21.9.2023  klubové focení družstev FSA Kras

Ve čtvrtek 21.9. proběhlo klubové focení všech družstev. Nebylo to jednoduché, protože dát časově dohromady 120 dětí je náročná věc. Každopádně se podařilo a děkujeme panu Kocourkovi (www.kartickyhracu.cz), který focení pro nás dělá již několikátým rokem. Díky
 Týmové fotografie budou k dispozici na našich stránkách v příslušné hráčské kategorii. Zde jen malá ochutnávka focená z dronu. Foto pořízené z dronu pro nás udělal p. Borek, kterému taktéž mockrát děkujeme.

víkendové zápasy fsa

Víkendové zápasy starších kategorii se v podstatě směstnaly do soboty 23.9. V tento den se představí bohužel všechny týmy jen na venkovních hřištích. Doma nikdo.
 V neděli se na domácím hřišti představí opět dorostenky, které by chtěly s Vyškovem bodovat.
 Mladší přípravka jede v neděli na horkou půdu do Boskovic a doma se představí v úterý starší přípravka proti dalším týmům z Boskovic.
Držíme palce.

19.9.2023  starší přípravka boskovice - fsa kras

V úterý 19.9. hráči straší přípravky odehráli další zápas na horké půdě Boskovic.

Boskovice A - FSA Kras A 7:9 (4:8)

Branky: Šebela 4x, Tomášek 2x, Ťoupek 2x, Šebela
Boskovice B - FSA Kras A 1:22 (0:8)
Branky: Šebela Davča 4x, Šebela Kuba 4x, Tomášek 8x, Talpa 2x, Šenkýřová, Kratochvil, Klimeš, Janíček
Zápas s boskovickým áčkem byl skvělý a měl náboj, kluci celkově makali a ukázali mentální sílu výsledek otočit, když jsme po pár minutách prohrávali o dvě branky. Díky všem

Boskovice A – FSA Kras B 8:4 (3:3)
Branky: Hrazdíra Max 2x, Klimeš Jáchym, Beneš Lukáš
Boskovice B – FSA Kras B 7:14 (4:5)
Branky:  Hrazdíra Max 6x, Hloušek Lukáš 3x, Klimeš Jáchym 3x, Beneš Lukáš 3x, Vaněk Matěj
V prvním zápase náš B tým srovnal síly se silným týmem Boskovic složený z hráčů ročníků 2013. Naši hráči však do utkání vstoupili s velkým elánem a první poločas skončil 3:3, kdy hráče mrzelo, že neproměnili slibné gólové příležitosti a soupeři brankově neodskočili. V druhém poločase však zkušený tým Boskovic potrestal hned v úvodu chyby našich hráčů a vytvořil si gólový náskok, který si s přehledem pohlídal. V druhé zápase s týmem Boskovic (ročníky 2014), udával náš tým tempo zápasu a v druhém poločase toto podpořil střelecky a zaslouženě zápas vyhrál.
  Velikou radost nám všem udělalo nasazení všech hráčů a také to, že v našem týmu nastoupili i 3 hráči, kteří patří věkem do mladší přípravky a svým výkonem dokázali to, že mají i na tuto věkovou kategorii.
Sestava: Kryštof a Viktor Vincenec, Lukáš Beneš, Hrazdíra Max, Vaněk Matěj, Musil Marek, David Přikryl, Hloušek Lukáš, Bocková Kristýnka, Klimeš Jáchym

19.9.2023  starší žáci fsa kras - černá horA 16:1 (10:0)

Branky: Fránek Tomáš 5x, Kostka Dominik 3x, Vintr Štěpán 3x, Potůček Pavel, Rusňák Tomáš, Štěpánek Martin, Zouhar Dominik, Šebela Marek
V úterý 19. 9. nás doma čekal zápas odloženého 4.kola. Hosté k nám přijeli ve značně mladší sestavě, než máme k dispozici my a věkový a samozřejmě i výškový rozdíl byl vidět na hřišti od první minuty a celý zápas jsme diktovali tempo hry. Poločas skončil drtivým skóre 10:0. 
 Na začátku 2. poločasu se podařilo z rychlého brejku vstřelit hostům čestný gól. Pak jsme ještě přidali další branky a získali povinné 3 body do tabulky. Všichni kluci dostali dostatečný prostor na hřišti a vyzkoušeli si i různé posty. Do střelecké listiny se zapsalo celkem 8 hráčů, včetně těch svátečních, což je skvělé, že nemusíme spoléhat na jednoho, dva střelce. Nyní musíme přepnout na jinou vlnu, protože nás v brzké době čekají soupeři bojující o čelo tabulky. Kluci, jen tak dále.

17.9.2023  okresní dorost fsa kras/ochoz -
vysočany/sloup 3:0 (0:0)

