předpřípravka zúčastnila oslav 20 let futsalu v Krásensku. Naši hráči odehráli utkání, ze kterého se tajil dech. Hra se přenášela od branky k brance, míč létal ze strany na stranu a děti do toho vnášely veškerou svou energii a radost ze hry. Atmosféra, kterou tvořili všichni fanoušci, byla famózní. Při každé střele všechny hráče odměnili potleskem a hlasitými pokřiky s velkým nadšením. Děkujeme všem, kteří naši předpřípravku podporují svou přízní, ale také našim kamarádům z Krásenska za pozvání a již se těšíme na další zápasy!

18.5.2024  ženy tečovice - fsa kras 1:5 (0:2)

Branky: Raušová Martina 4x, Matušková Lucie
V sobotu 18.5.2024 odehrály naše ženy další mistrovské utkání v Tečovicích u Zlína a splnily cíl role favorita proti poslednímu týmu tabulky a odvézt si tři body. Opět jelo také několik dorostenek a právě ony měly velký podíl na výsledku utkání, vždyť kapitánka dorostenek Raušová dala 4 góly!

18.5.2024  mladší přípravka knínice, blansko c - fsa
kras

V sobotu 18.5. jela mladší přípravka na svůj dvojzápas do Knínic.
Blansko C - FSA Kras A 6:15 (4:8)
Branky: Šebela Martin 3x, Prášek Matyáš 3x, Klimeš Jonáš 3x, Hloušek Lukáš 6x
Knínice - FSA Kras A 2:25 (1:10)
Branky: Šebela Martin 3x, Bocková Barbora 6x, Bocková Kristýna 2x, Talpa Tomáš 4x, Prášek Dominik 2x, Tajnai Michal 8x
Více informací připravujeme ...

Knínice - FSA Kras B 4:24 (2:10)
Branky: Lukas Michael 5x, Malár Vojtěch 5x, Nejezchleb Jáchym 3x, Novotný Jan 3x, Pavlék Nikolas 4x, Tajnai Michal 4x
V sobotu ráno jsme nastoupili proti obdobně starým dětem, kde srovnání ukázalo, že fotbalová kvalita byla na naší straně a soupeře jsme jednoznačně přestříleli.
Blansko c - FSA Kras B 9:12 (5:7)
Branky: Klimeš Jonáš, Prášek Dominik 2x, Nejezchleb Jáchym, Hloušek Lukáš 8x
K druhému zápasu jsme nastoupili proti daleko silnějšímu týmu Blanska C. Po dohodě s trenéry z A mužstva jsme udělali výměnu 2 hráčů, aby zápas měl větší smysl a i naši mladší hráči získali více herních zkušeností od svých starších kamarádů.
  Od začátku zápasu jsme diktovali tempo a po většinu zápasu jsme vedli a soupeř pouze dotahoval. Díky herním zkušenostem dvou hráčů se i naši mladí kluci vybičovali k neskutečným výkonům a i přesto, že soupeř byl mnohdy dvakrát větší, tak jsme srdnatě jejich útoky zastavovali a naopak se nám dařilo udeřit na druhé straně a to právě i našim mladším dětem.
  Úplně celý tým si zaslouží tu největší pochvalu, protože to byl jeden z nejlepších výkonů za celou sezónu úplně od všech hráčů a odvezli jsme si zasloužené vítězství.

18.5.2024  mladší žáci fsa kras - boskovice-letovice C
9:0 (3:0)

Branky: Hrubý Tobiáš 4x, Tenora Alex, Kuchař Adam, Nejezchleb Petr, Šebela Jakub, Daniel Michal
V sobotu 18.5 jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Boskovic. Očekávali jsme, že to nebude jednoduchý zápas, ovšem opak se ukázal pravdou. Hned ve 2.minute se prosadil Tobiáš a otevřel skóre. Tento rychlý gól kluky nakopl k takovému výkonu, na který mohou být náležitě hrdí. Do poločasu jsme přidali další 2 góly a soupeře drželi co nejdále od naší branky.    Druhý poločas pokračoval ve velkém nasazení všech hráčů a opět ve 2. minutě druhého poločasu skóroval Jakub Šebela ze starší přípravky. Tímto nastartoval střelecký koncert a skóre se zastavilo těsně pod 10 góly, kdy v poslední minutě dal gól i náš stoper Michal Daniel. Výborný výkon všech hráčů byl náležitě odměněn vysokým vítězstvím nad těžkým soupeřem. Kluci dík, jsem na vás hrdý.

17.5.2024  starší přípravka fsa kras - Černá hora,
drnovice

V pátek 17.5. za deštivého počasí kluci přivítali na hřišti v Kotvrdovicích soupeře z Černé Hory a Drnovic.
FSA Kras A - Černá Hora 14:1 (8:1)
Branky: Chrástecký Florián 2x, Tomášek Adam, Šebela Jakub 7x, Kratochvil Štěpán, Šenkýřová Tereza 3x
FSA Kras A - Drnovice 22:2 (11:2)
Branky: Šebela Jakub 6x, Chrástecký Florián 4x, Šenkýřová Tereza 2x, Knihař Tomáš, Janíček Marek 6x, Tomášek Adam 3x
Více informací připravujeme ...

FSA Kras B - Drnovice 16:4 (8:3)
Branky: Hrazdíra Maxim 7x, Klimeš Jonáš 4x, Hloušek Lukáš 4x, Vaněk Matěj
FSA Kras B - Černá Hora 8:4 (7:0)
Branky: Hrazdíra Maxim 4x, Prášek Matyáš, Hloušek Lukáš, Vaněk Matěj, Klimeš Jonáš
Více informací připravujeme ...

víkendová zápasy fsa

Přípravky a mladší žáci si ukáží na domácích hřištích, dorostenci jedou na venkovní zápasy a předpřípravka změří síly na futsalové turnaji v Krásensku. Dorostenky se představí naposled na domácím hřišti.
Držíme palce

15.5.2024  mladší žáci svitávka/žijeme hrou - fsa kras 3:4 (1:2)

Branky: Hrubý Tobiáš 2x, Nejezchleb Petr, Tenora Alex
Kluci přijeli na hřiště do Svitávky s odhodláním pokračovat ve vítězné vlně. Zápas byl velmi vyrovnaný s šancemi na obou stranách. Byli jsme to však mi, kteří se ujali vedení po krásné individuální akci Tobiáše. Soupeř nás potom více zatlačil a nejprve nás zachránila tyč a poté jsme bohužel inkasovali. Do konce prvního poločasu se pěknou střelou ukázal Petr a strhnul vedení na naši stranu. 
  Ve druhém poločase začal lépe soupeř, který dvěma brankami otočil utkání ve svůj prospěch. Ale kluci se nevzdávali a po pěkné individuální akci Petra musel obránce zatáhnout za záchranou brzdu. Nařízenou penaltu proměnil Tobiáš a bylo srovnáno. Štěstí se na nás obrátili 10 minut před koncem utkání, kdy Alex střelou pod břevno opět otočil zápas v náš prospěch. V konci zápasu podržel tým krásnými zákroky náš brankář Lukáš, kterému patří velký potlesk. Kluci dřeli a v remízovém zápase se štěstí přiklonilo na naše kopačky. Díky kluci na výkon, snahu a výdrž.

14.5.2024  výběr ofs blansko U15 - Dobšice

V úterý 14.5. navštívil výběr OFS Blansko U15 turnaj v Dobšicích. Tohoto výběru se zúčastnili i naši hráči, jmenovitě: Daniel a Dominik Kostkovi, Marek Šebela a Štěpán Vintr. Nedařilo se jim tolik, jako výběru U17, ale i tak jim patří díky za reprezentaci okresního výběru.

14.5.2024  mladší přípravka fsa kras - lipovec,
ostrov/vilémovice

V úterý 14.5. přivítala naše mladší přípravka na domácím hřišti v Kotvrdovicích soupeře z Lipovce a Ostrova.
FSA Kras A - Lipovec 16:5 (4:2)
Branky: Hloušek Lukáš 5x, Klimeš Jonáš 3x, Bocková Kristýna 3x, Sehnal Jakub, Prášek Matyáš, Šebela Martin 2x, Kunc Štěpán
Pro naše hráče to byl velice poučný zápas. Do utkání jsme vstoupili v naprosté pohodě. Trochu jsme zapomněli na to, že ve fotbale se musí běhat, přihrávat a taky i bránit. Nějak nám v prvním poločase nešlo přepnout na vyšší obrátky. Po přestávce a naší domluvě se obraz hry otočil. Hned od začátku jsme na hosty spustili doslova uragán krásných kombinačních akcí a střel. Opět jsme začali běhat a prodávat svoje dovednosti získané na trénincích. Byla tam znovu radost ze hry a veliká chuť hrát .
FSA Kras A - Ostrov/Vilémovice 15:3 (6:1)
Branky: Prášek Matyáš 2x, Šebela Martin, Hloušek Lukáš 5x, Sehnal Jakub, Klimeš Jonáš 3x, Talpa Tomáš 2x, Kunc Štěpán  
Od první minuty nechtěli naši hráči nechat nic náhodě. Naše konstruktivní hra přinášela ovoce v podobě gólů a narůstání skóre. Pozitivním momentem obou zápasů z naší strany bylo to, že každý náš hráč měl podíl na střelených brankách a asistencích.


FSA Kras B - Ostrov/Vilémovice 5:13 (3:8)
Branky: Lukas Michael 3x, Pavlék Nikolas 2x
FSA Kras B - Lipovec 3:22 (2:11)
Branky: Lukas Michael, Pavlék Nikolas 2x
V úterý jsme na našem hřišti přivítali soupeře z Lipovce a Ostrova. Bohužel se nám zápasy moc nevydařily a i přes mírné zlepšení ve druhém zápase jsme na soupeře tentokrát vůbec nestačili. Musíme si z podobných zápasů ponaučení a kontinuálně se zlepšovat ve všech aspektech hry, abychom příště sehráli se soupeři vyrovnanější partie.

12.5.2024  krajský dorost fsa kras/ochoz - svratka
brno b 1:3 (0:1)

Branky: Štěpán Vintr
Utkání proti áčkaři značně doplněnému týmu soupeře jsme začali dobře a hned z kraje jsme si vypracovali dobré šance. Bohužel nás poslední dobou trápí jejich proměňování. A tak po dalších zahozených šancích přišel trest. Do šaten jsme šli za stavu 0:1. Druhý poločas byl zpočátku vyrovnaný, ale postupem času nám docházely síly. Inkasovali sme další dvě branky a vypadalo to, že zápas je rozhodnut. Ještě jsme se nadechli po krásné brance Štěpána Vintra, ale na víc už to nestačilo.

12.5.2024  ženy vlkoš - fsa kras 4:1 (2:0)

Branky: Sedláčková
Domácí tým, který je na třetím místě tabulky, splnil roly favorita zápasu. Náš trenér se musel vypořádat s absencí několika hráček žen včetně stopérky a brankářky. Vypomohlo sedm dorostenek a tým plnohodnotně doplnilo. Poprvé za ženy nastoupila dorostenka Karolína Čechmanová. Domácí tým dal první gól po rohovém kopu a zbývající tři dal po našich hrubých chybách v obraně a na polovině hřiště. Jana Sedláčková snižovala ve druhém poločasu na 1:2, ale to bylo z naší strany vše.

11.5.2024  dorostenky olomouc - fsa kras 1:2 (0:1)

Branky:  Kratochvílová, Sedláčková
Do Olomouce jsme jely s nejmenším počtem hraček na lavičce v této sezóně. Chyběly stěžejní obránkyně - stopérská dvojice Kaki a Šárka, naše obavy ze změn v sestavě ale vzaly za své hned od úvodních minut. Brankářka Janča se postavila na stoperskou pozici a odehrála ji s neuvěřitelným přehledem! Anicka v bráně zazářila, všechny ostatní hračky bojovaly ne na 100, ale na 200%! 
  První poločas se vyvíjel bojovně s větším počtem šanci soupeřek, nicméně i my dělaly rychlými protiútoky starosti soupeřkám. Po Bédině úniku po pravé straně se trefila Terka, která centrovaný míč dorazila z blízka nechytatelně nártem, vedeme 1:0! 
  Po pauze jsme chtěly začít stejně aktivním a bezchybný výkonem a to se nám podařilo. Spousta hraček dnes schytala rány do obličeje, hlavy apod., přes to všechno ale bojovala dal a odměnou jim byl náš 2.gól, který dala Janča Sedláčková krásně umístěnou střelou z hranice velkého vápna. Snížení Sigmy proměněnou penaltou v závěru utkání nás nezastavilo, poslední minuty jsme odehrály s nadlidským nasazením a tak si odvážíme 3 body a sakra cenný skalp Sigmy Olomouc! Kvůli těmto chvílím to děláme a díky těmto chvílím máme všichni chuť pokračovat a růst dal. Holky, dnes jste odehrály nejkrásnější zápas, než bylo počasí. Znojmo nás převálcovalo bojovnosti, důrazností a chtíčem, dnes jste to stejné udělaly vy Sigmě! Vítězství je zaslouženě Vaše!!! Děkuji za krásný fotbalový zážitek, nechaly jste tam všechno! Jsem na Vás hrda jako nikdy!!! Fakt

11.5.2024  mladší přípravka - futsalová liga U7

V sobotu 11.5. jsme zavítali do venkovního areálu Orla Řečkovice, kde jsme na umělé trávě odehráli další kolo futsalové ligy.
V sobotním hezkém počasí jsme odehráli celkem 5 zápasů. Ve skupině 1 výhra, 1 remíza a 1 prohra. Ve vyřazovacích bojích jsme bohužel oba zápasy těsně prohráli, poslední zápas o 3.místo rozhodovaly až penalty, což byla nová zkušenost pro naše malé děti. Někdy nám chybělo i trochu toho štěstíčka v určitých momentech. Pro 2 naše hráče to byla úplně první zkušenost s takovým turnajem a zvládli to dobře a i díky tomuto turnaji víme dál na čem více pracovat. Děti si zaslouží pochvalu za bojovnost, protože se jednalo o všechny vyrovnané zápasy od začátku až do konce. A rodiče za hezkou atmosféru a skvělé fandění.
Sestava: Nikolas Pavlék, Dominik Prášek, Michael Lukas, Martin Bouda, Luboš Mlčoušek, William Kala


Výsledné pořadí:
1. SK Chrlice
2. Svratka Brno
3. Orel Řečkovice
4. FSA Kras

Nejlepší brankář turnaje: Nikolas Pavlék

10.5.2024  starší přípravka Vavřinec, Lipovec - fsa kras

V pátek 10.5. odehrála starší přípravka zápasy na hřišti v Lipovci proti domácímu týmu a týmu Vavřince.
Náš A tým bez velkých problémů zvítězil v obou utkáních a udržel tak neporazitelnost, kterou si drží v jarní části soutěže.
Náš B tým si vedl stejně dobře, a také dokázal jasně zvítězit v obou zápasech, a to i se třemi hráči z mladší přípravky, kteří více než skvěle doplnili své starší kamarády.
Všem hráčům patří velké poděkování za skvělý výkon, který opět předvedli. Děkujeme.

