víkendové zápasy

Máme zde konec února a nová sezona se nezadržitelně blíží. Kluci se začínají připravovat na novou sezonu pomoci přátelských utkání a ti menší halových turnajů. 
Ať se daří.

valná hromada za rok 2023

V neděli 3.3. proběhne tradiční Valná hromada, kdy uzavřeme rok 2023. Začátek je v 18:00 na Orlovně v Kotvrdovicích.

24.2.2024  mladší přípravka - halový turnaj adamov

V sobotu 24.2. jsme absolvovali kvalitní a jednoduchý turnaj v Adamově organizovaný TJ Bukovinka. Z důvodu četných omluvenek jsme odehráli čtyři utkání pouze z jedním hráčem na střídání. I přesto bylo k vidění z naší strany spoustu jak individuálních tak i kombinačních akcí a góly do prázdné branky. Naše malé fotbalisty musíme pochválit i za to, že za celý turnaj inkasovali jen jednou. První místo před družstvy Adamova a Bukovinky bylo zcela zasloužené.

24.2.2024  starší přípravka - triangl líšeň

V sobotu 24. 2. 2024 se hráči starší přípravky zúčastnili trianglu za účasti týmu SK Líšeň, SFK Svratka a FSA Kras. Celkem jsme odehráli čtyři vyrovnaná utkání proti kvalitním soupeřům a pro naše fotbalisty to byla zajímavá výzva.

FSA Kras - Svratka 4:2
Branky: Jakub Šebela 2x, Mikuláš Talpa, Maxim Hrazdíra
V zápase jsme od začátku vedli a soupeř dokázal skórovat až na konci zápasu.

SK Líšeň - FSA Kras 4:2
Branky: Maxim Hrazdíra, David Přikryl
Podařilo se nám brzy skórovat, ale pak šla naše hra dolů. Soupeř vývoj zápasu otočil a nás mohla mrzet mizerná koncovka.

FSA Kras - Svratka 3:5
Branky: Maxim Hrazdíra 2x,  Tereza Šenkýřová
V zápase jsme opět nedokázali proměnit gólové šance a do kolen nás srazila opakovaně špatná rozehrávka

SK Líšeň - FSA Kras 4:3
Branky: Jakub Šebela, Maxim Hrazdíra, Tobiáš Ťoupek
Vyrovnaný zápas, kdy jsme zaspali na začátku utkání, čehož kvalitní soupeř využil a nám se opět střelecky nedařilo.

Sestava: Mikuláš Treschl, Marek Musil, Max Hrazdíra, David Přikryl, Matěj Vaněk, Lukáš Beneš, Tereza Šenkýřová, Jakub Šebela, Mikuláš Talpa, Tobiáš Ťoupek

24.2.2024  starší přípravka - starez cup, golden
skupina

Veliké poděkování klukům starší přípravky "A" roč. 2013 za dnešní (24.2.) výkon ve zlatém finále Starez Cupu 2024. Dnes pět výher, jedna remíza a celkově po třech turnajových kolech 1.místo z 21 týmů. Nerad bych konkrétně někoho vyzdvihoval, kluci předvedli týmový výkon, odpovědnou hru dozadu a některé gólové akce byly opravdu fotbalové a nádherné. Vyhráli jsme hodinu a půl Starez haly, tak si tam dáme nějaký svůj turnájek.
FSA Kras - SK Pozořice 3:1
Branky: Chrástecký Florián, Šebela David, Tomášek Adam
SK Křenovice - FSA Kras 0:2
Branky: Šebela David, Tomášek Adam
FSA Kras - Orel Řečkovice 5:1
Branky: Chrástecký Florián 2x, Kratochvíl Štěpán, Šebela David 2x
TJ Sokol Žabčice - FSA Kras 1:5
Branky: Chrástecký Florián, Janíček Marek, Šebela David, Tomášek Adam
FSA Kras - Loko Horní Heršpice 4:1
Branky: Chrástecký Florián, Kratochvíl Štěpán, Šebela David 2x
SK Říčany - FSA Kras 3:3
Branky: Kratochvíl Štěpán, Šebela David

víkendové zápasy fsa

V nabitém sobotní programu se starší přípravka (ročník 2013) zúčastní posledního turnaje na Starez Cupu. Probojovala se do zlaté skupiny - držíme palce.
  Starší přípravka (ročník 2014) je na oblíbená triangl do Líšně, kde změří síly s Líšní a Svratkou.
  Mladší přípravka (ročník 2015) jedou na halový turnaj do Adamova a v neděli mladší přípravka (ročník 2017) odehrají přátelské utkání proti RDR Akademii.