Branky: Jakub Neveselý 2x, Sámuel Szalo 
Béčko dorostu se podruhé v sezóně představilo doma na hřišti a přivítalo soupeře sdruženého mužstva Sloup/Šošůvka. Výsledkově se zdálo, že by to mohl být zápas vyrovnaný a to se i potvrdilo. 
  První poločas i přes několik šancí na obou stranách skončil bez branek. Druhý poločas začal pro nás přímo snově. Po skvělé práci Kuby Plného ve středu hřiště, kdy poslal přesnou přihrávkou do samostatného úniku Kubu Neveselého a ten se prosadil přesnou střelou k tyčce a slavil svůj první gól za náš tým. A to od Kuby Neveselého nebylo všechno. Prosadil se v 54 minutě ještě střelou do odkryté brány po krásném pasu, který mu po úniku po pravé lajně poslal Radima Jankůj. Naše šance na první body v soutěži tak výrazně narostly. Gólů mohlo padat v zápase mnohem více. Franta Klíma se dostal 3x do skvělých střeleckých příležitostí, ale tentokrát mu štěstí nepřálo. Ale i soupeř několikrát zahrozil, ale podržel nás opět brankář Filip Zlámal. Na tyči skončila pak skončila střela, když útočník soupeře nedokázal trefit prázdnou bránu. I to potřebné štěstí jsme tedy tentokrát měli a v 88 minutě také svým prvním gólem za náš tým definitivně stvrdil naše vítězství Sámuel Szalo. Díky svému důrazu se v malém vápně soupeře dostal k míči a tvrdou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. První vítězství a první vychytaná nula určitě dávají naději na lepší výsledky a je vidět, že po pěti zápasech pomalu nacházíme vhodné posty pro jednotlivé hráče. Určitě ve hře hodně pomohl i Mirek Matuška z A týmu a Radim Jankůj, který začínal v B týmu, ale svými výkony se už prosazuje i v A týmu. Bylo dobře, že přišli pomoct, protože během zápasu se nám zranili hned 3 hráči a tak nám na střídání zbyli jen 2 hráči. Vzájemná pomoc obou týmu je tak velkou výhodou, kterou můžeme někdy využívat. Teď nás ale čeká soupeř z druhého místa tabulky Vír/Štěpánova a to bez možnosti pomoci A týmu, takže se kluci musí nachystat na těžký zápas. Uvidíme, co dokážeme vybojovat o tomto víkendu.

17.9.2023  starší žáci fsa kras - olomučany 2:2 (1:1)

Branky: Šenkýř David, Kostka Dominik
Po úvodních třech zápasech na hřištích soupeřů jsme poprvé v sezóně hráli na domácí půdě. Během úvodních 25 min jsme neproměnili několik příležitostí a hosté po rychlé kolmé akci šli do vedení. 5 min poté, se po krásné narážečce ocitl tváří tvář sám před brankářem David Šenkýř a srovnal na 1:1. Skóre se nám podařilo otočit brankou Dominika Kostky, bohužel jsme vzápětí inkasovali laciný gól a s výsledkem se nám i přes nastřelé břevno už nepodařilo nic udělat. Poprvé v sezóně jsme ztratili body ale stále držíme neporazitelnost a klukům patří velká pochvala, jak si šli za vítězstvím. Snad se nám to podaří již v úterý, kdy hostíme od 17hod dalšího soupeře, tentokrát z Černé Hory.

17.9.2023  ženy vlkoš - fsa kras 3:0 (1:0)

Hráčky: Jalová - Chlupová, Svobodová, Vágnerová, Matušková, Konečná, Sehnalová, Vitouchová, Ognarová, Raušová, Vašíčková.
Na zápas doplnily prořídlé řady žen čtyři dorostenky, přesto měl náš tým pouze jednu hráčku na střídání a byl na tom stejně jako domácí Vlkoš. Měli jsme v tomto utkání bodovat, šance v prvním poločase jsme nepronněnili, a bez toho to nepůjde. Obdržené góly ve 2. minutě utkání a hned začátkem druhého poločasu nás pasovaly na ty, kteří nic nemají.

16.9.2023  krajský dorost fsa kras/ochoz - rousínov
1:0 (1:0)

Branky: vlastní
V sobotu k nám zavítal doposud plně bodující a vedoucí tým tabulky Rousínov. Po úvodním tlaku soupeře, kde jsme měli i potřebnou dávku štěstí, jsme pomalu přebírali otěže zápasu. Soupeř se nemohl vypořádat s našim presinkem a dostávali jsme se do rychlých protiútoků. Do vedení jsme se dostali po těžké malé domů, která skončila až v brance. Poté jsme nastřelili břevno a neproměnili samostatný únik.
 Druhý poločas byl ještě těžší. Soupeř si uvědomoval, že nedostane nic zadarmo a soustředil se už hlavně na dlouhé nakopávané míče. Velké šance byly na obou stranách a nás dnes podržel v brance vynikající Ondra Kalvoda. Tým odvedl neskutečný kus práce a přesně dodržel taktiku, s kterou jsme do zápasu šli. Patří jim velké poděkování a po zásluze můžeme slavit 3 body!!!

16.9.2023  mladší žáci fsa kras - lipovec/ostrov 0:3
(0:1)

Proti Lipovci jsem jako trenér čekal těžký zápas, navíc nás mělo být 5 na střídání. Což je jak pro kluky, tak i pro trenéra těžká situace. Nakonec před zápasem se 2 kluci omluvili a hned při rozhýbání si jeden hráč natahnul stehenní sval. Takže rázem byla lavička skoro poloviční.
 Ovšem kluci k zápasu přistoupili velice zodpovědně a drželi jsme vyrovnanou partii. Bohužel jedná chyba rozhodla o tom, že se soupeř ve 22' dostal do vedení. Kluci stále bojovali, tvořili si gólové situace, ale bohužel bez výsledku.
 Druhá půle byla o tom, že náš brankář si narazil klíční kost a musel střídat. Takže jsme dohrávali s 1 hráčem na střídání, což klukům moc nepřidalo a v konci zápasu už bylo znát, že nám dochází síly. Každopádně všem klukům patří velké poděkování za bojovnost. I s těžkým soupeřem jsme drželi vyrovnanou partii. Bohužel bez gólu to nepůjde. Tam budeme muset více zapracovat.