Lipovec/Vilémovice - FSA Kras A 4:11 (3:3)
Branky: Šebela David 3x, Janíček Marek, Kratochvil Štěpán, Šebela Jakub, Chrástecký Florián, Tomášek Adam
Vavřinec - FSA Kras A 1:7 (0:4)
Branky: Janíček Marek, Knihař Tomáš, Tomášek Adam, Kratochvil Štěpán, Buček Radek, Chrástecký Florián

Vavřinec - FSA Kras B 5:7 (1:5)
Branky: Vaněk Matěj, Hloušek Lukáš 2x, Klimeš Jonáš 2x, Hrazdíra Maxim, Talpa Mikuláš
Lipovec/Vilémovice - FSA Kras B 2:8 (1:4)
Branky: Šenkýřová Tereza 3x, Hrazdíra Maxim 4x, Klimeš Jonáš

Upoutávka zápasů FSA

Zápasy začnou v pátek, kdy starší přípravka jede na hřiště do Lipovce. V sobotu mladší přípravka jede na poslední kolo futsalové ligy, dorostenky jedou na stadion Sigmy Olomouc. V neděli se na domácím hřišti představí ženy a krajský dorost.

8.5.2024  Okresní dorost bukovinka - fsa kras/ochoz
4:9 (2:4)

Branky: Zahradník Václav 5x, Ognar Michal, Kalvoda Ondřej, Žatecký Adam, Souček Tomáš
Ve středu 8.5. sehrál B tým dorostu poslední utkání základní části na hřišti v Bukovince s posledním týmem Bukovinka/Račice. Úvod byl opět trochu nešťastný a první střela soupeře hned skončila v naší bráně. Na to odpověděl vypomáhající starší žák Adam Žatecký. Soupeř si ale vzal vedení zpět další střelou k tyči. Pak vyrovnal Václav Zahradník střelou k tyči a obrat završil Ondra Kalvoda. Vedení navýšil opět Václav Zahradník přesnou střelou do šibenice.
  V druhé půli se soupeř opět prosadil, ale přesnou střelou k tyči Michal Ognar zařídil opět 2 gólové vedení. Pak se ještě hatrickem v druhé půli blýskl Václav Zahradník a jeden gól přidal i Tomáš Souček. Soupeř ještě korigoval na konečných 9:4. Gólová úroda se musela hlavně naším fanouškům líbit a i 4 klukům ze starších žáků, kteří dostali prostor ve hře.

8.8.2024  mladší přípravka Bukovinka, Adamov - fsa
kras

Mladší přípravka ve středu 8.8. jela na hřiště do Adamova, kde odehrála dvoj zápas proti Bukovince a Adamovu.
Bukovinka - FSA Kras A 3:18 (1:9)
Branky: Prášek Matyáš 2x, Sehnal Jakub 2x, Kunc Štěpán 2x, Talpa Tomáš 4x, Šebela Martin 4x, Klimeš Jonáš 4x  
Ve středu jsme odehráli v oslabené sestavě další dvě kola okresního přeboru mladších přípravek v Adamově. Týmu Bukovinky se nedala upřít bojovnost, ale nekladl až tak velký odpor. Čekal jsem, že si kluci vylepší v praxi svoji dovednost přihrávek na lépe postaveného spoluhráče. Až na pár výjímek se nám do toho moc nechtělo. Spíš se naše hra proměnila v závod, kdo dá
více gólů.
Adamov - FSA Kras A 4:12 (3:6)
Branky: Šebela Martin, Prášek Matyáš 5x, Klimeš Jonáš 6x
Od začátku utkání jsme se prezentovali pohlednou individuální i kombinační hrou. Kluci opět uplatňovali svoje dovednosti nabyté v trénincích a i přes pár drobných chyb a taky zahozených šancí, dovedli utkání do vítězného konce. Určitě si za výkon v zápase zaslouží pochvalu. Musíme pochválit také soupeře, který se v žádném případě nevzdal a bojoval o každý míč do poslední minuty.


Adamov - FSA Kras B 17:5 (8:2)
Branky: Kala William, Lukas Michael, Prášek Dominik , Pavlék Nikolas 2x
Bukovinka - FSA Kras B 10:5 ( 6:1)
Branky: Bouda Martin, Lukas Michael, Pavlék Nikolas 2x, Prášek Dominik
Náš mladý tým zavítal v rychlém sledu k dalšímu ze zápasů. Tentokrát na hřiště do Adamova. Děti předvedly spoustu krásných fotbalových akcí. Pro nás je nejlepším zjištěním, ze děti v zápasech v čím dál větší míře využívají dovednosti, které se učí v tréninku. V tomto trendu budeme pokračovat, protože pro nás je momentálně mnohem důležitější fotbalový výkon, než konečný výsledek zápasu. S kvalitním rozvojem všech fotbalových dovedností se v utkáních se stejně starými soupeři, která nás čekají příští sezónu, jistě přirozeně dostaví i zlepšené výsledky. Děti je opět potřeba pochválit za velikou snahu a bojovnost až do konce obou zápasů.
Sestava: Nikolas Pavlék, Dominik Prášek, Michael Lukas, Michal Tajnai, William Kala, Honza Fojtík, Vojta Malár, Martin Bouda

8.8.2024  starší přípravka fsa kras -
vysočany/šošůvka/sloup

Ve středu 8.8. přivítala na domácím hřišti starší přípravka soupeře ze smíšeného družstva Šošůvka/Vysočany/Sloup.
FSA Kras A - Vysočany/Šošůvka/Sloup A 8:4 (3:2)
Branky: Šebela David 2x, Chrástecký Florián, Němec Ondřej, Klimeš Jáchym, Janíček Marek, Kratochvil Štěpán 2x
FSA Kras A - Vysočany/Šošůvka/Sloup B 15:2 (7:0)
Branky: Buček Radek, Klimeš Jáchym, Kratochvil Štěpán 4x, Chrástecký Florián 2x, Ťoupek Tobiáš 3x, Janíček Marek, Šebela David, Šebela Jakub
Více informací připravujeme ...

FSA Kras B - Vysočany/Šošůvka/Sloup B 8:4 (4:2)
Branky: Hrazdíra Maxim 5x, Vaněk Matěj, Hloušek Lukáš 2x
FSA Kras B - Vysočany/Šošůvka/Sloup A 5:8 ( 4:3)
Branky: Hrazdíra Maxim 2x, Šenkýřová Tereza 2x, Hloušek Lukáš
Více informací připravujeme ...

6.5.2024  starší žáci Bukovinka/Račice - fsa kras 0:3
(0:1)

Branky: Hrubý Tobiáš, Šenkýř David, Kostka Dominik
S předposledním týmem soutěže se nám zápas i díky spousty absencím úplně nepovedl. Velká pochvala patří domácím, kteří i podle ohlasů jejich trenérů zahráli zřejmě nejlepší zápas sezóny. Hra byla z naší strany příliš upracovaná, spousta chyb, několik zbytečných narážeček na jeden dotyk, které byly obvykle nepřesné a vedly k rychlým brejkům, které naše defenzíva však včas zastavila. Naštěstí dvě minuty před koncem první půle se k zakončení dostal Dominik Kostka a po dorážce na třetí pokus otevřel skóre.
  Druhý poločas byl z naší strany už o něco málo lepší, ale máme určitě na čem pracovat, zejména na zakončení a nepřesná rozhodnutí ve finálové fázi. Kluci ale zaslouží pochvalu za nasazení a vůli zvítězit. Také je třeba dodat, že se jednalo o třetí zápas během šesti dnů a potýkáme se s již zmíněnou velkou marodkou. Snad budou všichni zdravotně do nadstavbové části v pořádku. Mimochodem třetí zápas v řadě, bez obdržené branky, je super vizitka!

5.5.2024  krajský dorost sparta brno b - fsa
kras/ochoz 5:0 (2:0)

Na půdu soupeře aspirujícího na postup jsme přijížděli s odhodláním překvapit. Od začátku jsme dodržovali taktické pokyny a i přes drtivou převahu v držení míče jsme soupeře k velké šanci nepouštěli. Bohužel jednu akci se nám ubránit nepodařilo. Následně jsme mohli vyrovnat, když Gaba Holý přehazoval brankaře a prázdnou bránu o centimetry minul. Po nešťastném zákroku, kdy byl soupeř u míče o chvilku dřív jsme z penalty inkasovali podruhé.
  Na začátku druhé půle jsme inkasovali potřetí. Naše šance (břevno a samostatný únik) jsme nevyužili a tak jsme byli potrestáni dalšími dvěma brankami. Byl to zápas v kterém jsme mohli spíše jen překvapit. Soupeř byl velmi kvalitní, ale i se čtyřmi staršími žáky jsme nesehráli špatné utkání.

5.5.2024  starší přípravka Boskovic-letovice lu - fsa
kras

V neděli 5.5.2024 naši kluci ze straší přípravky zajeli k nejsilnějšímu soupeři do Letovic.
Boskovice-Letovice LU11 - FSA Kras A 3:4 (3:2)
Branky: Šebela David, Chrástecký Florián 2x, Janíček Marek
Boskovice-Letovice LU10 - FSA Kras A 1:19 (0:11)
Branky: Janíček Marek 6x, Klimeš Jáchym 2x, Šebela David, Knihař Tomáš 4x, Šebela Jakub 2x, Kratochvil Štěpán, Chrástecký Florián, Talpa Mikuláš 2x

Více informací připravujeme ... 
Boskovice-Letovice LU10 - FSA Kras B 4:7 (2:5)
Branky: Hrazdíra Maxim 3x, Vaněk Matěj, Hloušek Lukáš 3x
Boskovice-Letovice LU11 - FSA Kras B 15:0 (6:0)
Více informací připravujeme ...

5.5.2024  předpřípravka studnice - fsa kras

V neděli 5.5. zavítala naše předpřípravka na hřiště týmu TJ Studnice. Zápasu se zúčastnily děti z předpřípravky, které příští rok budou postupovat do mladší přípravky a na hřišti to bylo znát. Utkání mělo neskutečný náboj. Hra se nesla od branky k brance, rodiče své děti podporovali hlasitými pokřiky a děti do toho díky tomu dávaly maximum. My trenéři a především rodiče na svoje hráčky a hráče můžeme být patřičně pyšní, protože to, co předváděli na hřišti, bylo opravdu něco úžasného. Málokomu neukápla slzička. Už teď se těšíme na další setkání!

5.5.2024  ženy fsa kras - bezměrov 1:2 (0:0)

   Branky: Sedláčková Jana
Tým z Bezměrova, který byl před utkáním v tabulce pod námi s jedním bodovým rozdílem, dnes v Kotvrdovicích “vyhrál sportku” a odvezl si tři body. Naše fotbalistky, trenéři a diváci zažili “horor”. Náš tým složený s žen a dorostenek se radoval z gólu v 58.minutě. Autorkou byla Jana Sedláčková, která po asistenci Martiny Janáčové dala svůj první gól za ženy. To bylo bohužel z naší strany gólově vše, naopak v poslední minutě utkání Bezměrov srovnal na 1:1. Ve dvouminutovém prodloužení rozehrával náš tým přímý kop z poloviny hřiště. Jeho zahrání dostala za úkol naše brankářka a všechny hráčky byly poslány do pokutového území. Bohužel se míče zmocnila brankářka hostí a rychlou rozehrávkou poslala svoje dvě spoluhráčky do rychlého brejku z vlastní poloviny pronásledované našimi hráčkami. Naše brankářka špatně zareagovala a nestihla se vrátit do pokutového území. Hosté i přes snahu našich hráček míč do sítě dopravili a plně bodovali.

4.5.2024  dorostenky fsa kras - znojmo 2:4 (2:2)

Branky: Švábenská, Raušová
Utkání jsme začaly velmi dobře, hrálo se v tempu a holky makaly na 100% od první minuty. Bohužel naše úplně zbytečné chyby nás stály 2 góly a po půl hodině jsme prohrávaly 0:2. Béďa a Martinka dokázaly krásnými brankami vyrovnat utkání a do kabin jsme šly za nerozhodného stavu. Holky byly nabádány, aby svůj tlak a chuť ještě zvýšily! 
  To se nám dařilo hned v úvodu 2.poločasu, bohužel jsme ale předvedly doslova hostinu zahozených šancí. Tvrdost a důslednost soupeřek nás stála obrovské úsilí. Soupeř naopak svoje šance na rozdíl od nás proměnil, nedáš - dostaneš a rázem prohráváme 2:4. Holky makaly na 200%, bohužel musíme byt produktivnější a hlavně důraznější. V tom byl největší rozdíl. I přes to si holky zaslouží obrovské uznání, odehrát vyrovnané utkání s takto zkušeným a kvalitním soupeřem je velký úspěch a důkaz vzrůstající výkonnostní tendence týmu jako celku!

4.5.2024  mladší přípravka fsa kras - Boskovice-
Letovice BU

V sobotu 4.5.2024 mladší přípravka přivítala na hřišti v Kotvrdovicích soupeře z Boskovic-Letovic.
FSA Kras A - Boskovice-Letovice BU8 12:11 (7:5)
Branky: Kunc Štěpán, Hloušek Lukáš 5x, Talpa Tomáš, Sehnal Jakub 2x, Prášek Matyáš, Bocková Kristýny
FSA Kras A - Boskovice-Letovice BU9 12:9 ( 6:4)
Branky: Hloušek Lukáš 5x, Prášek Matyáš 2x, Klimeš Jonáš 4x, Sehnal Jakub
V sobotu k nám do Kotvrdovic přijel dosud neporažený tým okresního přeboru mladších přípravek FC Boskovice - Letovice. Pro nás to byla konfrontace s velice kvalitním týmem, který hraje i krajskou ligu přípravek. V obou utkáních se stejným soupeřem se hrál nápaditý a svižný fotbal. Akce se prolévaly z jedné strany na druhou. K vidění byly tvrdé, ale férové osobní souboje, vynikající technické finesy, přesné přihrávky a nádherné góly. V těchto vyrovnaných utkáních se potvrdilo, jak důležité mít v týmu rozdílového hráče. Tím byl Lukáš Hloušek, který dokázal svými góly otáčet zápasy v náš prospěch. Obrovskou oporou byl i výborně chytající Tomáš Talpa. Velikánskou pochvalu si samozřejmě zaslouží celý tým, z kterého vyzařovala radost si zahrát fotbal s kamarády.