20.2.2024  předpřípravka - ukázkový halový trénink 

V úterý 20.2. přijel Michal Hájek (GTM Blansko) za našimi nejmenšími hráči. Kluci a holky z tréninku byli velice nadšeni a užívali si trénink. Kluci trenéři si rozšířili svoje obzory a dostali nové podněty, co všechno se dá s malými dětmi na tréninku dělat. Michal mockrát děkujeme.

18.2.2024  mladší žáci - starez cup skupina silver

V neděli 18.2. vyrazili mladší žáci na Starez cup v nafukovací hale. Kluci se po 2.kolech dostali do skupiny Silver. Zde odehráli 5 zápasů, protože Holešov vlivem jarních prázdnin neposkládali družstvo. Kluci chtěli trochu odčinit nepodařené 2. kolo, bohužel se moc nepodařilo. Nakonec jsme skončili na 5.místě.
SK Říčany - FSA Kras 2:1
Branky: Hrubý Tobiáš
V prvním zápase jsme se potkali ze soupeřem ze základní skupiny. Celý zápas jsme byli vyrovnaným, možná i lepším týmem. Bohužel to byl soupeř, který 2krát udeřil. Podařilo se nám po chybném střídání soupeře snížil, ale opět nás zradila koncovka. Z 5 tutových šancí nebylo ni.

FSA Kras - Tatran Kohoutovice 1:3
Branky: Hrubí Tobiáš
Druhé utkání mělo stejný průběh. Dobrá práce chlapců, bohužel už jsme hráli jen se 2 hráči na střídání, protože po prvním utkání musel odstoupit Adam Kuchař. Kluci makali, tvořili si šance, bohužel to vše končilo na brankáři.

SK Tuřany - FSA Kras 2:2
Branky: Hrubý Tobiáš 2x
Opět soupeř ze základní skupiny, který ostatní soupeře hodně trápil. Nám se po pěkném utkání podařilo vybojovat remízu a kluky pochválit za hru a koncovku.

FSA Kras - SK Sokol Lipovec 2:0
Branky: Hrubý Tobiáš, Daniel Michal
Soupeř, kterého známe z okresního přeboru. V tomto utkání jsme chtěli hodně vyhrát a podařilo se. Nebylo klukům co vytknout. Brankář podržel, kluci makali a byli také po zásluze odměněni výhrou.

FSA Kras - Orel Řečkovice 1:5
Branky: Škaroupka Martin
Kluci do posledního utkáni šli s tím, že když vyhrají, můžeme pomýšlet i na 3. místo ve skupině. Bohužel se nepodařilo. Po rychlých gólech už se nám nepodařilo dostat do utkání, ikdyž jsme určitě nebyli až tak horším soupeřem. Opět se ukázala naše produktivita střelby.

Každopádně klukům patří velké poděkování a také nám to ukázalo naše nedostatky. Od minulého turnaje jsme sice dali více branek, ale pořád to není dost. Navíc musíme zapracovat více i na hře našeho brankáře, kterému dnešní turnaj taktéž moc nevyšel.

17.2.2024  mladší přípravka - futsalová liga u7

V sobotu 17.2. jsme odehráli další kolo futsalové ligy v Brně. Po třech zapásech ve skupině si děti poprve vyzkoušely, jaké to je hrát zápasy "o všechno" v play off. Vítězstvím v semifinále jsme se dostali do finále proti silnému soupeři Svratka Brno. Po skvělém výkonu byly děti odměněny vítězstvím v penaltovém rozstřelu, který byl sladkou tečkou za tímto vydařeným turnajem. Děti během turnaje ani jednou neprohrály. Z pěti zápasů měly celkové skóre 17:3. A především nabraly spoustu nových zkušeností a fotbalových zážitků. Děti si zaslouží obrovskou pochvalu nejen za výsledek, ale především za skvělé fotbalové výkony a obrovské nasazení v každém zapase.

Sestava: Barča Bocková, Jáchym Nejezchleb, Nikolas Pavlék, Martin Bouda, Dominik Prášek, Michael Lukas, Michal Tajnai

Celkové pořadí:
1. FSA Kras
2. Svratka Brno
3. OREL Řečkovice
4. SK Řečkovice

Nejlepší střelec turnaje: Nikolas Pavlék

víkendové zápasy

O víkendu se představí naši nejmenší a to na futsalových turnajích. Kategorie U7 pod hlavičkou FSA, U9 pod hlavičkou Rakovec Kotvrdovice.   
  Mladší žáci si zahrají finálový turnaj v silver skupině.