14.9.2023  mladší přípravka fsa kras - rdr akademie 

FSA Kras A - RDR Akademie DX 21:1 (10:1) 
Branky: Hloušek Lukáš 9x, Klimeš Jonáš 4x, Šebela Martin 3x, Talpa Tomáš 2x, Kunc Štěpán 2x, Bocková Kristýna
FSA Kras A - RDR Akademie DY 19:2 (8:1) 
Branky: Šebela Martin 7x, Klimeš Jonáš 5x, Hloušek Lukáš 4x, Kunc Štěpán 2x, Bocková Kristýna
 Výkon soupeře hodnotit nebudu. Zaměřím se na nás. Jde vidět určitý progres v herním projevu jednotlivců. Snažíme se o kličky, které se na tréninku učíme, dále o rychlý přechod do protiútoku. Bolestí zůstává zbrklost v určitých situacích. Například zakončení v jasné situaci před brankářem soupeře, ukvapené rozehrávání i tehdy, když nejsme pod tlakem. Dále pak špatné zpracování i relativně snadných míčů. U některých hráčů jde vidět, že si dovolí na hřišti více a věří si, což je dobře. Výsledky v této kategorii nejsou důležité, ale důležité je, aby se hráči herně posouvali, což lze dosáhnout jen poctivým a kvalitním tréninkem. 
FSA Kras B - RDR Akademie DY 1:17 (0:12)
Branky: Pavlék Nikolas
FSA Kras B - RDR Akademie DX 9:18 (2:11)
Branky: Pavlék Nikolas, Nejezchleb Jáchym, Bocková Barbora, Novotný Jan 3x, Malár Vojtěch 2x, Novotný Lukáš

Sestava: Nik Pavlék, Martin Bouda, Jáchym Nejezchleb, Vojta Malár, Honza Fojtík, Honza Novotný, Lukáš Novotný, Barča Bocková, Míša Tajnai

K dalšímu soutěžnímu zápasu k nám přijel soupeř z Doubravice. I přes prohru děti předvedly skvělý a nadšený výkon. Nastřílely spoustu gólů a nakonec byly odměněny zaslouženým potleskem všech přítomných diváků.

víkendové zápasy našich týmů

Přijďte podpořit naše týmy, které se většinou představí na domácím hřišti v Jedovnicích, Kotvrdovicích a krajský dorost v Ochozi u Brna. 
 Starší žáci jsou na vlně vítězství a představí se 2krát na domácím hřišti.
 Starším přípravkám se taktéž daří a oba týmy jsou v první šestce v tabulce. 
 Mladší přípravka bojuje, kdy "B"čko si zvyká na větší hřiště a 2 branky.
 Krajský dorost by potřeboval po dvou prohrách bodovat. Čeká je těžký soupeř z Rousínova.
 Okresní dorostenci se sehrávají a začíná to nést svoje "ovoce". 
Kluci a holky FSA KRAS JEDEME!!!!!

13.9.2023  mladší žáci Šošůvka-vysočany/sloup - fsa
kras 4:1 (4:1)

Branky: Fiala Lukáš
Ve středu 13.9. jsme zavítali na hřiště do Sloupu. Čekali jsme těžký zápas a to se také vyplnilo. Kluci začali sebevědomě. Bohužel po dvou chybách v obraně jsme rázem prohrávali 2:0. Kluci se trochu zkoncentrovali a podařilo se nám pěknou střelou snížit náskok. Bohužel opět to byl soupeř, který chyby nekompromisně trestal. V závěru poločasu jsme přitvrdili v osobních soubojích a hned to bylo poznat. Začali jsme více kontrolovat míč a hra se vyrovnala. Bohužel ve druhém poločase se přihnala bouřka a po domluvě jsme zápas ukončili dříve, protože blesků kolem hřiště přibývalo. Každopádně kluci poznali, že bez důrazu v osobních soubojích to nepůjde a je velice důležité se vyhýbat fatálním chybám v obraně. Každopádně klukům patří díky za zlepšenou hru. Škoda, že nás bouřka zastavila, třeba by se nám podařilo zápas otočit.

10.9.203  krajský dorost fkd - fsa kras/ochoz 5:0 (1:0)

Na bývalý prvoligový stadion jsme přijížděli s vidinou obnovení vítězné série. Od začátku byl zápas vyrovnaný. Těsně před poločasem jsme po individuálních chybách obdrželi gól.
  Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit odvážněji s větší podporou útoku, což se nám ale nakonec vymstilo a obdrželi jsme další branky. Soupeř využil zkušenosti z vyšší soutěže a výsledek si pohlídal.

10.9.2023  ženy fsa kras - bezměrov 1:0 (0:0)

Branky: Kateřina Zoubková
Našim ženám trvalo 13 zápasů než se mohly radovat z vítězství. Poslední výhru totiž měli 9.10.2022 doma s Moravskou Třebovou. Utkání bylo plné osobních soubojů a protože se poprvé nedostavil delegovaný rozhodčí pískal Pospíšil Josef. Ve druhém poločase jsme měli několik gólových šancí, které jsme nepromněnili a museli bojovat o výsledek až do konce utkání. Sestava: Klímová- Jalová, Chlupová, Svobodová, Vágnerová, Říčařová, Matušková, Konečná, Janáčová, Sehnalová, Straková, Zoubková, Vitouchová.


9.9.2023  dorostenky fsa kras - hodonín 0:8 (0:6)

První zapas probíhal zpočátku velmi nervózně z naši strany. Ač jsme se dostávali do šanci, tak se nám nepodařilo žádnou proměnit. Soupeř měl střeleckou formu, dařilo se mu promenovat sance. V druhem polocase jsme dodrželi pokyny a lépe reagovali na pohyb soupeře. Ač se nám nepodařilo vstřelit ani jednu branku, tak si děvčata zaslouží obrovskou pochvalu za zlepšení výkonu ve druhé půlce a bojovnost až do poslední minuty.