FSA Kras B - Boskovice-Letovice BU9 4:16 (2:7)
Branky: Bocková Barbora 2x, Lukas Michael, Pavlék Nikolas
FSA Kras B - Boskovice-Letovice BU8 10:16 (8:7)
Branky: Pavlék Nikolas 2x, Tajnai Michal, Prášek Dominik, Lukas Michael 5x, Bocková Barbora
V sobotu nás čekal jeden z nejlepších týmů v soutěži FC Boskovice. Kvůli rozsáhlé marodce, kdy nám na zapas zůstalo pouze 6 dětí ročníku 2017, které věkem stále patří do předpřípravky a síle soupeře jsme se se soupeřem dohodli, že nám mohou v zápase pomoci dva hráči ze starší přípravky, konkrétně Lukáš Beneš a David Přikryl. Navíc jsme se dohodli, že sehrajeme oba zápasy proti soupeřovu týmu U8, protože hrát proti U9 nemělo smysl pro nás ani pro Boskovice. Soupeř ukázal, že má ve svém středu velice kvalitní hráče a individuality. Pro naše hráče to byla další velice cenná zkušenost, kam bychom se chtěli fotbalově posunout během příští sezóny.
  I přes porážku je skvělé, že děti opět bojovaly až do konce a snažily se vstřelit co nejvíce branek. Každý takhle těžký zápas pro nás znamená spoustu nových zkušenosti do našeho fotbalového života.
Sestava: Nikolas Pavlék, Dominik Prášek, Barča Bocková, Michael Lukas, Michal Tajnai, Martin Bouda, Lukáš Beneš, David Přikryl

4.5.2024  mladší žáci fsa kras - blansko b 7:1 (1:0)

Branky: Nejezchleb Petr 4x, Hrubý Tobiáš 2x, Tenora Alex
V sobotu 4.5. jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Blanska. Prvních 29 minut bylo oťukávacích, kdy jsme měli více ze hry a tvořili si gólové šance. Ve stejné minutě se pěknou akci prezentoval Petr, který nastoupil do svého prvního utkání.
  Ve druhém poločase začal Petr ještě více úřadovat a dalšími 3 brankami a svým precizním výkonem ve středu zálohy výrazně přispěl k vysoké výhře. Ovšem je nutné pochválit celý tým, protože i on svým výborným výkonem přispěl k výhře. Náš tým byl opět doplněn o 4 kluky ze starší přípravky, kteří předvedli vynikající výkon. Zatím se nám daří, protrhli jsme střelecký blok a momentálně máme šňůru 4 vítězství za sebou. Tímto jsme se odlepili z předposledního místa a patří nám 6.místo v tabulce.

3.5.2024  starší žáci fsa kras - jaroměřice/jevíčko 2:0
(1:0)

Branky: Kostka Dominik, Hrubý Tobiáš
Hned v pátek, 3.5. po dni volna po zápase v Opatovicích jsme přivítali na domácí půdě silný tým bojující o čelo tabulky. Hrál se skvělý fotbal na vysoké úrovni. Na začátku zápasu uklidnil naše mužstvo gól nejlepšího střelce soutěže, Dominika Kostky.
  Ve druhém přidal uklidňující druhý gól Tobiáš Hrubý. Nulu si tentokrát připsal Daniel Kostka, brankářku Janu čekal nabitý víkend za tým juniorek a žen. Celý tým si počínal skvěle a zápas dovedl do úspěšného konce. Děkujeme za pomoc mladším žákům i přesto, že dva z nich v takto vyrovnaném souboji do hry vůbec nezasáhli. Jinak obrovská pochvala za výkon a předvedenou hru všem, včetně našich skvělých fanoušků.

Upoutávka zápasů FSA

V následujícím víkendu se toho udá hodně. Starší a mladší žáci se ukáží na domácím hřišti, taktéž dorostenky, ženy a mladší přípravka. 
  Starší přípravka s krajským dorostem jedou k soupeři. A tím to celé nekončí. Další zápasy se hrají pondělí, úterý a opět na státní svátek.
Pojďte fandit

1.5.2024  starší přípravka fsa kras -
boskovice/letovice BU

Ve středu 1.5. starší přípravka přivítala soupeře z Boskovic.
FSA Kras A - Boskovice-Letovice BU10 25:5 (13:2)
Branky: Kratochvil Štěpán 4x, Šebela Jakub 4x, Knihař Tomáš 3x, Tomášek Adam 2x, Ťoupek Tobiáš, Šebela David 2x, Janíček Marek 6x, Klimeš Jáchym, Talpa Mikuláš, Buček Radek
FSA Kras A - Boskovice-Letovice BU11 11:3 (7:0)
Branky: Šebela Jakub 3x, Šebela David 5x, Chrástecký Florián 3x
Více informací připravujeme ...

FSA Kras B - Boskovice-Letovice BU11 3:10 (3:4)
Branky: Hrazdíra Maxim, Prášek Matyáš 2x
FSA Kras B - Boskovice-Letovice BU10 17:6 (13:1)
Branky: Bocková Kristýny, Šenkýřová Tereza 3x, Hrazdíra Maxim 5x, Přikryl David, Vaněk Matěj 3x, Musil Marek 2x, Hloušek Lukáš 2x
Více informací připravujeme ...

1.5.2024  starší žáci Velké opatovice - fsa kras 0:5 (0:3)

Branky: Kostka Dominik 2x, Šebela Marek, Hrubý Tobiáš, Šenkýř David
Soupeř měl k dispozici dva hráče na střídání tak jako my, to ještě brankářka Jana Šebelová odchytala celý zápas s lehčím zraněním a na poslední chvíli dorazil po delší absenci obránce, stoper, Martin Štěpánek. To nám pomohlo a po dvaceti minutách bylo rozhodnuto. Kluci ale nevyužili další 100 % šance a zápas klidně mohl skončit 0:10.
  Druhý poločas se spíše jen dohrával. Je nutno podotknout, že domácí měli na soupisce 4 hráče z mladších žáků, rozdíl byl vidět. I tak pochvala za výkon a nasazení!

28.4.2024  dorostenky vyškov - fsa kras 0:10 (0:3)

Branky: Švábenská Bedřiška 2x, Halečková Simona 2x, Raušová Martina 3x, Šmoldasová Monika, Sedláčková Jana 2x
Divky nastoupily do utkání jako favoritky na základě výsledku nedávného přátelského utkání, který skončil 12:0. Začátek utkání byl z naší strany aktivní, nicméně obranná zeď soupeřek se dala těžko probourat. Podařilo se nám dát  3 krásné góly a mohly jít do kabiny o pauze spokojeni.
  Úkolem druhé půle bylo zvýšit náskok, aby se do hry mohla dostat všechna děvčata, to se nám hned na začátku druhého poločasu podařilo a my tak navyšovaly vedení opravdu krásnými kombinacemi a ještě hezčími góly! Všechna děvčata přispěla ke krásnému výsledku a já jim za to děkuji. Anička udržela čisté konto, obrana bránila jak měla. Je vidět, že už si dokážeme poradit i s rolí favorita a potvrdit svoje kvality, které jdou nahoru. A to je ta největší odměna. Jsem rada, že si všichni zápas užili a zvládli jsme ho hlavně psychicky, ikdyž i počasí bylo velmi těžké. Díky holky!

28.4.2024  ženy holešovské holky - fsa kras 12:0 (5:0)

Vedoucí tým tabulky přivítal v neděli 28.4. naše ženy a opět předvedl kdo je “pánem” této divizní skupiny. Holešov má po tomto utkání 12 výher, 2 remízy a 1 prohru, scóre 105:8!

28.4.2024  mladší přípravka rdr akademie - fsa kras

V neděli 28.4. mladší přípravka zajela na hřiště do Doubravice, kde změřila síly s týmy RDR Akademie Doubravice.
RDR Akademie DX - FSA Kras A 2:21 (1:10)
Branky: Klimeš Jonáš 6x, Prášek Matyáš 7x, Sehnal Jakub 5x, Kunc Štěpán, Talpa Tomáš
RDR Akademie DY - FSA Kras A 2:19 (0:12)
Branky: Kunc Štěpán 4x, Klimeš Jonáš 4x, Novotný Jan 3x, Talpa Tomáš, Prášek Matyáš 4x, Sehnal Jakub, Šebela Martin
Bez Lukáše Hlouška a Kristýnky Bockové, kteří šli pomoci kamarádům ze starší přípravky jsme odehráli další kola okresního přeboru. V obou utkáních bylo vidět určitý progres v herním projevu jednotlivců. Snažíme se o kličky, které se na tréninku učíme a také o rychlý přechod do protiútoku. U hráčů jde vidět, že si dovolí na hřišti více a věří si, což je dobře. Bolestí zůstává zbrklost v určitých situacích. Zapracovat musíme na lepším obsazování hráčů soupeře a pohybu na hřišti bez míče. Kluci si zaslouží pochvalu za bojovnost a rodiče za podporu v hledišti a dopravu.

RDR Akademie DY - FSA Kras B 13:6 (8:2)
Branky: Novotný Jan 2x, Prášek Dominik, Lukas Michael, Tajnai Michal, Kala William
RDR Akademie DX - FSA Kras B 11:6 ( 5:3)
Branky: Pavlék Nikolas 3x, Lukas Michael, Bocková Barbora, Kala William
Naši sérii zápasů proti soupeřům z RDR jsme zakončili na hřišti v Doubravici. V obou zapásech padla spousta krásných gólů na obou stranách. Hlavní je, že děti i přes porážky ukazují na hřišti veliký zápal a pomaličku se herně přibližujeme našim soupeřům.
Sestava: Nikolas Pavlék, Honza Novotný, Dominik Prášek, Barča Bocková, Michael Lukas, Michal Tajnai, William Kala

28.4.2024  starší přípravka rdr akademie - fsa kras

V neděli 28.4.2024 starší přípravka zajela na hřiště do Ráječka, kde změřila síly s týmy RDR akademie Ráječka a Doubravice.
RDR Akademie D - FSA Kras A 8:10 (1:8)
Branky: Kratochvil Štěpán, Šebela David 3x, Šebela Jakub 4x, Janíček Marek 2x
Více informací připravujeme ...
RDR Akademie R - FSA Kras 1:22 (0:6)
Branky: Klimeš Jáchym 2x, Knihař Tomáš, Šebela Jakub, Ťoupek Tobiáš, Tomášek Adam, Šebela David 7x, Kratochvil Štěpán 3x, Janíček Marek 6x
Více informací připravujeme ...

RDR Akademie R - FSA Kras B 6:10 (3:6)
Branky: Šenkýřová Tereza 3x, Hloušek Lukáš, Ťoupek Tobiáš, Přikryl David, Vaněk Matěj, Musil Marek, Hrazdíra Maxim, Bocková Kristýny

RDR Akademie D - FSA Kras B 7:10 (4:8)
Branky: Hloušek Lukáš 3x, Hrazdíra Maxim 4x, Šenkýřová Tereza, Vaněk Matěj 2x

V prvním zápase náš B tým srovnal síly s týmem RDR Akademie B. Soupeř sice z hned první akce vstřelil branku, což nám pomohlo, protože naši hráči začali hrát zodpovědněji a brzy zápas otočili a zápas jsme dovedli do vítězného konce. V druhé zápase s týmem RDR Akademie A, udával náš tým tempo zápasu a i tento zápas jsme zaslouženě vyhráli. Náš tým se v obou zápasech prezentoval pěknou kombinační hrou, která udělala radost jak trenérům, tak fanouškům..

Sestava: Mikuláš Treschl, Hrazdíra Max, Vaněk Matěj, Musil Marek, David Přikryl, Hloušek Lukáš, Bocková Kristýnka, Terka Šenkýřová

28.4.2024  Okresní dorost fsa kras/ochoz - vír/
štěpánov 1:4 (0:3)

Branky: Zahradník Vašek (p.)
B tým dorostu hrál v neděli 28.4. proti spojenému týmu Vir/Štěpánov dva odlišné poločasy. V tom prvním se hra příliš nedařila a poločas skončil 0:3 pro soupeře. V druhé půli to byl mnohem zdařilejší výkon. Dostávali jsme se do šancí a v jedné z nich byl faulován Václav Zahradník, který sám nařízenou penaltu proměnil. Pak jsme měli ještě 2 velké příležitosti, které jsme ale nevyužili a naše zaváhání po vyražení střely soupeř potrestal 4 gólem. Prohráli jsme tak 1:4.

27.4.2024  krajský dorost FSA Kras/ochoz - bílovice
nad Svitavou 1:0 (0:0)

Branky: Hloušek David
Do zápasu jsme opět vstupovali bez velké části hráčů A týmu a tím pádem jsme apelovali hlavně na zodpovědnost v rozestavení a nasazení. Ve středu pole byla hra vyrovnaná, ale do šancí jsme soupeře nepouštěli. Naopak jsme to byli my, kdo občas branku ohrozil. Poločas zůstal bez branek, ale hned po přestávce se krásně do šibenice trefil David Hloušek. Hra probíhala podobně jako v první půlce a soupeře jsme do ničeho nepouštěli. Do své první šance se soupeř dostal až na konci zápasu, ale vítězství jsme udrželi.

Víkendová upoutávka

Ve čtvrtek se na domácím hřišti v Jedovnicích ukáží starší žáci. Ve své jízdě přivítají těžkého soupeře z Jaroměřic a Jevíčka. 
  O víkendu se na domácím hřišti představí jen dorostenci a ženy. Krajský dorost odehraje utkání v sobotu v Jedovnicích, okresní dorost v neděli v Ochozi u Brna. Ženy hrají v neděli v Kotvrdovicích.
  Mladší a starší přípravka jede na venkovní hřiště, kde změří svoje síly opět s týmy RDR Akademie. Dorostenky zajedou do nedalekého Vyškova. Mladší žáci mají v tomto víkendu volný los.