11.2.2024  dorost FSA Kras/Ochoz - Svratka Brno 6:2
(2:1)

Branky:  Hloušek 4, Jankůj, Holý
Brněnský soupeř nastoupil s ročníkem 2007 a byl to právě soupeř, který se ujal vedení z rohového kopu. Hru jsme však měli celý zápas pod kontrolou. Zdobil nás výborný pressing a rychlý přechod do útoku. Šance jsme z počátku neproměnili. Do poločasu však skóre otočil David Hloušek a z nás spadla nervozita z dlouhodobého zahazování šancí. Druhý poločas už byl jasně v naší režii a dovedli jsme utkání k jasnému vítězství s velkým počtem krásných akcí

víkendové zápasy

Vlivem jarních prázdnin si většina dětí užívá zasloužené volno. Proto jen dorost odehraje další zápas v rámci Steraz Winter cupu ročník 2005 proti soupeři ze Svratky. Kluci do toho.

3.2.2024  mladší přípravka B - blansko c

Děti z mladší přípravky B si začátek jarních prázdnin osladily zápasem proti FK Blansko C, který odehrály v tělocvičně v Blansku. Děti odehrály čtyři velice náročné zápasy po 25 minutách. Soupeř prokázal velikou šikovnost a fotbalový pokrok. Naši hráči však ukázali obrovskou snahu a bojovnost a většinu času byli vyrovnaným soupeřem. Nakonec nastříleli spoustu gólu a prožili nespočet pozitivních fotbalových emocí.

Sestava: Nikolas Pavlék, Míša Tajnai, Dominik Prášek, Lukáš Novotný, Jáchym Nejezchleb, Honza Novotný, Míša Novotný, Michael Lukas, Maty Prášek

2.2.2024  dorost starez winter cup
FSA Kras/Ochoz - Křenovice 1:4 (0:3) 

Branka: Klas
Od začátku jsme byli velmi aktivní. Bohužel po našich chybách v obraně a velmi špatném zakončování jsme v poločase prohrávali 0:3. Do druhé půle jsme udělali plno změn a chtěli si vyzkoušet hráče na různých pozicích a paradoxně nám to ve hře pomohlo. Hře jsme dominovali, ale byl to soupeř, který z ojedinělé šance opět udeřil. My jsme měli velké množství šancí, ale ujala se jen individuální šance Šimona Klase. Zápas nám ukázal varovný prst a nutnost pracovat právě na hru v poslední třetině hřiště.

víkendové zápasy

O víkendu se opět představí náš krajský dorost v zimní přípravě. Odehraje druhé utkání v sérii Starez Winter cup 2005 zápas proti Křenovicím.  
  Mladší přípravka B odehraje přátelské utkání proti týmu Blansko C na hale u Metry.

Držíme palce

20.1.2024  mladší žáci - starez cup 2.kolo

V neděli 28.1 mladší žáci přijeli na 2.kolo Starez cupu. Po prvním kole jsme byli na 3.místě tabulky a pokud jsme chtěli přemýšlet o zlaté skupině, museli jsme bodovat. Bohužel tenhle turnaj se nám vůbec nepodařil a propadli jsme hlavně střelecky. Za 6 zápasů jsme dali jen 4 góly. I tak se nám podařilo postoupit do stříbrné skupiny.

FK Hrušovany - FSA Kras 3:0
Celý zápas jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel soupeř byl efektivnější v zakončení. Navíc trefil ještě 3x břevno. Kluci po krásných 2 střelách (bohužel mimo bránu) vystřelili potřetí. Brankář míč vyrazil, bohužel Michalovi Danielovi se nepodařilo prostřelit obránce.
FSA Kras - SK Šlapanice 2:1
Branky: Bareš David, Hrubý Tobiáš
Po rychlém gólu Davida jsme drželi vyrovnanou hru. Po chybné rozehře našeho brankáře soupeř vyrovnal, ale kluci nepolevili v tlaku a stále se tlačili do zakončení. Odměněni jsme byli 40 sek. před koncem zápasu.

SK Tuřany - FSA Kras 3:0
Vyrovnaný zápas, kdy si myslím, že jsme měli více ze hry. Kluci se tlačili do zakončení, vytvořili si gólové šance. Bohužel soupeř góly dal, my jsme vyšli naprázdno.
SK Říčany - FSA Kras 0:2
Branky: Hrubý Tobiáš, Ditrich Jakub
Stejný průběh jako minulý zápas, jen s tím rozdílem, že jsme se střelecky prosadili a brankář nás podržel v bráně.

FSA Kras - FC Slovan Brno 0:4
V tomto zápase nám nevyšlo vůbec nic. Po 2 chybách v obraně to bylo 0:2 a už jsme se nedostali do zápasu. Přestali jsme si vytvářet šance a brankáře vyzkoušeli jen sporadicky.