9.9.2023  starší žáci vavřinec - fsa kras 1:5 (0:3)

Branky: Tomáš Fránek 2x , Miroslav Čech, Dominik Kostka 2x
V sobotu 9.9.2023 odehráli starší žáci další mistrovské utkání a to s obávaným soupeřem Vavřince/Ostrova. Kluci ovšem začali bez jakéhokoliv respektu hned od začátku prohánět po obou lajnách soupeřovu obranu. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a již v 6 minutě se ujali vedení a zápas přebrali pod kontrolu. Neustálým tlakem jsme postupně zvyšovali brankový náskok.I když to tak podle výsledku nevypadá, soupeř měl své kvality a borci museli být neustále ve střehu a hrát na plno . Patří jim za to dík . Jak za nasazení, tak za celkový přístup a reprezentaci FSA .

9.9.2023  okresní dorost boskovice-letovice b - Fsa kras/ochoz B 3:1 (1:1)

Branky: Klíma František
Po prohře 7:0 v Knínicích zavítal dorost B na hřiště do Skalice nad Svitavou, kde se utkal s mužstvem, které porazilo Knínice 6:2. Bylo jasné, že to budě těžký zápas a tomu odpovídala i taktika. Naordinovaný "Přešovský beton" ale fungoval a kapitán Vojta Matyáš výborně řídil celou obranu a přes zhuštěný prostor ve středu hřiště se soupeř dlouho nedokázal prosadit. Obětavost a bojovnost byla ozdobou tohoto zápasu. Téměř 30 minut jsme odolávali tlaku soupeře, ale po pěkné průnikové přihrávce do velkého vápna se soupeř ujal vedení. Naše výpady na polovinu soupeře nebyly tak časté a trochu osamocený Kuba Neveselý dělal co mohl, ale proti přesile obránců to bylo těžké. Ve 40 minutě se ale přes 3 hráče uvolnil na hranici vápna Franta Klíma a přesnou střelou k tyči vyrovnal. 
  Bohužel po přestávce se nám úvod vůbec nepovedl. Hned v 46 minutě jsme propadli při bránění rohového kopu a ve 49 minutě velmi dobře chytající Filip zlámal svým zákrokem sice výrazně změnil směr střely, ale ta bohužel zapadla do horního růžku brány. Zbytek zápasu se ale opět nesl ve znamení obětavé obrany, na krajním beku Jana Sedláčková motala útočníkům hlavy (myšleno fotbalově), v záloze všichni plnily své obrané úkoly a hlavně Sámuel Szalo jako defenzivní záložník byl při své fyzické konstituci často neprostupnou stěnou pro hráče soupeře. Přestože jsme žádné body nepřivezli, určitě patří klukům a Janě velká pochvala za předvedený týmový výkon, protože dokázali vzdorovat týmu s velkou útočnou sílou a ukázali tu správnou fotbalovou bojovnost a nasazení.  

9.9.2023  rdr akademie - mladší přípravka

RDR Rájec Jestřebí A – FSA Kras A 0:20 (0:8)
Branky: Prášek Matyáš 6x, Klimeš Jonáš 7x, Hloušek Lukáš 5x, Šebela Martin, Kunc Štěpán
RDR Rájec Jestřebí B – FSA Kras A 5:10 (4:7)
Branky: Prášek Matyáš, Klimeš Jonáš 2x, Hloušek Lukáš, Šebela Martin, Kunc Štěpán,  Slezák Patrik 4x
 V sobotu na hřišti v Rájci-Jestřebí odehráli naši hráči týmu A mladší přípravky další utkání v rámci okresního přeboru. Po prvním výborném utkání, kdy hráči perfektně útočili i bránili a soupeře k ničemu nepustili, přišlo druhé utkání, kde naši hráči soupeře podcenili a těžko se dostávali do zápasu. Výsledkem bylo sice vítězství, ale v dalších utkáních proti silným týmům by to na vítězství stačit nemuselo.

RDR Rájec Jestřebí B - FSA Kras B 18:4
Branky:
Novotný Jan 3x, Prášek Dominik
RDR Rájec Jestřebí A - FSA Kras B 20:3
Branky:
Bouda Martin 2x, Prášek Dominik
Sestava: Nikolas Pavlék, Dominik Prášek, Martin Bouda, Jáchym Nejezchleb, Vojta Malár, Honza Fojtík, Honza Novotný, Lukáš Novotný

Naši malý fotbalisté nastoupili k dalšímu zápasu v Rájci- Jestřebí. Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. Pro děti je každý zápas nová a cenná zkušenost. Výsledky pro nás v této fázi nejsou podstatné. Nejdůležitější je radost ze hry i každý gól, ktery vstřelíme. A každá chyba, která je pro nás prostředkem ke zlepšení. Děkuji všem dětem za jejich nadšení a nasazení. A všem rodičům, prarodičům a fanouškům za podporu a fandění.

9.9.2023  starší přípravka fsa kras - rdr akademie

FSA Kras A - RDR Doubravice 14:4 (6:2)
Branky: Šebela 6x, Chrástecký 5x, Knihař 3x
FSA Kras A - RDR Ráječko 15:7 (7:2)
Branky: Šebela 5x, Šenkýřová 5x, Němec 2x, Klimeš, Janíček, Chrástecký
Celkově dobrý výkon proti kvalitnímu soupeři, takže díky všem hráčům za předvedené nasazení

FSA Kras B - RDR Ráječko 12:7 (5:3)
Branky: Max Hrazdíra 9x, Viktor Vincenc, Mikuláš Treschl, Matěj Vaněk
FSA Kras - Doubravice 8:8 (2:5)
Branky: Max Hrazdíra 4x, Marek Musil, Mikuláš Treschl, Matěj Vaněk, Viktor Vincenc

Sestava: Kryštof Vincenec, Viktor Vincenec, Lukáš Beneš, David Přikryl, Max Hrazdíra, Marek Musil, Mikuláš Treschl, Matěj
Vaněk

V sobotu sehrál na hřišti v Kotvrdovicích i B tým starší přípravky složený z hráčů ročníku 2014 další utkání. V prvním zápase předvedli kluci super výkon a proto je neminula zasloužená výhra nad výborným týmem Raječka 12:7. V druhém zápase si hráči uvědomili to, že je potřeba hrát celý zápas a né po vlažném začátku vše dohánět až v druhém poločase. Výsledek remíza 8:8(2:5), kdy jsme o vítězství přišli v poslední minutě zápasu. Lze však konstatovat, že se naši hráči neztrácí ani proti o rok starším hráčům soupeře.