Přejeme hodně úspěchů a fotbalových zážitků

23.4.2024  meziokresní soutěž výběrů mladšího dorostu U-17 (2007-2008)

V úterý 23.4. výběr OFS Blansko jel na meziokresní turnaj výběru mladšího dorostu do Kostice. Na turnaji byly 4 družstva - výběr OFS Blansko, MěFS Brno, OFS Hodonín a OFS Břeclav. Do výběru OFS Blansko byli původně nominování 4 hráči FSA Kras, ale turnaj se musel kvůli počasí přeložit a tak v nominaci zůstali jen 2 hráči - Jan Svoboda a Ondřej Štěpánek. Kluci se aktivně podíleli na úžasném výsledku, kdy se jim tento meziokresní turnaj podařilo vyhrát. Tímto patří celému výběru velká gratulace a kluci se v širokém výběru hráčů na celém okrese neztratí.
OFS Blansko - MěFS Brno 3:0
OFS Blansko - OFS Hodonín 2:1

21.4.2024  Okresní dorost Šošůvka/Vysočany/sloup -
fsa kras/Ochoz 3:5 (3:2)

Branky: Zahradník Václav 3x, Kalvoda Ondřej, Přikryl Robin
B tým dorostu se utkal v neděli 21.4. venku s týmem Vysočany/ Šošůvka/Sloup, který byl v tabulce o bod pod námi a tak jsme moc potřebovali uspět. Jenže zápas začal tím nejčernějším scénářem. První 3 střely skončily v naší síti a po 15 min bylo 3:0 pro domácí. Měli jsme 11ale velkou převahu a víru v obrat skóre. I přes asi 6 nevyužitých gólových šancí se podařilo snížit dorážkou Václava Zahradníka na 1:3 a ještě před poločasem dokázal v útoku hrající brankář A týmu Ondřej Kalvoda přesnou střelou k tyči snížit na 2:3. 
  Po přestávce z dálky velmi dobře vystřelil obránce Radim Worbis a brankář dokázal střelu vytlačit jen na břevno a podruhé do sítě dorážel Václav Zahradník. Bylo srovnáno. V jednom z několika slibných brejků pak Robin Přikryl dokázal přehodit brankáře a obrat byl dokonán. V poslední minutě ještě z brejku Václav Zahradník završil svůj hattrick a vynikající výkon a bylo to 5:3 v náš prospěch. Po sérii proher jsme tak mohli opět pocítit radost z vítězství a velkého obratu.

21.4.2024  ženy mostkovice - fsa kras 2:2 (0:1)

Branky: Zouharová Marie, Vágnerová Vladimíra
Více informací připravujeme...

21.4.2024  dorostenky fsa kras - líšeň 1:8 (0:5)

Branky: Navrátilová Eliška
V neděli 21.4. nás čekal jeden z nejtěžších soupeřů, tým děvčat z Líšně. Již v kabině bylo apelovano na soustředěnost od 1.minuty, aby se nám neopakoval zapas v Hodoníně. Bohužel jsme opět brzy prohrávaly zbytečným gólem. Zdravotní indispozice Aničky v bráně nám dělala problémy a muselo tak dojít ke střídáni. Ve 14.minute už jsme prohrávaly 0:4, pak se holky zvedly a konečně rozehrály. 
  V druhém poločase holky přidaly ve všech činnostech, hrály sebevědomě a aktivně. Zaslouženě se dočkaly branky v úvodu druhého poločasu, jen škoda, že jsme tlak nevyužily k dalším gólům. Konečný výsledek vypadá krutě, avšak 2 góly považuji za neregulérní a stejný počet za zbytečný. Holky bych chtěla pochválit za bojovnost a zvednutí se po poločasové pauze. Je jen škoda, ze nám ten první poločas vždycky tak uteče. Snad to zlomíme v dalším zápase, věřím tomu!

20.4.2024  starší žáci Olomučany - fsa kras 1:3 (1:2)

Branky: Šebela Marek, Vintr Štěpán, Hrubý Tobiáš
V sobotu 20.4. kluci jeli na hřiště do nedalekých Olomučan. Herně se nám tento zápas nepovedl, vůbec nejhorší výkon od začátku sezóny. Spíše pokus o fotbal, než fotbal. Domácí si po naší zbytečné rozehrávce z kraje hřiště do středu pole vybojovali míč a po pěkné souhře šli do vedení. Pak se dobře ve vápně domácích zorientoval Marek Šebela a srovnal na 1:1. Gólem zpoza vápna, krásným lobem pod břevno otočil skóre Štěpán Vintr. Do druhého poločasu došlo ke spoustě změnám na různých postech, hra šla nepatrně nahoru, pomohl uklidňující gól Tobiáše Hrubého na 1:3. Další šance zůstaly nevyužity. Nás ještě před koncem zápasu zachránila tyč.
I přes 3 body si kluci tentokrát pochvalu za výkon úplně nezaslouží, ale za bojovnost a nasazení určitě ano! Nic nebylo odfláknuto, jen se nedaří každý den. Aspoň nám tento zápas otevřel oči před nadstavbou, s takovým výkonem tam uspět nemůžeme!

20.4.2024  starší přípravka fsa kras - rdr akademie

V sobotu 20.4. sehráli hráči starší přípravky další utkání proti týmům RDR Akademie. 

FSA Kras A - RDR Akademie Rájec-Jestřebí X 5:1 (3:1)
Branky: Ťoupek Tobiáš, Šebela David, Klimeš Jáchym, Šebela Jakub, Kratochvíl Štěpán
FSA Kras A - RDR Akademie Rájec-Jestřebí Y 16:3 (8:2)
Branky: Šebela Jakub 2x, Janíček Marek 3x, Šebela David 2x, Klimeš Jáchym, Buček Radek, Knihař Tomáš 3x, Kratochvil Štěpán 4x
Více informací připravujeme...

FSA Kras B - RDR Akademie Rájec-Jestřebí 10:1 (5:0)
Branky:  Klimeš Jonáš, Vaněk Matěj 3x, Hloušek Lukáš 2x, Šenkýřová Tereza 2x, Hrazdíra Maxim 2x

FSA Kras B - RDR Akademie Rájec-Jestřebí X 5:11 (2:5)
Branky:  Hloušek Lukáš 2x, Hrazdíra Maxim, Vaněk Matěj 2x 
S prvním soupeřem si naši hráči poradili a hladce zvítězili 10:1. V druhý zápas ovlivnilo počasí, kdy se začátek druhého zápasu dlouho odkládal z důvodu deště a když naši hráči konečně do zápasu nastoupili hned v úvodu jsme obdrželi rychlé dva góly. Díky zlepšené hře se nám podařilo vyrovnat, ale opět nás po celý zápas trápila koncovka a soupeř využil své šance a odskočil na 2:5.
  V druhém poločase jsme postupně náskok soupeře doháněli a v posledních minutách jsme hráli vabank, kdy jsme vše vrhli do útoku a soupeř nás trestal z protiútoků do otevřené obrany. Ve výsledku nás mohlo mrzet to, že ze spousty šancí využijeme vždy jen minimum gólů.
Sestava: Mikuláš Treschl, Terka Šenkýřová, Kristýnka Bocková, Maxim Hrazdíra, Marek Musil, Matěj Vaněk, David Přikryl, Lukáš Hloušek, Maty Prášek, Jonáš Klimeš,

20.4.2024  krajský dorost rousínov - fsa kras/ochoz
6:1 (2:1)

Branky: Štěpánek Ondřej (p)
Do utkaní s vedoucím týmem soutěže jsme vstupovali s obrovskou marodkou a pouze 8 hráči doplněnými o hráče B týmu a žáky. Defenzivní taktika s využitím brejků a totálním nasazení všech hráčů nám vycházela a dokonce jsme se ujali vedení po penaltě Ondry Štěpánka. Bohužel měl urostlý soupeř navrch ve standartních situacích a do poločasu jsme ze dvou inkasovali.   Druhý poločas byl až do 70.minuty docela vyrovnaný, ale pak jsme začali odcházet fyzicky a inkasovali jsme ještě 4 krát. V tomto zápase jsme mohli jen překvapit a dost dlouho se nám to i dařilo. Všem hráčům patří velká pochvala.

20.4.2024  mladší přípravka FSA Kras - RDR Akademie

FSA Kras A - RDR Akademie Rájec - Jestřebí X 17 : 0 (6 : 0) 
Branky: Klimeš Jonáš 4 X, Šebela Martin 4x, Sehnal Jakub 3x, Prášek Matyáš 2x, Hloušek Lukáš 2x, Talpa Tomáš 2x 

V sobotu 20. 4. jsme za nevlídného počasí odehráli další dvě kola okresního přeboru na domácím hřišti v Kotvrdovicích. Začátek prvního utkání byl z naší strany ospalejší, ale postupem času jsme se dostali k naší hře. K vidění bylo z naší strany spoustu akcí, jak individuálních, tak i kombinačních se zapojením všech hráčů na hřišti a s góly do prázdné branky. Těch gólů mohlo být i víc, ale to by si někteří hráči museli dát říct a v jasných situacích, když obránci jsou na "míli" daleko, použít dva doteky s míčem. 
FSA Kras A - RDR Akademie Rájec - Jestřebí Y 17 : 3 (8 : 3) 
Branky: Klimeš Jonáš 5x, Sehnal Jakub 4x, Hloušek Lukáš 3x, Šebela Martin 2x, Prášek Matyáš, Talpa Tomáš, Bocková Kristýna
Ve druhém zápase jsme v prvním poločase od naší hry trochu upustili a někteří hráči jako by zapomněli, že mají i spoluhráče.
Vedení míče do zahuštěného středu hřiště, zasekávaní míče v pozicích, ve kterých to ztrácí smysl a nepřipravené střely nám na klidu moc nepřidalo. Ve druhém poločase se po domluvě naše hra výrazně zlepšila a utkání jsme jasně ovládli. Částečně můžeme být tedy s předvedenou hrou spokojeni, ale oba zápasy ukázaly, že je toho ještě dost, co můžeme zdokonalovat.

FSA Kras B - RDR Rájec Y 1:24
Branky: Lukáš Novotný

FSA Kras B - RDR Rájec Y 4:18
Branky: Barča Bocková, Martin Bouda, Lukáš Novotný, Nikolas Pavlék
Ve druhém kole na naše hřiště zavítal soupeř z Rájce-Jestřebí. Soupeř byl tentokrát nad síly našeho mladého týmu a vyhrál vysokým rozdílem. Naše děti ale i přesto od začátku do konce srdnatě bojovaly a snažily se vstřelit góly. Prohry jsou nedílnou součástí sportu a my budeme v tréninku i v zápasech pracovat na tom, abychom jich prožívali co nejméně.

Sestava: Nikolas Pavlék, Martin Bouda, Honza Novotný, Dominik Prášek, Barča Bocková, Michael Lukas, Lukáš Novotný, Michal Novotný

Just4keepers CZ

Dovolte nám jménem naší brankářské školy Just4keepers CZ, pozvat vaše mladé nadějné čapáky na 8.ročník Dne brankářů - oranžového šílenství. Brankáři se mezi sebou utkají 1vs1 v pěti kategoriích. Každý rok se turnaje zúčastní přes 100 brankářů z celé ČR (z dostupných zdrojů jde o největší akci na světě) a porovnávají si své síly. V roce 2023 bylo přihlášených už přes 120.
Přihlášky najdete na našich stránkách j4k.cz .
Přikládáme video z minulého ročníku - Den brankářů 2023 

ŽÁDNÝ POČET NÁS NEZASTAVÍ - pojďme posunout hranice o level výš!!!!!

17.4.2024  mladší žáci bořitov/žijeme hrou - fsa kras
2:5 (1:2)

Branky: Fiala Lukáš, Šebela Jakub 3x, Hrubý Tobiáš
Ve středu 17.4. jsme přijeli na široké hřiště do Bořitova. Pomoci nám přišli 4 kluci ze starší přípravky. Na širokém hřišti to bylo fyzicky hodně náročné a hlavně kluci z přípravky s tím měli problém. Prvních 15 minut bylo vyrovnaných s šancemi na obou stranách. Ovšem byli jsme to mi, kdo z brejku udeřil. Lukáš Fiala otřel míč o tyč a bylo to 0:1. Bořitov měl v útoku 2 velice šikovné, rychlé kluky, kteří dělali v obraně hodně neplechy. A byl to právě mrštný útočník, který srovnal. Do poloviny ještě pěknou střelou Kuba navýšil naše skóre. 
  Do druhé poloviny jsme museli nastoupit bez Tobiáše Hrubého, který držel mladé útočníky zkrátka. A opět tito kluci srovnali. A potom začal úřadovat Kuba z přípravky. Dvěma krásnými střelami pod břevno navýšil náskok na 2:4. Posledních 12 minut Tobiáš přeci jen přes svoje zdravotní problémy nastoupil a byl v poslední minutě odměněn brankou na 2:5. Díky důsledné hře ve středu pole a výbornému výkonu ostatních hráčů jsme odvedli kus práce a byli po zásluze odměněni. Díky kluci.

VÍKENDOVÉ ZÁPASY

Víkend plný fotbalu zažijí všichni, kdo zamíří na hřiště do Kotvrdovic. Čeká je tam fotbalový přípravkářský maraton. Na domácím hřišti se v sobotu ukáže nejprve mladší přípravka a hned po nich starší přípravka. V neděli to v Kotvrdovicích uzavřou dorostenky proti Líšni. 
  Žáci, dorostenci i ženy jedou na svoje zápasy na venkovní hřiště.
Přijďte fandit

14.4.2024  ženy fsa kras - březůvky 0:7 (0:1)

Druhý tým tabulky si přijel do Kotvrdovic pro tři body. Výsledkově byl poločas pro naše ženy ještě nadějný, ale výkon po celý zápas nepřesvědčivý. Hosté byli důraznější a rychlejší. Od 53. minuty do 83. minuty dali šet gólů a splnili si svůj cíl i s jednou hráčkou na střídání.

14.4.2024  mladší přípravka rdr akademie - fsa
kras

RDR Akademie Ráječko - FSA Kras A 2: 17 (1:7) 
Branky: Klimeš Jonáš 6x, Sehnal Jakub 4x, Prášek Matyáš 3x, Hloušek Lukáš 2x, Šebela Martin, Kunc Štěpán
V neděli 14.4. jsme odehráli za krásného jarního počasí první dvě kola okresního přeboru mladších přípravek.
V prvním utkání jsme dokázali prodat svoje dovednosti získané na trénincích. Výborné souboje jeden na jednoho, krásné góly a kombinace zakončované do prázdné branky. Za zmínku stojí výborný výkon Kuby Sehnala, pro kterého to byl první mistrovský zápas.