FSA Kras - Moravská Slavia 0:2
Kluci věděli, že potřebujeme bodovat. Svázání tímto faktem jsme darovali soupeřovému brankáři ulici ve středu hřiště a ten nekompromisní střelou o tyč otevřel skóre. Bohužel tohle je srazilo a už jsme se střelecky neprosadili.
Skupina B
PořadíTýmBodySkóre
1SK ŠLAPANICE2727:10
2FK HRUŠOVANY2422:13
3SK TUŘANY1723:18
4FSA KRAS1716:25
5SK ŘÍČANY1625:24
6MORAVSKÁ SLAVIA1018:29
7FC SLOVAN BRNO1015:27

28.1.2024  dorost fsa kras/ochoz - podolí 2:2 (0:2) -
Starez Winter cup

Branky: Holý, Klas
V neděli 28.1. kluci dorostenci odehráli první ze tří přípravných utkání proti týmu Podolí. Jednalo se o ročník 2005 a mladší a hrálo se na celé hřiště. Naši kluci nebili v plné sestavě a byli na výpomoc povolání kluci z B týmu a kluci ročník 2009, kteří mají potenciál do krajského dorostu příští sezonu "naskočit". Tým Podolí měl problém s docházkou svých hráčů, tak povolal 4 může z B týmu.
  Kluci se snažili tvořit hru, hrát pozemi a trochu experimentovat se sestavou na různých postech. Z toho také pramenila nepřesnost a nervozita z nových postu. Každopádně je to první přípravný zápas a celkově se zápas vydařil.

víkendové zápasy

V neděli se opět představí naše týmy na Starez cupu. Krajský dorost začne svoji zimní přípravu proti týmu z Podolí v rámci Starez Winter cupu roč. 2005, mladší žáci budou bojovat ve 2.kole o postup do zlaté skupiny.

21.1.2024  starší žáci - zlatá skupina starez winter cup

Kluci po 2.kolech obsadili 1.místo ve skupině C a právem postoupili do zlaté skupiny. V neděli 21.1. se jim podařil nevídaný kousek a obsadili krásné 2. místo. Celou dobu sahali po 1.místě, bohužel v posledním zápase s posledním týmem skupiny prohráli 2:0, protože se nedokázali vyrovnat s nakopávanými míče soupeře. Škoda, i tak je to veliký úspěch. Kluci ukázali, jak výbornou partou jsou a v jaké herní pohodě se momentálně nacházejí. Díky kluci.

FSA Kras - RDR Akademie 0:0
Vyrovnané utkání, bez nějakých vyložených šancí, spravedlivá remíza.

FSA Kras - Orel Židenice 5:0
Branky: Kostka Dominik 2x, Šenkýř David 2x, Hrazdíra Martin
Soupeř chtěl hrát fotbal, to nám sedělo, my samozřejmě ho chtěli hrát také, byli jsme ale jasně lepší, krásné góly.

FSA Kras - ČAFC Židenice 2:1
Branky: Šenkýř David, Kostka Dominik
Kluci byli o kousek lepší, zápas rozhodli těsně před koncem, nic nevzdali a šli si za vítězstvím.


FSA Kras - FŠ Třebíč 1:0
Branky: Kostka Dominik
Nepříjemný protivník, hrál tvrdě, dobře. Vybojované vítězství. Akorát je škoda, že po zápase si na podání rukou, jako bývá zvykem, došla jen cca polovina hráčů soupeře.

FSA Kras - SK Šlapanice 2:2
Branky: Vintr Štěpán, Šenkýř David
Prohrávali jsme 2:0, kluci to ale nevzdali a dokázali zápas dvěma krásnými góly zápas dorovnat, nutno podotknout, že herně byl soupeř lepší.

FSA Kras - Sokol Těšany 0:2
Do zápasu jsme nastupovali s tím, že pokud zvítězíme jakýmkoliv rozdílem, ovládneme celý turnaj, bohužel hra soupeře nám neseděla, nakopávaná...a dobrá defenzivní práce.

Zlatá Skupina
PořadíTýmBodySkóre
1SK ŠLAPANICE1411:5
2FSA KRAS1110:5
3FŠ TŘEBÍČ1017:6
4ČAFC ŽIDENICE810:7
5OREL ŽIDENICE69:16
6RDR AKADEMIE52:5
7SOKOL TĚŠANY42:17

zápasy družstev o víkendu

Tento víkend se představí jediný zástupce naše spolku a to starší žáci na Starez Winter cupu.  
  Kluci svoji skupinu po 2.kolech vyhráli a dostali se do zlatého finále, kde změří síly s dalšími družstvy ze skupiny A a B.
Držíme palce, bude to hodně těžké.