Rozpis zápasů našich družstev

Přijďte povzbudit naše týmu na domácích a venkovních hřištích.
 Poprvé se doma představí ženy v neděli 10. září. Taktéž úplně poprvé a na domácím hřišti naše dorostenky ve 2.lize dorostenek. Držíme palce.
 Krajský dorost zajede do nedalekých Drnovic na kdysi prvoligový stadion FK Drnovice.
 Doufejme, že i starší žáci uspějí ve svém 3 zápase na hřišti ve Vavřinci a vysněný postup do vyšší soutěže se podaří "vykopat".
 A samozřejmě nesmím zapomenout na naše nejmenší přípravky, ze kterých rostou "velcí" fotbalisti.

4.9.2023  starší žáci knínice - fsa kras 1:2 (1:1)

Branky: Šebela Marek, Kostka Dominik
Do utkání jsme vstoupili o něco lépe a po 10 minutách otevřel skóre zápasu Marek Šebela krásnou ranou z 25 metrů. Náš kapitán a zároveň stoper se prosadil ve druhém zápase celkově již potřetí. Pak ale otěže zápasu převzali domácí, výsledkem bylo vyrovnání na 1:1. Nám se nedařila kombinace, hra po zemi prakticky neexistovala a dlouhé nákopy posbírala obrana domácích.
  Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, několik šancí či jejich náznaků se nedařilo dotáhnout do konce a také bylo třeba hlídat brejkové akce hráčů Knínic. Až 15 minut před koncem se nám podařilo vstřelit, jak se později ukázalo, rozhodující branku. Po pěkném priťuknutí proti noze se další výstavní ranou pod břevno trefil Dominik Kostka. Poté se přelévala hra ze strany na stranu, obě mužstva měla šance ale bez gólového efektu. V posledních vteřinách měli, ale domácí po naší chybě a špatné komunikaci velkou šanci na vyrovnání, ale nakonec to defenziva zvládla a tak si odvážíme plný počet bodů. Zápas nám ukázal, že se máme rozhodně v čem zlepšovat. Klukům patří velká pochvala a to hlavně za bojovnost a vůli vyhrát.

3.9.2023  starší přípravka rdr akademie - fsa kras

RDR Akademie RJX -  FSA Kras A 1:7 (1:3)
Branky: Šebela D. 3x, Tomášek 2x, Talpa, Kratochvil
I když se soupeř ujal vedení v zápase, tak naši výsledek s přehledem otočili a celkově byli lepší. Hlavně Davča Šebela a Jáchym Klimeš hráli skvěle. Ale celkově dobré nasazení celého týmu.

RDR Akademie RJY -  FSA Kras A 4:16 (1:10)
Branky: Tomášek 6x, Šebela D. 5x, Šenkýřová, Talpa, Janíček 2x, Kratochvil
Spíše tréninkový zápas, ve kterém měli naši hráči problém se koncentrovat na hru. Díky všem hráčům za předvedený výkon a rodičům za podporu.

RDR Akademie RJY - FSA Kras B 3:10 (0:6)
Branky: Lukáš Beneš 2x, Maxim Hrazdira 5x, Jonáš Klimeš, Matěj Vaněk, Matyáš Prášek
RDR Akademie RJX - FSA Kras B 8:6 (4:4)
Branky: Maxim Hrazdíra 3x, Jonáš Klimeš 2x, Matyáš Prášek
V neděli 3.9. jsme zavítali do Rájce Jestřebí kde odehráli krásné dva zápasy. Za pomocí hráčů z mladší přípravky. První zápas byl jednoznačně převahou našich hráčů kde jsme do první půlky vstřelili 6 branek v druhé půlce jsme se přestali vracet a doslali 3 góly.
  Druhý zápas byl o poznání náročnější, ale všichni kluci a holka hráli výborně, držely celou dobu dvougolový náskok a v posledních 10 minutách se vedení obrátilo. Všem hráčům velké díky za výkon a rodičům za obrovskou podporu.

3.9.2023  ženy holešovské holky - fsa kras 10:0 (3:0)

Sestava: Jalová - Chlupová, Svobodová, Vágnerová, Říčařová, Raušová, Čechová, Matušková, Konečná, Janáčová, Sehnalová, Stejskalová, Vybíhalová Nina, Ognarová, Sedláčková, Straková, Vybralová.

Domácí Holešov skončil v minulém ročníku na prvním místě ve své skupině a jeho herní výkon byl oproti našemu úplně někde jinde. Trenér Ivoš v tomto těžkém zápase dal příležitost všem hráčkám, každá odehrála minimálně 40 minut. Ženy byly v plném počtu a doplnili je dorostenky, celkem bylo k dispozici 17 hráček. 
  Další utkání mají ženy v neděli 10.9. v Kotvrdovicích v 10:00 s Bezměrovem. Dorostenky zahájí sezónu den předtím, v sobotu 9.9. v Kotvrdovicích, začátek 16:00.