RDR Akademie Ráječko : FSA Kras A 7:14 (3:8) 
Branky: Kunc Štěpán 4x, Prášek Matyáš 3x, Talpa Tomáš 2x, Šebela Martin 2x, Klimeš Jonáš 2x, Hloušek Lukáš
Ve druhém utkání jsme po domluvě s trenéry nastoupili proti stejným hráčům, protože utkání proti druhému týmu Ráječka složeného hlavně ze začínajících hráčů by nedávalo smysl. Vlastní utkání nebylo v útoku z naší strany vůbec špatné. Obrana však byla katastrofální. Nechávali jsme se strhnout hrou dopředu a za zády nechávali i dva neobsazené hráče soupeře. Výjimkou byla Kristýnka Bocková, která jako jediná hrála v obraně s velkým přehledem a zabránila mnoha šancím soupeře.
Sestava: Prášek Matyáš, Hloušek Lukáš, Klimeš Jonáš, Talpa Tomáš, Kunc Štěpán, Šebela Martin, Sehnal Jakub, Novotný Jan a Bocková Kristýna.

RDR Ráječko X - FSA Kras B 4:22
Branky: Martin Bouda 2x, Míša Lukas 9x, Honza Novotný, Luky Novotný 2x, Míša Tajnai 3x, Domča Prášek 4x, Nikolas Pavlék

RDR Ráječko Y - FSA Kras B 4:25
Branky: Barča Bocková, Martin Bouda 3x, Míša Lukas 6x, Nikolas Pavlék 5x, Domča Prášek 4x, Míša Tajnai 6x
K prvnímu jarnímu kolu jsme jeli na hřiště RDR Ráječko. Po domluvě se soupeřem jsme v rámci vyrovnanosti zápasů odehráli oba zápasy proti B týmu soupeře. Naši hráči ukázaly, že během zimního období nezahálely. Navíc se projevily zkušenosti, které děti nabraly během podzimní části soutěže.
  Během dvou zápasů se vystřídali 4 brankáři, a každý předvedl několik výborných zákroků. Navic se podařilo dát gól všem hráčům, kteří v zápasech nastoupili. Děti i s fanoušky prožily krásné fotbalové dopoledne a zaslouží obrovskou pochvalu. Teď musíme pokračovat v nasazení a tréninku, abychom podobnou radost prožívali během jara co nejčastěji.
Sestava: Nikolas Pavlék, Martin Bouda, Honza Novotný, Míša Tajnai, Dominik Prášek, Barča Bocková, Míša Lukas, Luky Novotný

14.4.2024  okresní dorost fsa kras/ochoz -
boskovice-letovice 1:14 (1:6)

Branky: Plný Jakub
S dorostem B jsme v neděli 14.4. sehráli těžké utkáni s lídrem tabulky Boskovice/Letovice B, který navíc přijel výrazně posílen i hráči z A mužstva. My jsme naopak museli využít i služeb 2 starších žáků, Dana Novotného a Adama Žateckého. Na vedení soupeře 2:0 jsme ještě dokázali odpovědět gólem Kuby Plného po dobrém presingu Adama Žateckého a Filip Zlámal pak dokázal chytit i penaltu. Pak se ale rozjel brankostroj soupeře, který se i po několika gólech po nešťastných odrazech zastavil až na skóre 1:14. Kalich hořkosti jsme museli vypít až do dna. Jarní tréninkové absence vice kluků se tentokrát plně projevily. Nezbývá, než si z toho vzít ponaučení.

14.4.2024  starší žáci fsa kras - vavřinec/ostrov
11:0 (4:0)

Branky: Kostka Dominik 4x, Šenkýř David 3x, Hrubý Tobiáš, Šebela Marek, Vintr Štěpán, Zouhar Dominik
Oproti minulému domácímu zápasu se kluci snažili hrát více po zemi a využívat celou šířku hřiště. K vidění byly pěkné kombinace, průniky jednotlivců a samozřejmě krásné góly. Hosté od začátku nestíhali, pomáhali si tvrdou hrou, my se ale nenechali vyprovokovat, navíc s náznaky jejich brejků si skvěle poradila obrana v čele s brankářem Danielem Kostkou. Teď máme před sebou dva těžké zápasy proti týmům z popředí tabulky, proto se na ně musíme důkladně připravit. Hráči za předvedený výkon zaslouží velkou pochvalu.

13.4.2024  dorostenky hodonín - fsa kras 6:2 (6:0)

Branky: Švábenská, Ognarová
V sobotu 13.4. sehrály naše juniorky svůj první zápas v Hodoníně. Do zápasu jsme šli s velkou absencí hráček včetně brankářek, tudíž musela do brány jedna hračka z pole. Rozpačitý začátek se projevil hned ve třetí minutě, kdy jsme inkasovali první gól a postupně v první půlce dalších pět. 
  V druhé půlce se naše hráčky dokázaly psychicky zvednout a za podpory brankářky, která každou minutou nabírala cenné zkušenosti hru nejen vyrovnaly, ale soupeřky i přehrály, což se projevilo střelením dvou gólů do soupeřovy branky. Na dorovnání skóre to už nestačilo, ale jsou to cenné zkušenosti do dalších zápasů.

13.4.2024  krajský dorost FSA kras/ochoz - fkd
0:3 (0:0)

Soupeři jsme měli z podzimu co vracet a od začátku jsme hráli dobrý fotbal. Bohužel jsme nevyužili ani jednu z našich šancí a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. V druhém poločase už jsme měli těžší přechod do útoku a do šancí jsme se moc nedostávali. Soupeř nám sebral vítr z plachet třemi rychlými góly a nám už se nepodařilo s výsledkem nic udělat. Bohužel doplácíme na špatnou koncovku.

13.4.2024  bořitov, kunštát - starší přípravka
FSA kras

V sobotu 13.4. jsme zavítali na první jarní kolo na hřiště v Lysicích. Zde nás přivítala družstva Žijeme hrou Kunštát a Bořitov. Na naše hráče čekalo velké hřiště, na kterém se bude hrát nově v jarní části sezony a také na nový počet hrajících hráčů, který se změnil z 5 hráčů na 6 hráčů v poli, plus brankář. Pro všechny hráče to byla veliká zkušenost, protože se seznámili s mnohem větším hřištěm, než byli doposud zvyklí. Pozitiva vidíme hlavně v tom, že se náš tým prezentoval pěknou kombinační hrou, a to zejména v prvním utkání a také tím, že za tým nastoupili i čtyři hráči mladší přípravky, kteří se vypořádali s touto novou zkušeností více než skvěle.

Kunštát/Žijeme hrou A - FSA Kras A 3:13 (1:7)
Branky:
Talpa Mikuláš 2x, Tomášek Adam 3x, Janíček Marek 2x, Buček Radek, Šebela David 5x

Bořitov/Žijeme hrou B - FSA Kras A 0:17 (0:8)

Branky: Ťoupek Tobiáš 4x, Kratochvil Štěpán 4x, Buček Radek, Šebela David 4x, Janíček Marek 4x, Klimeš
Jáchym
Více informací přípravujeme ...

Bořitov/Žijeme hrou B - FSA Kras B 8:3 (4:1)
Branky: Hrazdíra Maxim, Hloušek Lukáš 2x
Do utkání jsme nastoupili velmi aktivně a opět jsme po pěkné akci rozzvonili soupeřovu tyč. V soupeřově síti však neskončil míč ani po dalších akcích a hráče pomalu začala svazovat nervozita, která byla korunována dvěma slepenými góly soupeře. Ten po uchopil otěže zápasu a vítězství si již sebrat nenechal.  

Kunštát/Žijeme hrou A - FSA Kras B 3:6 (2:3)
Branky: Hloušek Lukáš 2x, Vaněk Matěj, Hrazdíra Maxim 3x
Naši hráči vstoupili do utkání skvěle a kombinační hrou si hned z počátku vytvořili tlak, slabinou však byla koncovka, kdy jsme opakovaně trefovali brankovou konstrukci. Klid přinesl až Maxův gól, opět po pěkné akci celého týmu. Soupeři jsme tak odskočili a brankový náskok jsme udrželi až do konce zápasu.
Sestava: Mikuláš Treschl, Maxim Hrazdíra, Matěj Vaněk, David Přikryl, Marek Musil, Lukáš Hloušek, Kristýnka Bocková, Matyáš Prášek, Jonáš Klimeš

13.4.2024  mladší žáci FSA Kras - rdr akademie B
3:1 (1:0)

Branky: Hrubý Tobiáš, Kuchař Adam, Fiala Lukáš
V sobotu 13.4 jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z RDR akademie. Od začátku jsme věděli, že to nebude lehký zápas, protože jsme měli po ranních omluvenkách jen 1 hráče na střídání ze starší přípravky. Ovšem kluci ukázali velkou vůli, bojovnost a prodali jsme kvalitní zimní přípravu.
  Po vyrovnaných 20 minutách, kdy jsme měli i štěstí, jsme to byli my, kdo udeřil. Po krásné individuální akci Tobiáš otevřel skóre. Ve druhé půli soupeř udeřil, ale opět nám pomohla branková konstrukce. A potom zaúřadoval Adam u postranní čáry, zbavil se soupeře a vsítil druhý gól. Poslední hřebíček do pomyslné rakve přidal Lukáš Fiala. Gól mohl přidat i Kuba z přípravky, ale nepodařilo se mu z očí do očí přelstít hostujícího brankáře. Soupeř dál jen čestný gól a kluci byli v euforií vítězství. Zasloužené a hodně fyzicky náročné 3 body zůstaly doma. Díky kluci.

víkendové zápasy

Jarní část soutěže je v plném proudu. Poprvé se také představí naše mladší a starší přípravka, bohužel ve venkovních zápasech v Ráječku a Lysicích.
  Mladší a starší žáci se představí na domácím hřišti v Jedovnicích a dorostenci podruhé za sebou na domácím hřišti v Jedovnicích a Ochozi.
  Dorostenky jedou do hodně vzdáleného Hodonína a ženy se ukáží v neděli v Kotvrdovicích.

Kluci a holky hodně fotbalových zážitků

7.4.2024  ženy protivanov - fsa kras 0:4 (0:1)

Branky: Raušová Martina 2x, Švábenská Bedřiška 2x
Podrobné informace připravujeme ...

7.4.2024  starší žáci fsa kras - knínice 6:1 (5:1)

Branky: Potůček Pavel, Kostka Dominik 2x, Kostka Daniel, Brantalík Lukáš, Šebela Marek
Po půl hodině hry bylo o výsledku jasno, když jsme se dostali do vedení 5:0. Pak hosté po naší hrubé chybě snížili a vstřelili čestný gól. Druhý poločas se nám herně vůbec nepovedl, neroztahovali jsme hřiště, vše hráli přes střed. Pokud takový výkon z druhého poločasu podáme proti týmům z horních pater tabulky, nemáme šanci uspět. Kluci si ale za nasazení a bojovnost zaslouží pochvalu, ne vždy to herně, fotbalově vyjde. Určitě víme, co máme do dalších zápasů zlepšit.

7.4.2024  okresní dorost fsa kras/ochoz - knínice 3:6
(2:2)

Branky: Zahradník Vašek, vlastní, Mlejnek Filip
V neděli 7.4. okresní dorost přivítal na hřišti v Ochozi soupeře z Knínic. Další mistrovské utkání znovu ukázalo hlavně nedostatky v zakončení. Soupeř se ujal vedení v 16 min, na to z trestného kopu odpověděl Václav Zahradník, soupeř opět udeřil v 37 min a opět jsme srovnali kdy si soupeř pod tlakem dal vlastní gól. V první polovině jsme bohužel spálili 4 vyložené šance. Druhá půle se vůbec nepovedla. Soupeř dal další 2 góly. Za nás ještě snížil Filip Mlejnek, ale v otevřené hře nás soupeř trestal ještě v poslední minutě. Ani v druhé polovině jsme nedokázali využít několik vyložených šancí. Na druhou stranu Filip Zlámal dobrými zákroky také zlikvidoval pár vyložených šancí soupeře. Teď nás čeká vedoucí mužstvo soutěže.

6.4.2024  dorostenky vyškov - fsa kras 1:12 (0:5)

Branky: Švábenská 5x, Sedláčková 2x, Raušová, Sedláková, Šmoldasová, Vitouchová, Vybíhalová Nina
V defacto letní sobotu jsme vyrazily na přátelský zápas do nedalekého Vyškova. Na lavičce byly 4 náhradnice, avšak Vyškov neměl ani jednu, ba naopak jim ještě 11. hračka scházela. Později byl tým soupeřek doplněn z rad trenérek, obě nastupuji za ženský tým Vyškova.
  Naše hra byla kvalitní, dělaly jsme vše, co se od nás očekává, nějaká malá zaváháni se objevila, nicméně ve druhém poločase jsme si dokázaly dat i ty finální přihrávky, které nás dost často trápí. Výsledek hovoří jasně, holky zapas odmakaly, navzdory opravdu letním teplotám a ovzduší. Neusněme ale na vavřínech, přátelak s nejslabším soupeřem nám nemůže dávat jistotu, hned v prvním kole nás čeká velmi silný soupeř, takže pochvala ano, ale pojďme s pokorou a respektem dál.

6.4.2024  krajský dorost FSA kras/ochoz - šlapanice
1:1 (0:1)

Branky: Prokeš Adam
Na naše hřiště přijel kvalitní soupeř, s kterým jsme dosud nikdy nebodovali. Torzo naší sestavy se od začátku snažilo tuto skutečnost změnit. Byli jsme to však my, kdo inkasoval poprvé. Na obou stranách excelovali brankáři. Druhý poločas jsme měli mnohem více ze hry a soupeř si nedokázal poradit s naším napadáním. S narůstajícím tlakem se nám podařilo vyrovnat, když střelu do břevna dokázal pohotově dorazit Adam Prokeš. Další šance však zůstaly nevyužity a tak jsme se rozešli smírně. Tým odehrál dobrý zápas a zaslouží pochvalu.

6.4.2024  předpřípravka FSA kras - knínice

V sobotu 6.4. odehrála naše předpřípravka první domácí přátelské utkání s týmem TJ Malá Haná Knínice. Děti za přízně svých rodičů, prarodičů, sourozenců a kamarádů předváděly vyrovnané souboje, byly nadšené z každého vstřeleného gólu, za který byly po zásluze odměněny potleskem. V našem dresu se zúčastnilo celkem 18 hráčů a pevně věříme, že se naše řady předpřípravky budou i nadále rozšiřovat! Pro některé děti to byl úplně první zápas v životě a zároveň cenná zkušenost pro začátek jejich fotbalové kariéry. V následujících zápasech budou děti získávat další zkušenosti, na které se my všichni těšíme!