13.1.2024  starší přípravka - turnaj jedovnice

V sobotu 13.1. v nabitém programu starší přípravky se kluci zúčastnili turnaje v Jedovnicích. Tento turnaj pořádala Bukovinka, které děkujeme za pozvání.  Bylo z toho 4. místo ale hráči podali 100% výkon a vše odmakali, jak jen to bylo možné! Došlo i na pohár a sladkosti. Kluci díky!
FSA Kras - Vysočany 1:7
Branky: Lukáš Beneš
Kluci za stavu 0:2 dali kontaktní branku po pěkně zahrané kombinaci, soupeř ale měl rychlou odpověď a třemi trefami během tří minut rozhodl a došel si zaslouženě pro vítězství.

FSA Kras - Bukovinka 0:4
Do tohoto zápasu jsme udělali změnu v brankovišti, chytat šel Matěj Vaněk, po poločase jsme prohrávali pouze o gól, poté Bukovinka přidala na tempu a ve druhém poločase zápas jasně zvládla.

FSA Kras - Lipovec 0:0
Lipovec byl o kousek lepší, pomohla nám 3x branková konstrukce, výborné zákroky Matěje Vaňka a vychytaná nula.

Zápas o třetí místo:
FSA Kras - Lipovec 0:3
Soupeř nás tentokrát přehrál, ve druhé minutě vstřelil úvodní gól a pak si už vítězství pohlídal.

13.1.2024  starší přípravka roč. 2013 - starez cup
2.kolo

V sobotu 13.1. jela starší přípravka ročník 2013 na 2.kolo Starez cupu do Brna.  Kluci podali vynikající výkon, po kterém ANI JEDNOMU není co vytknout. Je to jeden z důvodů, proč je pro mě potěšením kluky trénovat. Lídr a tvůrce hry Davča 11 branek a 4 asistence. V krizových momentech to vzal na sebe a vyřešil. Florda 9 branek a 5 asistenci, vynikající, maximálně tžmový výkon, důležité branky. Mára, 1 branka a 2 důležité a krásné asistence, zapracujeme na fyzičce a bude to výborný. Brankář Ondra, min. 3 asistence, skvělý výkon rukama i nohama, na jeho rozehrávku jsme se mohli spolehnout ve všech zápasech. Maxík, také skvělý týmový výkon, 6 krásných branek, děkujeme. Speciální pochvala pro obrannou dvojici Jáchym a Štěpka, OPRAVDU VÝBORNY VÝKON OBOU, v šesti zápasech jsme obdrželi pouze 9 branek, obránci snad úplně čistě nemohli ani za jeden, Jáchym 2 branky, 4 asistence, Štěpka 4 branky (2 krásné branky z nacvičeného signálu z rohu s Davčem) 2 as. Takže 7 jasných vítězství, celkově 1.misto po dvou turnajích a finále 24.2.
  Zde je odkaz na sestřih z 2.kolo Starez cupu - zde
FSA Kras - SK Slatina 6:2
Branky: Šebela David, Kratochvil Štěpán, Janíček Marek, Chrástecký Florián, Hrazdíra Maxim 2x
FSA Kras - SK Říčany 9:1
Branky: Chrástecký Florián 3x, Šebela David 3x, Klimeš Jáchym, Hrazdíra Maxim 2x
FSA Kras - FC Mokrá-Horákov 4:1
Branky: Chrástecký Florián 3x, Šebela David
FSA Kras - Žabčice 5:1
Branky: Šebela David, Hrazdíra Maxim 2x, Kratochvil Štěpán 2x
FSA Kras - SK Šlapanice 4:2
Branky: Chrástecký Florián 2x, Šebela David 2x
FSA Kras - SK Pozořice 5:2
Branky: Šebela David 3x, Klimeš Jáchym, Kratochvil Štěpán
Skupina A
PořadíTýmBodySkóre
1FSA KRAS3349:17
2TJ SOKOL ŽABČICE2431:22
3SK ŘÍČANY2124:32
4SK POZOŘICE1618:21
5SK ŠLAPANICE1317:26
6FC MOKRÁ-HORÁKOV1116:20
7SK SLATINA513:30

13.1.2024  mladší přípravka - futsalová liga u7

Další kolo futsalové ligy jsme odehráli v sobotu 13.1. v hale na Lesné v Brně. Děti si zahrály 5 kvalitních zápasů. V konkurenci šesti týmů v 5 zápasech zaznamenaly 4 vítězství a 1 těsnou prohru s pozdějším vítězem turnaje Svratkou Brno a obsadily 2.místo s celkovým skóre 11:4. Předvedly hezké individuální i týmové výkony okořeněné spoustou kliček a gólů a bavily početné fotbalové publikum. Nakonec nechyběl ani týmový pokřik na oslavu fotbalově stráveného sobotního dopoledne.
Výsledek pro nás není ani zdaleka tak důležitý jako to, ze se děti fotbalem baví a že přenáší dovednosti naučené v tréninku do zápasů.
Sestava: Barča Bocková, Jáchym Nejezchleb, Nikolas Pavlék, Martin Bouda, Dominik Prášek, Michael Lukas, Oliver Vintr