2.9.2023  okresní dorost knínice - fsa kras/ochoz 6:0
(2:0)

V sobotu zavítal B tým dorostu do Knínic a vzhledem k tomu, že i A tým hrál v sobotu v odpoledních hodinách, nebyla možná vzájemná výpomoc. Odcestovali jsme tak ve 14 lidech a to ještě díky pomoci 2 starších žáků Štěpána Vintra a Davida Šenkýře.
První poločas byl ve znamení mírné převahy soupeře, který se ujal vedení 1:0 již v 8 minutě. Převaha soupeře ještě nebyla tak výrazná a škoda jen nevyužité šance Františka Klímy, který nedokázal překonat brankáře soupeře ve velmi slibném nájezdu. Do poločasu jsme pak inkasovali ještě jednou, v 28 minutě. Bohužel ještě v prvním poločase se nám zranil krajní obránce Benedikt Klíma a vzhledem k fyzické náročnosti utkání se tak výrazně zapojili do hry i dva starší žáci. A s potěšením mohu sdělit, že jejich věkový hendikep nebyl nijak výrazně znát, oba jsou to urostlí kluci a David velmi dobře zastoupil zraněného Bena a Štěpán také odehrál velmi dobrý zápas a v záloze i útoku nám dokázal pomoci.
  Druhý poločas bohužel bylo více znát, že věkový rozdíl, protože v naší sestavě mimo Honzy Miklíka a Jakuba Plného (oba ročník 2007), byli hráči ročník 2008 a mladší a soupeř disponoval velkým počtem hráčů ročník 2006 a fyzická převaha se už v druhém poločase výrazně projevila dalšími 5 góly v naší síti.  
  Sobotní zápas byl těžkou zkouškou pro naše mladé dorostence a celá sezóna se asi ponese v duchu těžkých zápasů se staršími soupeři. Je to úděl mladých mužstev, které vstupují do kategorie 4 letých dorostů a musíme s tím zabojovat. Každý další rok bude již příjemnější a vhledem k velkému počtu kluků ročník 2008 naopak za 3 roky bude mít tento tým velkou sílu. Jediným lékem je asi tvrdý trénink a bojovnost a zlepšení se určitě dostaví.

2.9.2023  krajský dorost Šlapanice - fsa kras/ochoz
2:0 (2:0)

V sobotu 2.9. jsme zajížděli na půdu Šlapanic a čekali jsme velmi těžký zápas. Od začátku se nám dařilo soupeře držet na uzdě, nutno však podotknout, že soupeř měl obranu také výborně organizovanou. Podařilo se nám dostat do dvou hlavičkových zakončení, které však cíl nenašly. Asi 10 minut nato se našemu brankáři nepodařilo včas odehrát a soupeře jsme zadarmo pustili do vedení. Rozladěnost po inkasovaném gólu vedla k další brance po chybě v rozehrávce a naší nedostatečne nabídce.
  Druhý poločas jsme ve snaze snížit trochu otevřeli obranu a vedlo to k šancím na obou stranách. Nás podržel Honza Svoboda a v našem zakončení chybělo trochu štěstí. Soupeř si náskok pohlídal a zaslouženě vyhrál.

2.9.2023  mladší přípravka fsa kras - rdr akademie

FSA Kras A - RDR Akademie RX 8 : 6 (6 :1) 
FSA Kras A - RDR Akademie RY 11 : 5 (6 : 2) 
Sestava: Prášek Matyáš - Bocková Kristýna 1x, Hloušek Lukáš 5x, Klimeš Jonáš 5x, Kunc Štěpán 2x, Slezák Patrik 3x, Talpa Tomáš 3x. 
V sobotu 2.9. jsme za pěkného slunečného počasí odehráli první dvě kola okresního přeboru v Kotvrdovicich. V prvním zápase to byla v prvním poločase jednoznačná záležitost.V druhém už to bylo o dost slabší. Neproměnili jsme šance a po zbytečných chybách jsme inkasovali. Ve druhém zápase jsme byli od první minuty aktivnějším týmem. Většinu zápasu jsme se snažili překonat soupeřovu obranu a brankáře. Obdržené góly byly většinou z brejkovych situací, kdy jsme se zapomněli vracet a obsazovat útočící protihráče. Zítra jedou čtyři hráči pomoci svým kamarádům ze starší přípravky a doufáme, že to profesorky neodchodí, jako tyto dnešní zápasy.

FSA Kras B - RDR Akademie RY 5:14
FSA Kras B - RDR Akademie RX 9:12
Sestava: 
Barča, Majki, Marťas, Nik, Domik, Jácha
Tentýž den se představili poprvé i ti nejmenší a tentokrát plně v režii dětí z přepřípravky. Ve dvou zápasech vstřelili krásných  14 gólů. Jsme na začátku cesty, ale obrovská hrdost. Výsledky nejsou to hlavní, důležitější je radost ze hry a emoce. Za týden se opět představíme a budeme opět makat na 100%. A hlavně se fotbalem bavit!


2.9.2023  mladší žáci fsa kras - bořitov/žijeme hrou
1:3 (0:2)

Branky: Daniel Michal
V sobotu 2.9. jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Bořitova. Soupeř to byl vyrovnaný, bohužel pro nás se brankové prosadil. Kluci hráli velice vyrovnaný a bojovný fotbal. Jako první jsme se dostali do vyložené gólové šance bohužel bez úspěchu. Po chybě našeho brankáře to byl však soupeř, který tuto chybu potrestal a v zápětí na to ještě svůj náskok zvýšil.
  Do druhého poločasu kluci naskočili s odhodláním zápas otočit, dostávali se do šancí, bohužel jsme nemohli střelit branku. Po 8 tutových šanci jsme dali jen 1 branku a bohužel prohráli. Klukům patří velké poděkování za nasazení a budeme muset zlepšit koncovku.