6.4.2024  mladší žáci olomučany b - fsa kras 0:7 (0:4)

Branky: Fiala Lukáš 3x, Kratochvil Štěpán, Hrubý Tobiáš, Ditrich Jakub, Burda David
V sobotu 6.4. jsme přijeli na hřiště do Olomučan, kde jsme potřebovali bodovat se soupeřem v tabulce. Soupisku doplnili 3 hráči starší přípravky, kteří odehráli poločas a pokračovali na futsalový turnaj do Brna. Klukům moc děkujeme, že nás v první polovině nakopli k famóznímu výsledků. Kluci dobře pracovali ve středu hřiště, neprohrávali osobní souboje a soupeře drželi co nejdále od naší branky. Do toho se nám dařilo střelecky a poločas jsme vyhráli 4:0.
  Druhá půle byla trochu v jiném složení, vystřídali jsme brankáře, přeskupili řady a stále pokračovali v naší dobré hře ve středu pole. Přidali jsme další 3 branky a všem klukům patří velké poděkování za výbornou hru a konečně taktéž výborné zakončení.

6.4.2024  mladší přípravka - futsalová liga u7

V sobotu 6.4. jsme v Brně na odehráli další kolo futsalové ligy. V pěti zápasech děti 3x vyhrály a 2x prohrály s celkovým skóre 9:9. Po nervydrásajícím semifinále se Svratkou Brno, které jsme rozhodli gólem 3 sekundy před koncem, jsme ve finále i podruhé na turnaji podlehli fotbalistům SK Chrlice. Rozhodl zejména brilantní vykon brankáře soupeře.
Všechny zápasy byly naprosto vyrovnané a rozhodovaly drobnosti. Hráči ze všech týmů udělaly od začátku sezóny obrovský pokrok a my jsme rádi, ze se můžeme porovnávat s touto konkurencí. Každý turnaj a zápas pro děti přináší velkou porci nových zkušeností a zážitků.
Sestava: Barča Bocková, Nikolas Pavlék, Dominik Prášek, Michael Lukas, Martin Bouda, Jáchym Nejezchleb, Michal Tajnai

Výsledné pořadí:
1. SK Chrlice
2. FSA Kras
3. Svratka Brno
4. Orel Řečkovice

Nejlepší brankář turnaje: Martin Bouda

víkendová upoutávka

Jarní sezona je v plném proudu a už se čeká jen na začátek soutěže přípravek. 
  V přípravném jarním zápase se představí dorostenky na hřišti v Radslavicích proti Vyškovu a svou premiéru bude mít i předpřípravka. Ti nejmenší změří svoje síly proti kamarádům z Knínic. Pro některé je to úplně první zápas ve své kariéře.

Přijďte kluky a holky podpořit

3.4.2024  starší žáci Černá hora - fsa kras 0:18 (0:6)

Branky: Šebela Marek 2x, Kostka Dominik 4x, Vintr Štěpán 4x, Zouhar Dominik 2x, Hrubý Tobiáš, Šenkýř David, Odehnal Vojtěch 2x, Ševčík František, Potůček Pavel
Velikonoční dohrávka proběhla ve středu 3.4. Předposlední tým s prvním, domácí byli o poznání mladší, výšková a fyzická převaha jasně na naší straně a výsledek tomu tak i odpovídá. Našli jsme i negativa, teprve v 15.min jsme vstřelili první branku, další až ve 25.min, do té doby až katastrofální výkon, protože jsme se přizpůsobili hře soupeře. Poté už kluci začali hrát, co umí. Další problém byl v neproměňování šancí, kterých jsme měli minimálně dalších deset 100%! To si v dalších zápasech proti soupeřům bojujících o čelo tabulky nesmíme dovolit. Důležité je, že si všichni zahráli. Dostali dostatečný počet minut a vyzkoušeli různé posty. Navíc se klukům povedlo podpořit i našeho debutanta, Františka Ševčíka, kterého ostatní spoluhráči při prvním jeho startu za rozhodnutého stavu před bránou soupeře neustále hledali, aby skóroval.. To se jim povedlo, tři minuty před koncem. Franta si skvělou kličkou na malém vápně poradil tváří tvář s brankářem a vsítil krásný gól do prázdné, navíc levačkou. To potěšilo, dle jásotu hráče i naše diváky více, než, kdyby vyhráli o polovinu méně! Skvělý tým!!

31.3.2024  ženy fsa kras - tečovice 5:0 (3:0)

Branky: Chlupová Kamila, Švábenská Bedřiška 2x, Čechová Karolína 2x
Ženy přivítaly v neděli 31.3. na domácím hřišti poslední tým tabulky. Tečovice hrají divizi první rok a i přes náš nepřesvědčivý, spíše tréninkový výkon jsme s přehledem plně bodovaly. Lavička byla plná náhradníků a díky hokejovému střídání si všech 18 hráček zahrálo. Trenér dal příležitost i novým hráčkám, dorostence Romaně Mezerové a ženě Veronice Illkové. V zápase nastoupilo celkem 13 žen a 5 dorostenek.

30.3.2024  Okresní dorost černá hora - fsa kras/ochoz
2:1 (0:0)

Branky: Mikulica Ondřej
V sobotu 30.3. okresní dorost přijel na hřiště Černé Hory. První půle byla z naší strany přehlídkou nevyužitých šancí. Ani 3 samostatné úniky nám nestačily na vstřelení gólu a po přestávce přišel trest. Střela zpoza vápna zapadla za našeho brankáře a za 10 min už to bylo 2:0. V 89.min. další náš samostatný útok skončil penaltou, kterou proměnil sám faulovaný Ondřej Mikulica. Hned po rozehrávce jsme vybojovali míč a náš hráč se opět řítil sám na brankáře. Bohužel opět neúspěšně. Zápas tak skončil 1:2. Co budeme na tréninku trénovat je asi jasné.

30.3.2024  krajský dorost RDR akademie - fsa
kras/ochoz 3:2 (1:1)

Branky: Hloušek David 2x
Okresní derby se hrálo na hřišti v Ráječku, které svou velikostí slibovalo tvrdý boj plný osobních soubojů. Na začátku nás soupeř zatlačil a z křídelního úniku skóroval. Hra se postupem času vyrovnala a podařilo se nám srovnat po pěkné technické střele Davida Hlouška.
  Do druhého poločasu soupeř nastoupil s ještě větší vervou, byli jsme to však my, kdo překlopil skóre na svou stranu. Šance byly na obou stranách. Bohužel se z dalších a rozhodujících dvou branek radoval soupeř. Zápasu by slušel remízový výsledek, ale štěstí stálo tentokrát na straně soupeře.

30.3.2024  mladší žáci fsa kras - Vysočany/
Šošůvka/sloup 0:3 (0:2)

Kluci v sobotu 30.3. přivítali na domácím hřišti soupeře ze sdruženého družstvo. Soupeř byl kvalitní, hrál se pěkný fotbal. Klukům nelze nic moc vytknout. Opět se ukázal náš největší problém - střílení branky. Když už jsme se dostali do brankové příležitosti, trefili jsme konstrukcí nebo výborný soupeřův brankář zabránil gólu. Soupeř bohužel našel na naši obranu klíč a proměnil ve 3 branky.

víkendové zápasy

Dorostenci jsou již v plném nasazení a jedou společnou dopravou k zápasům s RDR Akademie a Černou Horou.
  Poprvé v jarní části se představí na domácím hřišti ženy a mladší žáci.
 A ve středu jedou starší žáci ke svému druhému zápasu do Černé Hory.
Držíme palce

24.3.2024  Okresní dorost fsa Kras/ochoz - rdr
akademie 0:3 (0:3)

První mistrovské utkání sehrál B tým dorostu v neděli 24.3. na domácím hřišti s RDR akademie. Úvod utkání se vůbec nepovedlo a už v první minutě jsme prohrávali po ztrátě míče před šestnáctkou. Pak jsme někdy i se štěstím dlouho dokázali soupeře eliminovat a dobrými zákroky se blýskl v bráně Filip Zlámal. Bohužel koncem poločasu nás soupeř potrestal ze 2 standardek za náš nedůraz a do kabin se šlo za stavu 0:3.
  Druhý poločas byl o poznání lepší a vytvořili jsme si i vyloženou šanci, kdy se Kuba Neveselý dokázal ve vápně uvolnit a nahrát Vojtovi Hlouškovi, jehož střelu bohužel jeden z obránců dokázal vyhlavičkovat. Gól už nikdo nedal i díky pomoci z A týmu v obraně vypomahajicího Adama Tichého a utkání skončilo spravedlivou výhrou soupeře 3:0.

24.3.2024  starší žáci fsa kras - rdr akademie 2:2
(1:2)

Branky: Tobiáš Hrubý, Dominik Kostka
Do prvního utkání jarní části sezóny jsme šli v neděli 24.3 z prvního místa, ovšem nás čekal boj se silným soupeřem z druhého místa tabulky. Hosté hned potrestali naši hrubku v obraně díky nedůslednosti a ve druhé minutě se ujali vedení. O pět minut později nechytatelnou ranou do šibenice z 22 metrů srovnával Tobiáš Hrubý. Hosté v patnácté minutě po našem nedostoupení hráčů šli opět do vedení. Hra se přelévála ze strany na stranu. Hosté se díky našemu napadání snažili o dlouhé balóny za obranu, ale defenziva si počínala skvěle. Asi patnáct minut před koncem z pravé strany utekl hostující hráč, ale tváří v tvář ho skvěle vychytal náš brankář Daniel Kostka, který svým výborným výkonem držel mužstvo celý zápas! Byla spousta šancí na obou stranách, pět minut do konce po skvělém průniku srovnal Dominik Kostka a navíc v poslední minutě mohl tentýž hráč rozhodnout, bohužel se mu to v tísni bránícího hráče nepodařilo přesně umístit. Zápas na vysoké úrovni, kluci zaslouží velkou pochvalu především za to, že téměř celý zápas dotahovali, vyrovnali a odmakali vše na sto procent. Zasloužená dělba bodů.

24.3.2024  mladší žáci fsa Kras - starší
přípravka fsa Kras "a" 4:2 (2:0)

V neděli 24.3. odehráli kluci přípravný zápas proti sobě. Kluci ze starší přípravky si pomalu zvykali na větší hřiště, kluci z žáků si zahráli přípravný zápas před seženou.
  Kluci z přípravky se rvali seč mohli, ale velké hřiště jim fyzicky dělalo problémy. Žáci to znají, ale museli se vyrovnat s "dotěrností" kluků. Výsledek nehrál vůbec roli, důležité bylo, aby si to všichni kluci užili a něco si z toho vzali.
Klukům z přípravky patří velké poděkování za předvedený výkon.

23.3.2024  Okrajský dorost fsa kras/ochoz -
lažánky 3:3 (1:0)

Branky: Štěpánek Ondřej, Neveselý Jakub, Hloušek David 
V první jarní zápas v sobotu 23.3 na domácím hřišti v Jedovnicích jsme přivítali soupeře z Lažánek. Bohužel zápas jsme nezačali nejlépe a po naší chybě v obraně se ocitl v tutovce hostující tým. Naštěstí jsme neinkasovali a hru jsme kontrolovali. Náš tlak vyústil ve dvě penalty. Proměnili jsme však jen jednu a za stavu 1:0 jsme šli do kabin.
  Druhá půle byla plná zvratů a to nejen fotbalových, ale i v počasí, které velmi ztěžovalo hru. Hosté se po rychlém brejku dočkali vyrovnání a my jsme znervózněli. Se sílícím deštěm jsme však dokázali 2x skórovat. Dvoubrankové vedení nás však ukolébalo a nepřálo nám ani štěstí, kdy při odkopu přeskočil našemu brankáři na nerovném terénu míč nohu. Za stavu 3:2 kopali penaltu i hosté, ale skvělý ondra Kalvoda nás podržel. V 89.minutě na brankové čáře házenkářsky zasáhl náš obránce. To vyústilo v červenou kartu a následně proměněný pokutový kop.

23.3.2024  mladší přípravka FSA kras "b" - triangl Blansko, OstRov

V sobotu 23.3. dopoledne za krásného počasí jsme se na hřišti v Rudici utkali v přátelském dvojutkání se soupeři z Blanska C a Ostrova. V plánu bylo hrát každý s každým 20 min dvakrát dokola. Bohužel náš poslední zápas s Ostrovem nám prudký liják jíž nedovolil.
  Výsledek pro nás v zápasech nebyl nijak důležitý. Po dlouhé době se děti dostaly opět na velké venkovní hřiště, na kterém budou hrát soutěžní utkání. Děti si na větší hřiště zvykly velice rychle a zejména první utkání odehrály ve velkém stylu. Předvedly velké nasazení i výborné individuální výkony. Pokud se nám podaří udržet vysoké tréninkové nasazení jako maji doteď, pak se jistě během jara herně vyrovnají většině svých soupeřů. To je spolu s tím, aby se děti fotbalem bavily, náš hlavní cíl pro jarní část sezony.
Sestava: Nikolas Pavlék, Dominik Prášek, Jáchym Nejezchleb, Honza Novotný, Michael Lukas, Vojta Malár, Barča Bocková, Martin Bouda, Michal Tajnai

víkendové zápasy

Sezona se nám dostává do plného proudu a vrcholí přípravné zápasy před sezonou u kategorií, které začínají později.  
  Na domácím hřišti v Jedovnicích se po roční odmlce představí krajský dorost. První zápas se klukům vydařil. Přijďte je povzbudit i na druhý zápas.
  Na domácím hřišti v Ochozi u Brna se představí okresní dorost. I tyto kluky přijďte podpořit, udělali přes zimu dobrou práci.
  V neděli se představí starší žáci na hřišti v Jedovnicích. Nastoupí proti RDR Akademii, která také pomýšlí na postup do krajské soutěže jako my. Kluci mají náskok jen 3 body, takže je to velice důležitý zápas.
  Přípravné zápasy odehrají přípravky a mladší žáci.

17.3.2024  Okresní dorost Řicmanice -
Kras/ochoz ?:? (?:?)

Více informací připravujeme....

17.3.2024  krajský dorost Tatran kohoutovice -
kras/ochoz 0:4 (0:2)

Branky: Holý, Zahradník, Worbis, Prokeš
Kluci po posledním přípravném zápase vstoupili do utkání se správnou mentalitou a ochotou pro tým udělat vše. A to se od začátku ukázalo jako rozhodující. Zápas probíhal jasně v naší režii a po dvaceti minutách jsme se prosadili, kdyz po rohovém kopu krásně z první napálil Gaba Holý míč do sítě. Do poločasu se prosadil ještě Vašek Zahradník z přetaženého rohu. Hrozba Csaplárovi pasti nás do druhého poločasu nerozhodila a přidali jsme další dvě branky ze standartních situací. Výhra byla naprosto zasloužená a kluci zasloužilí velkou pochvalu.