Konečné pořadí turnaje:
1. Svratka Brno
2. FSA Kras
3. OREL Řečkovice

Nejužitečnější hráč turnaje: Dominik Prášek

13.1.2024  starez winter cup ročník 2007 - 3.kolo

V neděli 13.1.  nastoupil náš mladší dorost spojený s TJ Ochoz u Brna k poslednímu 3.kolu Starez Winter cupu v Brně. Kluci měli opět zvedající se formu a celkově obsadili krásné 5.místo z 8 týmů. Kluci nepoznali hořkost porážky a i v 9 dokázali odehrát velmi dobré zápasy. V tomto kole turnaje jsme byli třetí. Děkujeme jim za skvělý fotbalový zážitek. Škoda jen toho 1.kolo, které se moc nevyvedlo.
FSA Kras/Ochoz - Bukovinka 4:0
Branky: Hloušek David, Svoboda Jan, Souček Tomáš, Miklík Jan
První zápas s Bukovinkou byl jednoznačnou záležitostí a díky gólům Davida Hlouška, Honzy Svobody, Tomáše Součka a Honzy Miklíka jsme zvítězili 4:0.
FSA Kras/Ochoz - Kohoutovice 2:1
Branky: Hloušek David, Svoboda Jan
Druhé utkání s Kohoutovicemi bylo vyrovnanější, ale po gólech Davida Hlouška a Honzy Svobody jsme se dostali do vedení 2:0 a soupeř dokázal jen snížit na 2:1.
FSA Kras/Ochoz - Křenovice 2:0
Branky: Matuška Miroslav, Svoboda Jan
V třetím zápase jsme dokázali porazit i Křenovice, se kterými jsme v předešlých kolech vždy prohráli. První gól přesnou střelou pod břevno dal Mirek Matuška a pak ještě přesně nahrál na gól Honzovi Svobodovi a vítězství 2:0 bylo na světě.

FSA Kras/Ochoz - Tuřany 3:3
Branky: Hloušek David 3x
Bohužel čtvrtý zápas nám nevyšel a neproměněné šance a chyby v obraně vedli k výsledku 3:3, kdy hatrickem nás zachraňoval David Hloušek.
FSA Kras/Ochoz - Podolí 0:0
FSA Kras/Ochoz - Židenice 0:0
Následovaly dva zápasy za sebou se dvěma nejlepšími týmy, Podolí a ČAFC Židenice ve kterých jsme shodně vydřeli remíze 0:0.

FSA Kras/Ochoz - Slavkov u Brna 0:0
Poslední zápas se Slavkovem už bylo vidět , že nám dochází síly, ale i tak jsme uhájili remízu 0:0 a dokonce v poslední minutě jsme mohli rozhodnout.

Skupina A
PořadíTýmBodySkóre
1RENOCAR PODOLÍ5463:8
2ČAFC ŽIDENICE5061:13
3SK KŘENOVICE4236:20
4SK SLAVKOV U BRNA3335:24
5FSA KRAS2829:28
6TJ TATRAN KOHOUTOVICE2227:41
7SK TUŘANY715:63
8TJ BUKOVINKA/RAČICE514:83

Víkendové zápasy

Naši nejmenší jedou na další kolo futsalové ligy, kde se jim daří ve stejné věkové kategorii prosazovat a slaví úspěchy.
  Starší přípravka jede na 2.kolo Starez cupu, kde bude bojovat o účast ve Zlaté skupině.
  A poslední 3.kolo Starez Winter cupu navštíví náš mladší dorost spojený s TJ Ochoz u Brna.

Všem držíme pěsti a přejeme dobrou hru

7.1.2024  starez cup ročník 2014 - 2.kolo

V neděli 7.1. se naši hráči zúčastnili druhého kola turnaje Starez cup kategorie U10 v Brně, kdy jsme přijeli obhajovat druhé místo z prvního kola. Naši hráči se museli vypořádat s tím, že po delší době opět mohli využít větší herní prostor a zejména špatná práce s prostorem nás v počátku turnaje odsuzovala k neustálým soubojům, které nás vyčerpávaly. Velikosti hřiště a spolupracovat dlouhými přihrávkami jsme začali až v druhé části turnaje.  
   I když nám tak o výsledky nejde, tak nás trošku mrzí, že nám v celkové tabulce unikl postup do elitní skupiny, pouze o bod.
         
FSA Kras - FC Medlánky 3:2
Branky: Hrazdira Maxim 2x, Klimeš Jonáš
V utkání jsme drželi převážně balón na naších kopačkách, ale buď jsme selhali v zakončení nebo naše finální přihrávky postrádaly přesnost. Po našich hrubých chybách jsme zbytečně inkasovali.