27.8.2023  okresní dorost FSA Kras/ochoz - černá hora
4:5 (0:1)

Branky: Plný Jakub, Jankůj Radim, Mlejnek Filip, Miklík Jan
Podrobnosti ze zápasu připravujeme

26.8.2023  krajský dorost fsa kras/ochoz - rdr akademie 2:1 (1:1)

Branky: Prokeš Adam, Lízal Tomáš
V sobotu nás čekal ambiciózní soupeř, který pomýšlí na rychlý návrat do Krajského přeboru, z kterého minulou sezonu sestoupil. Byl to určitě zatím nejtěžší soupeř a kluci podle toho do utkání nastoupili. Hra byla od začátku vyrovnaná a plná osobních soubojů. Bohužel šel soupeř po rychlém brejku do vedení. Plní odhodlání jsme se hnali za vyrovnáním a podařilo se po centru ze strany, kdy po zakončení do tyče dorazil míč do brány Adam Prokeš.
  Druhý poločas jsme předváděli velice odhodlaný výkon a byli jsme za to odměněni po nacvičeném rohovém kopu, který proměnil v gól Tomáš Lízal. I přes snahu soupeře o tlak jsme už žádnou šanci na srovnání nepřipustili a zaslouženě jsme si mohli vychutnat radost z vítězství.
Všem dorostencům patří velké DÍKY.
TAKTO SE BOJUJE O VÍTĚZSTVÍ!!!

26.8.2023  starší přípravka fsa kras - žijeme hrou,
bořitov

V sobotu zahájili na hřišti v Kotvrdovicích hráči starší přípravky svou podzimní část v rámci okresního přeboru.


Kras A – Kunštát 14:11 (4:6)
Branky: Janíček Marek 6x, Talpa Mikuláš 3x, Kratochvil Štěpán, Šebela David 2x, Šebela Jakub 2x

Kras A - Bořitov 22:2 (12:0)
Branky: Klimeš Jáchym 5x, Šebela David 5x, Šebela Jakub 6x, Talpa Mikuláš 3x, Kratochvil Štěpán, Janíček Marek
Tým Kras A složený s hráčů ročníku 2013, který se musel obejít bez několika opor, nejprve změřil síly s týmem Kunštátu, který byl složen se stejně starých hráčů. Po ne příliš povedeném prvním poločase, se našim hráčům, díky zlepšené hře v druhém poločase, podařilo v tomto těžkém zápase zvítězit a to proti kvalitnímu soupeři, který nedal nic zadarmo. V druhém zápase si pak kluci zastříleli proti týmu Bořitova a zaslouženě vysoko zvítězili.
Sestava Kras A: Klimeš Jáchym, Kratochvíl Štěpán, Šebela David, Šebela Jakub, Janíček Marek, Talpa Mikuláš, Knihař Tomáš

Kras B - Kunštát 8:12(7:5)
Branky: Hrazdíra Max 4x, Klimeš Jonáš 4x

Kras B - Bořitov 19:1( 8:0)
Branky: Hrazdíra Max 10x, Klimeš Jonáš 3x, Beneš Lukáš 3x, Hloušek Lukáš 3x
Tým Kras B, tvořen hráči ročníku 2014 doplněn hráči mladší přípravky (Hloušek Lukáš 2015 a Klimeš Jonáš 2016) se představil ve velmi dobrém světle. V prvním zápase jasně vyhrál proti týmu Bořitova a v druhém utkání, změřil síly s hráči Kunštátu, kterým byl rovnocenným soupeřem a po vyhraném prvním poločase, se o vítězi zápasu rozhodlo až v posledních minutách utkání, kdy soupeř, plně využil svých herních zkušeností. Tento náš mladý tým si zaslouží velikou pochvalu za předvedený výkon a nasazení.
Sestava Kras B: Vincenec Kryštof, Hrazdíra Maxim, Beneš Lukáš, Musil Marek, Přikryl David, Vincenec Viktor, Hloušek Lukáš, Klimeš Jonáš

26.8.2023  mladší žáci rdr akademie B - fsa kras 3:0
(2:0)

Kluci nastoupili velice odhodlaně a od začátku zápasu si tvořili brankové příležitosti. Bohužel to byl soupeř, který se dostal do zakončení a hned z první šance skoroval. Poločas byl 2:0 pro soupeře, ale pořád nebylo nic ztraceno.
  Ve druhé půli jsme stále byli vyrovnaný tým a snažili se soupeře ohrozit. Bohužel se nepodařilo a soupeř přidal třetí gól. I tak patří klukům velké díky za bojovnost až do samého závěru.

24.8.2023  starší žáci rdr akademie - fsa kras 1:6 (0:2) 

Branky: Čech Miroslav 2x, Šebela Marek 2x, Vintr Štěpán, Hrazdíra Martin
První zápas jsme odehráli bez několika opor, ale skvěle vypomohli kluci z mladších žáků. Po prvním poločase jsme vedli 2:0, po brankách Miroslava Čecha a Štěpána Vintra. Ve druhém poločase domácí snížili na 1:2, pak se podařilo z pozice stopera 2x skórovat Markovi Šebelovi, druhý gól v zápase po rychlém úniku přidal Miroslav Čech a krásně se z poza vápna trefil Martin Hrazdíra. Klukům patří velká pochvala! Je nutno podotknout, že polovina hráčů hrála vůbec poprvé na velkém hřišti v rozestavení 10+1.

20.8.2023  Krajský dorost Lažánky - FSA Kras/ochoz 1:2 (1:1)

Branky: Lízal Tomáš, Prokeš Adam
V neděli jsme se vydali na dlouhý výlet do Lažánek u Veverské Bitýšky a parné počasí nasvědčovalo tomu, že to bude velice náročný zápas. Utkání jsme začali skvěle a už ve 3.minutě otevřel krásnou ranou do šibenice zpoza vápna Tomáš Lízal. Soupeř, který sázel hlavně na důraz a dlouhé míče převzal od 15.minuty otěže zápasu a vytvořil si velké množství standartních situací. Z tlaku a našich nepřesností jsme následně inkasovali opět střelou zpoza vápna. 
  Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým. Hráli jsme pěkný kombinační a hlavně zodpovědný fotbal. I tak se stalo, že si soupeř vytvořil gólovku, kdy samostatný nájezd zastavil skvěle Ondra Kalvoda. Po jedné z našich akcí se prosadil Adam Prokeš, který téměř z brankové čáry našel mezeru v postavení brankáře. Nervózní soupeř už si větší šanci nevytvořil a tak jsme si druhé vítězství v řadě pohlídali. Celému týmu patří dík za perfektně odmakaný zápas v extrémních teplotách.