16.3.2024  starší žáci Ratíškovice - fsa kras 8:1 (5:0)

Branky: Hrubý Tobiáš
Těsně před začátkem jarní části sezony jsme zavítali k přátelskému utkání na půdu velmi kvalitního soupeře, který je na 2.místě tabulky v Krajském přeboru.
  Domácí na nás vletěli a po pěkných akcích, zároveň ale i našich chybách při nedostoupení hráčů se ve třinácté minutě dostali do pohodového náskoku 3:0. Poté jsme hru vyrovnali, ale gól se nám vstřelit bohužel nepodařilo, před poločasem jsme ještě dvakrát inkasovali.
  Na začátku druhé půle po chybě brankáře snížil Tobiáš Hrubý. Zbytek zápasu i díky lehčím zraněním a tvrdých soubojů byl už hodně rozkouskovaný. Domácí přidali další branky a zaslouženě zvítězili. Klukům ale patří velká pochvala především za bojovnost, ale i celkově za předvedenou hru.

16.3.2024  ženy třebíč - FSA Kras 4:1

Branky: Sedláčková Jana
V sobotu 16.3. ženy odehrály přípravný zápas. Zápas se uskutečnil na umělé trávě v Brno Za Lužánkami. Soupeřem bylo družstvo z Třebíče. Ženy se letos poprvé po futsalové zimní přípravě potkaly s klasickým míčem. Trenér měl k dispozici osm zkušenějších žen a tři začínající. Do brány se postavila dorostenka Jana Šebelová a tým doplnily tři další dorostenky. Trenér si vyzkoušel hráčky na různých postech.

16.3.2024  mladší přípravka - starez cup skupina
silver

V sobotu 16. 3. jsme odehráli třetí závěrečný turnaj Starez cup o celkové umístění ve skupině silver.
FSA Kras - SK Křenovice 0:2
FSA Kras - FK Renocar Podolí 1:2 
Branky: Štěpán Kunc

FSA Kras - SK Chrlice 3:0 
Branky: Jonáš Klimeš 3x

FSA Kras - Tatran Kohoutovice 2:1 
Branky: Lukáš Hloušek 2x
 
FSA Kras - AFK Tišnov 1:2 
Branky: Lukáš Hloušek
 
FSA Kras - RDR Akademie 7:2 
Branky: Kristýna Bocková 2x, Jonáš Klimeš 2x, Lukáš Hloušek 2x, Matyáš Prášek

Všechny zápasy se hrály ve vysokém tempu a bohužel nám výsledkově moc nevyšly i když nám v této kategorii o to až tak nejde. Hendikepem bylo i to, že jsme měli jen jednoho hráče na střídání. Od začátku roku trénujeme a hrajeme zápasy pouze v tělocvičně. Velké hřiště nám dělalo velký problém hlavně v orientaci. Ve všech utkáních jsme byli soupeřům vyrovnaným protivníkem. Góly jsme dostávali po našich chybách. Mrzí i množství neproměněných šancí. Nejlepšími hráči našeho týmu byl brankář Tomáš Talpa a v obraně Kristýnka Bocková, oba si za svůj výkon zaslouží pochvalu. Turnaj nám ukázal naše nedostatky, které musíme postupně na trénincích odstraňovat. 

Výsledná tabulka: 
1. SK Křenovice18b.
2. FK Renocar Podolí 15b.
3. AFK Tišnov 10b.
4. FSA Kras 9b.
5. RDR Akademie 6 b.
6. Tatran Kohoutovice 2b.
7. SK Chrlice 1 b.

16.3.2024  kurz první pomoci

V sobotu 16.3. proběhl kurz první pomoci. Kurz byl povinný pro všechny trenéry a dále byl nabídnut kategoriím ženy, dorost, dorostenky a starší žáci. Kurzem nás provedla MUDr. Viktórie Procházková, která nás provedla asi hodinovou přednáškou. Seznámila nás, jak postupovat a zachovat se při úrazu kotníku, kolen, rukou, rozbité hlavy až pro masáž srdce a stabilizovanou polohu. Celkem tento kurz navštívilo cca 35 členů. Paní doktorce mockrát děkujeme a věříme, že kurz byl přínosem pro všechny zúčastněné.

víkendová upoutávka

Jarní část sezony již začíná, tak je nutné proškolit trenéry a starší hráče v první pomoci. V tomto nám pomůže MUDr. Viktórie Procházková, které nám udělá krátkou přednášku na toto téma. Mockrát děkujeme.
  Přátelské utkání odehrají starší žáci v Ratíškovicích a okresní dorost s Řicmanicemi.
  Mladší přípravka zavítá na poslední zápas na Starez cupu, kde změří síly ve skupině silver. Věříme, že se jim bude dařit stejně jako starším přípravkám, kdy oba svoje turnaje vyhráli.
  Krajský dorost nastoupí již k prvnímu "ostrému" utkání s týmem Tatran Kohoutovice. 
Všem týmům držíme palce

10.3.2024  starší přípravka Starez cup - skupina silver

V neděli 10.3. jsme odehráli finálový turnaj Statez Cup pro ročníky 2014. Naši hráči se zúčastnili finále SILVER a vedli si opravdu skvěle, když dokázali bez porážky tento turnaj vyhrát.

FSA Kras - TJ Popůvky 2:1 
Branky: Maxim Hrazdíra 2x
Zápas jsme rozhodli hned na začátku utkání, kdy po krásné akci na jeden dotek dokázali skórovat a po další pěkné průnikové přihrávce Max zvýšil náš náskok. Soupeř dokázal snížit, ale naši hráči vývoj utkání uhlídali a tak nemuseli litovat nevyužitých šancí.

FSA Kras - TJ Kučerov 3:0 
Branky: Maxim Hrazdíra, Lukáš Hloušek, Jonáš Klimeš
Opět výborný vstup do zápasu, kdy Max využil brejk a následně Lukáš tvrdou střelou náš náskok zvýšil. Prosadil se střelecky i nejmladší hráč turnaje Jonáš Klimeš opět po akci na jeden dotek.

FSA Kras - TJ Komořany 4:1 
Branky: Maxim Hrazdíra 3x, Jonáš Klimeš
V tomto utkání předvedli naši hráči jeden z nejlepších výkonů, kdy důslednou hrou v obraně a výbornou hrou v útočné fázi soupeře přehráli.

FSA Kras - Lokomotiva 4:2 
Branky: Maxim Hrazdíra 3, Jonáš Klimeš
Do zápasu jsme vstoupili velice špatně, kdy jsme brzy prohrávali, proti fyzicky vyspělému soupeři. Naši hráči se však nakonec dokázali vyrovnat i s tím a zápas otočili.


FSA Kras - Tatran Kohoutovice 3:3 
Branky: Jonáš Klimeš, Maxim Hrazdíra 2
Hned v první minutě jsme trefili tyčku a pak začal úřadovat opět skvěle připravený soupeř. Ten využil našich chyb a v polovině utkání vedl 0:3. Naši hráči však ukázali to, že nic nevzdávají a zápas dokázali vyrovnat.


FSA Kras - FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ 1:0
Branky: Lukáš Hloušek
Tento zápas byl velmi vyrovnaný a zápas rozhodnul Lukáš Hloušek, také hráč mladší přípravky, kdy svou přesnou a tvrdou střelou nedal soupeřovu brankáři šanci.


 Vítězství v turnaji byla nejlepší tečka na zakončení halové sezóny. Co nám dělá radost je to, že nám rostou před očima dobré fotbalové ročníky, které mají týmový duch, kdy všichni skutečně hráli jako tým a každý poctivě na hřišti odpracoval svůj podíl pro mužstvo. Udělali nám trenérům i rodičům velkou radost, ale především sami sobě, protože v kabině vítězů se před vyhlášením zněly chorály na oslavu vítězství. Poděkování patří i rodičům za dopravu a fandění. Byli jste zkrátka skvělí. Nakonec ještě jednou velké díky naším nejmenším, kteří na tomhle top turnaji ukázali, že naše společná práce není zbytečná a že jsme se zase posunuli o pěkný krok kupředu.


Sestava: Vincenec Kryštof, Prášek Matyáš, Hloušek Lukáš, Klimeš Jonáš, Bocková Kristýna, Musil Marek, Vincenec Viktor, Hrazdira Maxim

Výsledná tabulka skupiny Silver:
1. FSA KRAS 16 b.
2. LOKOMOTIVA HH 13 b.
3. TJ KOMOŘANY 10 b.
4. TATRAN KOHOUTOVICE 8 b.
5. TJ SOKOL POPŮVKY 5 b.
6. FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ 4 b.
7. TJ KUČEROV 3 b.

10.3.2024  Podolí - krajský dorost FSA/Ochoz 10:1 (2:1)

Branky: Klas Šimon
Dorost sehrál poslední přípravné utkání před jarní částí s prvním týmem druhé skupiny. První půle byla vyrovnaná. Po našich chybách jsme 2x inkasovali, ale hned jsme dokázali snížit a nastřelit tyčku. V druhé půli soupeř zvýšil pressing a my si s tím nevěděli rady. Valil se na nás útok za útokem a s narůstajícím skóre se zápas už jen dohrával. Pro nás je to poučení do prvního ostrého zápasu a uděláme vše pro to, aby byl vítězný.

10.3.2024  RDR Akademie - okresní dorost FSA/Ochoz
5:1 (5:1)

Branky: Jakub Neveselý
B tým dorostu v neděli 10.3. sehrál přátelské utkání s RDR. Složit tým nebylo tentokrát jednoduché vzhledem k marodce a souběžnému utkání A týmu. Bylo nás přesně 11 a absence několika klíčových hráčů byla v 1.poločase znát. Na úvodní gól soupeře ještě odpověděl Kuba Neveselý. Přesnou střelou z velké dálky potrestal chybné vyběhnutí golmana. Do konce 1.poločasu jsme ale ještě inkasovali 4x. Druhý poločas byl mnohem povedenější a balon v naší bráně skončil jen jednou a to po offsidu, takže se skóre neměnilo. I to je dobrá zkušenost, vědět, že větší úsilí a soustředění zásadně dokáže změnit obrázek hry. Za 2.poločas určitě kluci zaslouží pochvalu.

9.3.2024  mladší přípravka - futsalová liga U7

V sobotu 9.3. jsme v Brně na Lesné odehráli další kolo futsalové ligy. V pěti zápasech děti 4x vyhrály a 1x remizovaly s celkovym skóre 26:3. Oba dva nováčci, kteří s nami byli na turnaji poprvé, skvěle zapadli mezi svoje zkušenější kamarády. Všechny děti opět predvedly výborné výkony. Tyto turnaje se stejně starými soupeři jsou pro děti odměnou a velikou motivací do další práce na tréninku. Teď nás čeká nový těžký úkol pracovat v tréninku tak, abychom se více herně vyrovnali soupeřům v soutěži mladší přípravky.
Sestava: Barča Bocková, Nikolas Pavlék, Dominik Prášek, Michael Lukas, Michal Tajnai, Michal Novotný, Tomáš Sedlák

Celkové pořadí turnaje:
1. FSA Kras
2. OREL Řečkovice
3. SK Řečkovice
4. Chrlice

Nejlepší střelec turnaje: Dominik Prášek

upoutávka na víkend

Naši nejmenší jedou změřit síly proti věkově stejným dětem na futsalový turnaj do Brna.
  Kluci ze starší přípravky U10 jedou naposled na Starez cup, kdy budou bojovat o umístění v Silver skupině.
  Dorostenci ladí formu v podobě přátelských utkání před začátkem sezony, která pro krajský dorost začíná příští týden.

3.3.2024  okresní dorost FSA/Ochoz - dosta Bystrc 2008 1:4 (0:3)

Branky: Bednář Marek
V neděli 3.3 sehráli dorost B první přípravné utkání s Bystrcí B. Prvních 20min. bylo celkem vyrovnaných, ani jedna ze stran si nevytvořila vyloženou šanci. Po větším střídání v našem týmu se ale projevila převaha soupeře, kterou ještě v poločase vyjádřil 3 góly. Do druhého poločasu jsme udělali změny v sestavě a zlepšení hra byla korunována gólem Marka Bednáře, který snížil na 1:3. I přes další slibné šance se ale více nepodařilo. Naopak soupeř se ještě jednou prosadil a konečný výsledek byl tedy 1:4. Zjištěné nedostatky v naší hře se určitě promítnou do příštích tréninků a věříme, že díky tomu i hra v příštím zápase bude o poznání lepší.

3.3.2024  Kohoutovice - starší žáci FSA 2:5

Branky: Kostka Dominik 2x, Zouhar Dominik, ?
Více informací připravujeme...

3.3.2024  mladší přípravka - turnaj jedovnice

V neděli 3.3. jsme uspořádali halový turnaj v hale průmyslovky v Jedovnicích, na který jsme pozvali soupeře z blízkého okolí. Soupeři byli velice kvalitní a přes obrovskou snahu a nasazení se nám dlouho nedařilo zvítězit. Díky systému turnaje však děti byly v posledním zapase odměněny. Přiklonilo se k nám štěstí a díky obrovskému nasazením jsme vyhráli zápas o 3.místo.
Během turnaje jsme odehráli 5 těžkých zápasů s výbornými soupeři v hezkém sportovním duchu a užili jsme si krásné fotbalové dopoledne. Děti nabraly nové zkušenosti, které určitě využijí v dalším sportovním rozvoji.

Sestava: Nikolas Pavlék, Dominik Prášek, Lukáš Novotný, Jáchym Nejezchleb, Honza Novotný, Míša Novotný, Michael Lukas, Vojta Malár, Barča Bocková

Konečné pořadí turnaje:
1. FK Blansko
2. Sokol Lipovec
3. FSA Kras
4. RDR Akademie

2.3.2024  starší přípravka - kluci na soupisce líšně

V sobotu 2.3. si několik našich hráčů z FSA Kras, zahrálo v kategorii U11 a U10 za tým SK Líšeň. Nejprve v kategorii U11 nastoupila pětice našich hráčů a to Ondra Němec, David Šebela, Štěpán Kratochvil, Florián Chrástecký a Jáchym Klimeš v přípravném turnaji za účasti týmů SK Hanácká Slavia Kroměříž, FK Benešov, FC Žďár nad Sázavou, FC Svratka a 1. SC Znojmo FK. Naši hráči se museli vypořádat s větším hřištěm, protože se hrálo na polovinu hřiště v počtu hráčů 7+1, ale i to se jim postupně dařilo.
  Po poledni, se představil náš hráč Maxim Hrazdíra v dresu SK Líšeň v trianglu za účasti FC Kuřim a slovenskému týmu FC Senec. Max předvedl super výkon a s pěti góly patřil k nejlepším střelcům domácího týmu.
  Pro všechny naše hráče to byla veliká zkušenost, protože změřili svoje dovednosti s kvalitními hráči ve svých věkových kategoriích.
  Na závěr patří poděkování trenérům SK Líšeň, za to, že naše hráče oslovili a dali jim možnost se herně ukázat a hráčům samotným za skvělou reprezentaci FSA Kras.

víkendové zápasy

Máme zde konec února a nová sezona se nezadržitelně blíží. Kluci se začínají připravovat na novou sezonu pomoci přátelských utkání a ti menší halových turnajů. 
Ať se daří.

valná hromada za rok 2023

V neděli 3.3. proběhne tradiční Valná hromada, kdy uzavřeme rok 2023. Začátek je v 18:00 na Orlovně v Kotvrdovicích.