FSA Kras - 1.FC Slovácko 2:3
Branky: Hrazdira Maxim, Hloušek Lukáš
Utkání jsme si prohráli v prvních čtyřech minutách. Nedařilo se vůbec nic a prohrávali jsme dva nula. Hra našich starších soupeřek byla velmi tvrdá a fyzicky náročná. Přesto jsme náskok snižovali, ale gólové manko ze začátku utkání už jsme nezvrátili a mohla nás mrzet nevyužitá gólová příležitost v závěru utkání.

FSA Kras - FK Blansko 3:3
Branky: Hrazdira Maxim 2x,Hloušek Lukáš
Po prohře se Slováckem se nám nepodařilo tým správně nastartovat. Odehráli jsme nejhorší zápas na turnaji. Po krásné kombinační akci v poslední minutě utkání však k naší smůle skončil míč na soupeřově břevně.

FSA Kras - ELKO Holešov 2:1
Branky: Hrazdira Maxim 2x
Na začátku utkání se nám dvakrát podařilo poslat přihrávku za obranu soupeře kde nedostal brankář žádnou šanci vyniknout. Zbytek zápasu už jsme měli pod kontrolou.

FSA Kras - TATRAN Kohoutovice 1:1
Branky: Hrazdira Maxim
Utkání s velmi dobře fotbalově připraveným soupeřem bylo od začátku hodně vyrovnané. Nedařilo se nám v soubojích jeden na jednoho a za celý zápas jsme nedali přesnou dlouhou nahrávku. Naštěstí jsme se zlepšili v obranné činnosti a soupeře k ničemu moc nepustili.

FSA Kras - 1.SC Znojmo 3:0 
Branky: Klimeš Jonáš, Hrazdira Maxim, Vincenec Kryštof
Před každým zápasem si opakujeme základní věci o které by se hráči měli snažit a dodržovat je. Až do tohoto zápasu se nám to nikdy moc nedařilo. Chyby dělá každý a tak to po zápase neřešíme. Tentokrát však nebylo co hráčům vytknout. Výborná rozehrávka ze zadních řád, těsné obsazování po ztrátě míče, práce s prostorem a vůle po vítězství to vše bylo přetaveno do jasné výhry nad velmi kvalitním soupeřem.
   
Sestava: Vincenec Kryštof, Prášek Matyáš, Hloušek Lukáš, Klimeš Jonáš, Bocková Kristýna, Musil Marek Vincenec Viktor, Hrazdira Maxim

Skupina B
PořadíTýmBodySkóre
11.SC ZNOJMO3050:15
21.FC SLOVÁCKO dívky2733:23
3FSA KRAS2627:17
4TAT. KOHOUTOVICE1312:24
5ELKO HOLEŠOV1216:28
6FC MEDLÁNKY919:27
7FK BLANSKO714:37

7.1.2024  starez winter cup ročník 2009 - 2.kolo

V neděli 7.1.2024 starší žáci přijeli obhajovat 1.místo ve skupině C na Starez Winter cup. Kluci hráli opět perfektně týmově, skvělá parta, fotbal je bavil. Nutno podotknout, že počasí nám moc nepřálo, pocitová teplota kolem -7 stupňů a dosti čerstvý vítr. Je z toho ale opět první místo a jako jediný tým z naší skupiny postupujeme do VELKÉHO FINÁLE!

FSA Kras - SK Líšeň Juniorky 4:0
Branky: Kostka Dominik 2x, Vintr Štěpán, Šenkýř David
Tentokrát na rozdíl od prvního kola už kluci být gentlemany nechtěli a díky běhavosti holky v pohodě přehráli.

FSA Kras - Orel Řečkovice 2:1
Branky: Kostka Dominik, Vintr Štěpán
Soupeř na nás nastoupil v nejlepším možném složení a chtěl nám vrátit porážku z první kola. Dostali jsme se do vedení o dvě branky, Řečkovicím se podařilo pouze snížit. Těžký zápas.

FSA Kras - SK Slatina 1:1
Branky: Šenkýř David
Bylo zřejmé, že se jedná o jeden z nejdůležitějších zápasů turnaje. Spíše to bylo o soubojích o každý míč, paradoxně první a druhý tým - nejhorší fotbal. Zasloužená remíza.

FSA Kras - FC Soběšice 6:1
Branky: Kostka Dominik 3x, Odehnal Vojtěch 2x, Vintr Štěpán
Dobře dohrány veškeré souboje před brankou soupeře, z toho pramenily 3 branky. Jasná výhra, škoda obdrženého gólu.

FSA Kras - TJ Ochoz u Brna 7:1
Branky: Kostka Daniel 4x, Kostka Dominik 2x, Vintr Štěpán
Do tohoto utkání jsme udělali změnu v brankovišti, kam nastoupila Jana Šebelová a Daniel Kostka se vytáhl na kraj zálohy. Podle střelců a inkasovaných branek je vidět, že se jednalo zřejmě o správný tah.

FSA Kras - SK Slavkov u Brna 9:0
Branky: Kostka Daniel 2x, Vintr Štěpán 2x, Šenkýř David 2x, Kostka Dominik, Hrazdíra Martin, Šebela Marek
Naprosto "odevzdaný" soupeř. Jana si po perfektním zákroku připsala nulu, díky skvěle chycené, ojedinělé, ale nebezpečné střele soupeře na bližší tyč. V tom mrazu, nic lehkého.

Skupina C
PořadíTýmBodySkóre
1FSA KRAS3152:7
2SK SLATINA2737:5
3OREL ŘEČKOVICE2544:13
4TJ OCHOZ U BRNA1522:38
5SK LÍŠEŇ JUNIORKY1310:29
6FC SOBĚŠICE57:37
7SK SLAVKOV U BRNA47:50

7.1.2024  Starez winter cup ročník 2007 - 2.kolo

V neděli 2.1. proběhlo 2.kolo Starez Winter cupu v brně na umělé trávě. Počasí příliš nepřálo, protože bylo větrno. Každopádně kluci se toho chopili lépe a chtěli uhrát lepší výsledky než na 1.kole.  Z tohoto dne tak máme 3 vítězství a 4 prohry. Příště snad urveme více bodů.
FSA Kras/Ochoz - Bukovinka 2:0
Branky: Souček Tomáš, Bednář Marek
Prvním zápase jsme porazili Bukovinku 2:0 po gólech Tomáše Součka a Marka Bednáře a zužitkovali tak naši převahu. 
FSA Kras/Ochoz - Kohoutovice 1:0
Branky: Souček Tomáš
Druhý zápas s Kohoutovicemi jsme nedokázali využít několik vyložených šancí a tyč po střele Davida Hlouška zachránila soupeře. Naštěstí důraz Tomáše Součka po chybě brankáře znamenal gól a vítězství 1:0.

FSA Kras/Ochoz - Křenovice 1:2
Branky: Hloušek David
S Křenovice jsme bohužel dostali 2 trochu smolné góly a David Hloušek stihl 3min před koncem jen snížit na konečných 1:2.
FSA Kras/Ochoz - Tuřany 3:1
Branky: Plný Jakub, Bednář Marek
S Tuřany jsme měli mírnou převahu a střelecký se 2x prosadil Kuba Plný, pak soupeř snížil, ale Marek Bednář svým důrazem pojistil vítězství 3:1.
FSA Kras/Ochoz - Podolí 1:2
Branky: Plný Jakub
S Podolí jsme dostali 2 rychlé góly a už jsme gólem Kuby Plného jen snížit na konečných 1:2.

FSA Kras/Ochoz - Židenice 0:2
V dalším zápase jsme nestačili na ČAFC Židenice a prohráli 0:2.

FSA Kras/Ochoz - Slavkov u Brna 0:1
Mnohem více mrzí prohra 0:1 se Slavkovem, který ubránil vedení 1:0 i přes náš tlak, ze kterého vzešlo jen nastřelené břevno. A pár nedůrazných střel.  

Skupina A
PořadíTýmBodySkóre
1RENOCAR PODOLÍ3744:5
2ČAFC ŽIDENICE3442:10
3SK KŘENOVICE2922:13
4SK SLAVKOV U BRNA2322:19
5TJ TATRAN KOHOUTOVICE1918:21
6FSA KRAS/OCHOZ U BRNA1518:24
7TJ BUKOVINKA/RAČICE411:46
8SK TUŘANY26:45

6.1.2024  mladší přípravka B - RDR Akademie

Nový rok jsme zahájili zápasem proti kamarádům z RDR D. V sobotu 6.1 děti ukázaly, že přes Vánoce nelenily a i doma pilně trénovaly. Zahrály si 80 minut hry s vyrovnaným soupeřem. Opět byla k vidění především fotbalová radost, sportovní nadšení a spousta gólů. A v tomto duchu budeme pokračovat. Jedeme dál!

Víkendové zápasy FSA

Začal nám rok 2024 a s tím i nové výzvy, halové a venkovní turnaje a přípravné zápasy.
 V novém roce začíná hned trojice týmů na Starez cupu v Brně, kdy starší žáci půjdou obhajovat 1.místo z prvního kola, dorostenci si budou po prvním nepovedeném kole určitě zlepšit sebevědomí a v poslední řadě se představí starší přípravka v 2.kole o postup do elitní Gold skupiny.
 Na přátelské utkání jede i mladší přípravka do haly a změří síly se soupeřem z RDR Akademie.

Držíme všem palce