24.2.2024  mladší přípravka - halový turnaj adamov

V sobotu 24.2. jsme absolvovali kvalitní a jednoduchý turnaj v Adamově organizovaný TJ Bukovinka. Z důvodu četných omluvenek jsme odehráli čtyři utkání pouze z jedním hráčem na střídání. I přesto bylo k vidění z naší strany spoustu jak individuálních tak i kombinačních akcí a góly do prázdné branky. Naše malé fotbalisty musíme pochválit i za to, že za celý turnaj inkasovali jen jednou. První místo před družstvy Adamova a Bukovinky bylo zcela zasloužené.

24.2.2024  starší přípravka - triangl líšeň

V sobotu 24. 2. 2024 se hráči starší přípravky zúčastnili trianglu za účasti týmu SK Líšeň, SFK Svratka a FSA Kras. Celkem jsme odehráli čtyři vyrovnaná utkání proti kvalitním soupeřům a pro naše fotbalisty to byla zajímavá výzva.

FSA Kras - Svratka 4:2
Branky: Jakub Šebela 2x, Mikuláš Talpa, Maxim Hrazdíra
V zápase jsme od začátku vedli a soupeř dokázal skórovat až na konci zápasu.

SK Líšeň - FSA Kras 4:2
Branky: Maxim Hrazdíra, David Přikryl
Podařilo se nám brzy skórovat, ale pak šla naše hra dolů. Soupeř vývoj zápasu otočil a nás mohla mrzet mizerná koncovka.

FSA Kras - Svratka 3:5
Branky: Maxim Hrazdíra 2x,  Tereza Šenkýřová
V zápase jsme opět nedokázali proměnit gólové šance a do kolen nás srazila opakovaně špatná rozehrávka

SK Líšeň - FSA Kras 4:3
Branky: Jakub Šebela, Maxim Hrazdíra, Tobiáš Ťoupek
Vyrovnaný zápas, kdy jsme zaspali na začátku utkání, čehož kvalitní soupeř využil a nám se opět střelecky nedařilo.

Sestava: Mikuláš Treschl, Marek Musil, Max Hrazdíra, David Přikryl, Matěj Vaněk, Lukáš Beneš, Tereza Šenkýřová, Jakub Šebela, Mikuláš Talpa, Tobiáš Ťoupek

24.2.2024  starší přípravka - starez cup, golden
skupina

Veliké poděkování klukům starší přípravky "A" roč. 2013 za dnešní (24.2.) výkon ve zlatém finále Starez Cupu 2024. Dnes pět výher, jedna remíza a celkově po třech turnajových kolech 1.místo z 21 týmů. Nerad bych konkrétně někoho vyzdvihoval, kluci předvedli týmový výkon, odpovědnou hru dozadu a některé gólové akce byly opravdu fotbalové a nádherné. Vyhráli jsme hodinu a půl Starez haly, tak si tam dáme nějaký svůj turnájek.
FSA Kras - SK Pozořice 3:1
Branky: Chrástecký Florián, Šebela David, Tomášek Adam
SK Křenovice - FSA Kras 0:2
Branky: Šebela David, Tomášek Adam
FSA Kras - Orel Řečkovice 5:1
Branky: Chrástecký Florián 2x, Kratochvíl Štěpán, Šebela David 2x
TJ Sokol Žabčice - FSA Kras 1:5
Branky: Chrástecký Florián, Janíček Marek, Šebela David, Tomášek Adam
FSA Kras - Loko Horní Heršpice 4:1
Branky: Chrástecký Florián, Kratochvíl Štěpán, Šebela David 2x
SK Říčany - FSA Kras 3:3
Branky: Kratochvíl Štěpán, Šebela David

víkendové zápasy fsa

V nabitém sobotní programu se starší přípravka (ročník 2013) zúčastní posledního turnaje na Starez Cupu. Probojovala se do zlaté skupiny - držíme palce.
  Starší přípravka (ročník 2014) je na oblíbená triangl do Líšně, kde změří síly s Líšní a Svratkou.
  Mladší přípravka (ročník 2015) jedou na halový turnaj do Adamova a v neděli mladší přípravka (ročník 2017) odehrají přátelské utkání proti RDR Akademii.

20.2.2024  předpřípravka - ukázkový halový trénink 

V úterý 20.2. přijel Michal Hájek (GTM Blansko) za našimi nejmenšími hráči. Kluci a holky z tréninku byli velice nadšeni a užívali si trénink. Kluci trenéři si rozšířili svoje obzory a dostali nové podněty, co všechno se dá s malými dětmi na tréninku dělat. Michal mockrát děkujeme.

18.2.2024  mladší žáci - starez cup skupina silver

V neděli 18.2. vyrazili mladší žáci na Starez cup v nafukovací hale. Kluci se po 2.kolech dostali do skupiny Silver. Zde odehráli 5 zápasů, protože Holešov vlivem jarních prázdnin neposkládali družstvo. Kluci chtěli trochu odčinit nepodařené 2. kolo, bohužel se moc nepodařilo. Nakonec jsme skončili na 5.místě.
SK Říčany - FSA Kras 2:1
Branky: Hrubý Tobiáš
V prvním zápase jsme se potkali ze soupeřem ze základní skupiny. Celý zápas jsme byli vyrovnaným, možná i lepším týmem. Bohužel to byl soupeř, který 2krát udeřil. Podařilo se nám po chybném střídání soupeře snížil, ale opět nás zradila koncovka. Z 5 tutových šancí nebylo ni.

FSA Kras - Tatran Kohoutovice 1:3
Branky: Hrubí Tobiáš
Druhé utkání mělo stejný průběh. Dobrá práce chlapců, bohužel už jsme hráli jen se 2 hráči na střídání, protože po prvním utkání musel odstoupit Adam Kuchař. Kluci makali, tvořili si šance, bohužel to vše končilo na brankáři.

SK Tuřany - FSA Kras 2:2
Branky: Hrubý Tobiáš 2x
Opět soupeř ze základní skupiny, který ostatní soupeře hodně trápil. Nám se po pěkném utkání podařilo vybojovat remízu a kluky pochválit za hru a koncovku.

FSA Kras - SK Sokol Lipovec 2:0
Branky: Hrubý Tobiáš, Daniel Michal
Soupeř, kterého známe z okresního přeboru. V tomto utkání jsme chtěli hodně vyhrát a podařilo se. Nebylo klukům co vytknout. Brankář podržel, kluci makali a byli také po zásluze odměněni výhrou.

FSA Kras - Orel Řečkovice 1:5
Branky: Škaroupka Martin
Kluci do posledního utkáni šli s tím, že když vyhrají, můžeme pomýšlet i na 3. místo ve skupině. Bohužel se nepodařilo. Po rychlých gólech už se nám nepodařilo dostat do utkání, ikdyž jsme určitě nebyli až tak horším soupeřem. Opět se ukázala naše produktivita střelby.

Každopádně klukům patří velké poděkování a také nám to ukázalo naše nedostatky. Od minulého turnaje jsme sice dali více branek, ale pořád to není dost. Navíc musíme zapracovat více i na hře našeho brankáře, kterému dnešní turnaj taktéž moc nevyšel.

17.2.2024  mladší přípravka - futsalová liga u7

V sobotu 17.2. jsme odehráli další kolo futsalové ligy v Brně. Po třech zapásech ve skupině si děti poprve vyzkoušely, jaké to je hrát zápasy "o všechno" v play off. Vítězstvím v semifinále jsme se dostali do finále proti silnému soupeři Svratka Brno. Po skvělém výkonu byly děti odměněny vítězstvím v penaltovém rozstřelu, který byl sladkou tečkou za tímto vydařeným turnajem. Děti během turnaje ani jednou neprohrály. Z pěti zápasů měly celkové skóre 17:3. A především nabraly spoustu nových zkušeností a fotbalových zážitků. Děti si zaslouží obrovskou pochvalu nejen za výsledek, ale především za skvělé fotbalové výkony a obrovské nasazení v každém zapase.

Sestava: Barča Bocková, Jáchym Nejezchleb, Nikolas Pavlék, Martin Bouda, Dominik Prášek, Michael Lukas, Michal Tajnai

Celkové pořadí:
1. FSA Kras
2. Svratka Brno
3. OREL Řečkovice
4. SK Řečkovice

Nejlepší střelec turnaje: Nikolas Pavlék

víkendové zápasy

O víkendu se představí naši nejmenší a to na futsalových turnajích. Kategorie U7 pod hlavičkou FSA, U9 pod hlavičkou Rakovec Kotvrdovice.   
  Mladší žáci si zahrají finálový turnaj v silver skupině.

11.2.2024  dorost FSA Kras/Ochoz - Svratka Brno 6:2
(2:1)

Branky:  Hloušek 4, Jankůj, Holý
Brněnský soupeř nastoupil s ročníkem 2007 a byl to právě soupeř, který se ujal vedení z rohového kopu. Hru jsme však měli celý zápas pod kontrolou. Zdobil nás výborný pressing a rychlý přechod do útoku. Šance jsme z počátku neproměnili. Do poločasu však skóre otočil David Hloušek a z nás spadla nervozita z dlouhodobého zahazování šancí. Druhý poločas už byl jasně v naší režii a dovedli jsme utkání k jasnému vítězství s velkým počtem krásných akcí

víkendové zápasy

Vlivem jarních prázdnin si většina dětí užívá zasloužené volno. Proto jen dorost odehraje další zápas v rámci Steraz Winter cupu ročník 2005 proti soupeři ze Svratky. Kluci do toho.

3.2.2024  mladší přípravka B - blansko c

Děti z mladší přípravky B si začátek jarních prázdnin osladily zápasem proti FK Blansko C, který odehrály v tělocvičně v Blansku. Děti odehrály čtyři velice náročné zápasy po 25 minutách. Soupeř prokázal velikou šikovnost a fotbalový pokrok. Naši hráči však ukázali obrovskou snahu a bojovnost a většinu času byli vyrovnaným soupeřem. Nakonec nastříleli spoustu gólu a prožili nespočet pozitivních fotbalových emocí.

Sestava: Nikolas Pavlék, Míša Tajnai, Dominik Prášek, Lukáš Novotný, Jáchym Nejezchleb, Honza Novotný, Míša Novotný, Michael Lukas, Maty Prášek

2.2.2024  dorost starez winter cup
FSA Kras/Ochoz - Křenovice 1:4 (0:3) 

Branka: Klas
Od začátku jsme byli velmi aktivní. Bohužel po našich chybách v obraně a velmi špatném zakončování jsme v poločase prohrávali 0:3. Do druhé půle jsme udělali plno změn a chtěli si vyzkoušet hráče na různých pozicích a paradoxně nám to ve hře pomohlo. Hře jsme dominovali, ale byl to soupeř, který z ojedinělé šance opět udeřil. My jsme měli velké množství šancí, ale ujala se jen individuální šance Šimona Klase. Zápas nám ukázal varovný prst a nutnost pracovat právě na hru v poslední třetině hřiště.

víkendové zápasy

O víkendu se opět představí náš krajský dorost v zimní přípravě. Odehraje druhé utkání v sérii Starez Winter cup 2005 zápas proti Křenovicím.  
  Mladší přípravka B odehraje přátelské utkání proti týmu Blansko C na hale u Metry.

Držíme palce

20.1.2024  mladší žáci - starez cup 2.kolo

V neděli 28.1 mladší žáci přijeli na 2.kolo Starez cupu. Po prvním kole jsme byli na 3.místě tabulky a pokud jsme chtěli přemýšlet o zlaté skupině, museli jsme bodovat. Bohužel tenhle turnaj se nám vůbec nepodařil a propadli jsme hlavně střelecky. Za 6 zápasů jsme dali jen 4 góly. I tak se nám podařilo postoupit do stříbrné skupiny.

FK Hrušovany - FSA Kras 3:0
Celý zápas jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel soupeř byl efektivnější v zakončení. Navíc trefil ještě 3x břevno. Kluci po krásných 2 střelách (bohužel mimo bránu) vystřelili potřetí. Brankář míč vyrazil, bohužel Michalovi Danielovi se nepodařilo prostřelit obránce.
FSA Kras - SK Šlapanice 2:1
Branky: Bareš David, Hrubý Tobiáš
Po rychlém gólu Davida jsme drželi vyrovnanou hru. Po chybné rozehře našeho brankáře soupeř vyrovnal, ale kluci nepolevili v tlaku a stále se tlačili do zakončení. Odměněni jsme byli 40 sek. před koncem zápasu.

SK Tuřany - FSA Kras 3:0
Vyrovnaný zápas, kdy si myslím, že jsme měli více ze hry. Kluci se tlačili do zakončení, vytvořili si gólové šance. Bohužel soupeř góly dal, my jsme vyšli naprázdno.
SK Říčany - FSA Kras 0:2
Branky: Hrubý Tobiáš, Ditrich Jakub
Stejný průběh jako minulý zápas, jen s tím rozdílem, že jsme se střelecky prosadili a brankář nás podržel v bráně.

FSA Kras - FC Slovan Brno 0:4
V tomto zápase nám nevyšlo vůbec nic. Po 2 chybách v obraně to bylo 0:2 a už jsme se nedostali do zápasu. Přestali jsme si vytvářet šance a brankáře vyzkoušeli jen sporadicky.

FSA Kras - Moravská Slavia 0:2
Kluci věděli, že potřebujeme bodovat. Svázání tímto faktem jsme darovali soupeřovému brankáři ulici ve středu hřiště a ten nekompromisní střelou o tyč otevřel skóre. Bohužel tohle je srazilo a už jsme se střelecky neprosadili.
Skupina B
PořadíTýmBodySkóre
1SK ŠLAPANICE2727:10
2FK HRUŠOVANY2422:13
3SK TUŘANY1723:18
4FSA KRAS1716:25
5SK ŘÍČANY1625:24
6MORAVSKÁ SLAVIA1018:29
7FC SLOVAN BRNO1015:27