19.8.2023  okresní dOrost RDR Akademie - FSA Kras/Ochoz 6:1 (4:1)

Branka: František Klíma
V sobotu 19.8. jsme vyjeli na první zápas sdruženého týmu v okresním přeboru Blansko.
  Nás úvodní nápor jsme bohužel nezúročili. Se soupeřem odehrál náš tým, který se prakticky sehrává a hledá, vyrovnaný zápas, ač to podle skóre nevypadá. Bohužel se nám povedlo zužitkovat snad jen desetinu vytvořených šanci, kdy jsme šli v breaku 1 na 1. A soupeř, s podporou kluků z vyšší soutěže, byl velmi efektivní. Nicméně výkon týmu i jednotlivců hodnotíme veskrz kladně s pozitivními vyhlídkami i s ohledem na extrémní teploty.

19.8.2023  mladší žáci fsa kras - olomučany b 4:0 (1:0) 

Branky: Burda David, Šebela David, Chrástecký Florian
V sobotu 19.8 jsme na prvním zápase doma přivítali soupeře z Olomučan. V průběhu prázdnin je to vždy složité, protože ještě probíhají dovolené a stejný případ byl i pro nás. Na první zápas nás bylo jen 9 a tak nám pomohli 3 kluci ze starší přípravky. První poločas byl v pozvolném tempu, kdy si všichni hráči zvykali na velké hřiště. Hráli jsme 8+1 od vápna k vápnu. Postupně se všichni hráči zžili s velkým hřištěm a začali se rodit první gólové šance. První gól jsme dali těsně před půli a kluci začali cítit chuť vítězství.
  V druhém poločase jsme se dostávali postupně do gólových šanci a zvyšovali svůj náskok. Musím pochválit i našeho brankáře, který nás podržel a zasloužené vítězství nás neminulo. Taktéž patří velké díky klukům 2013, kteří zařídili 3 góly. Díky všem za výborný výkon.

14.-18.8.2023  přípravný kemp starší a mladší přípravky v kotvrdovicích

Minulý týden od pondělí 14.8. do pátku 18.8. se konal fotbalový kemp pořádaný v Kotvrdovicích, určený pro hráče mladší a starší přípravky. První tři dny jsme se zaměřili na zlepšení herních dovedností, kdy se do trénování, v roli trenérů zapojili i čtyři hráči ze starších žáků a pro své mladší kamarády společně připravili krásný trénink, za což jim patří veliké díky. Ve čtvrtek jsme zajeli do Brna, kde jsme nejprve navštívili Laser game, následoval fotbal golf a pak naši hráči absolvovali trénink pod vedení prvoligových hráček FC Lokomotiva Brno na jejich hřišti. Po návratu do Kotvrdovic nás čekalo tradiční přespání, kdy nemohla chybět stezka odvahy a letní kino. Povedený pětidenní kemp byl v pátek zakončen zápasem proti týmu maminek a závěrečným posezením s předáváním pamětních medailí. Věříme, že naši hráči, získané dovednosti využijí v následující sezoně.

12.8.2023  krajský dorost fsa kras/ochoz -
kohoutovice 4:0 (2:0)

Branky: Svoboda Jan, Štěpánek Ondřej(p), Horák Patrik, Klas Šimon

Začíná nám nová sezóna, ve které budeme mít letos jeden dorostenecký tým v krajské soutěži a druhý v okresní. V sobotu nás čekal první zápas a našim soupeřem nám byly Kohoutovice.
  Od začátku utkání jsme udávali jasné tempo, kdy jsme soupeře téměř nepouštěli k míči. Po pěkných kombinacích jsme se dostávali do častého zakončení, v kterém se nám bohuželo tolik nedařilo. Prolomil to až Honza Svoboda. Do poločasu ješte zvýšil Ondra Štěpánek z penalty. Druhý poločas se trochu vyrovnal a hosté po svých nakopávaných míčích šli dvakrát sami na branku, kterou však netrefili a tak jsme v závěru pojistili výsledek zásluhou Patrika Horáka a po krasné kombinaci napsal tečku za zápasem Šimon Klas. Vstup do sezóny se povedl na jedničku a budem se snažit 3 body potvrdit na hřišti Lažánek/Veverské Bitýšky.

31.7.-4.8.2023  žáci na coerver kempu v ochozi u brna

Žáci FSA Kras v letošním roce podstoupili náročný kemp vedený pod zkušených trenérů z Coerver coaching. V Ochozi u Brna se sešlo asi 50 dětí od přípravek až po starší žáky. Z našeho spolku přijelo 12 dětí, většinou v kategorii starších žáků.
 Kluci a jediná dívka Jana se naučili nebo zdokonalili svoje herní činnosti a ve svém fotbalovém "umění" se opět posunuli dál.

26.7.2023  přípravný turnaj žáků s německým soupeřem z Erkneru

Kluci z Německa z města Erkner (poblíž Berlína) a jeho okolí jezdí do Jedovnic již tradičně. Až náhoda oslav založení 100.let fotbalu v Jedovnicích přivedla naše kroky k myšlence zahrát si společně fotbal. 
 Tato myšlenka se zrealizovala ve čtvrtek 26.7. Na hřišti v Jedovnicích se sešlo asi 40 dětí různých věkových kategorii (převážně žákovského věku), které byly rozdělení do 6 týmů po 7 hráčích. Všechny týmy byly doplněny o trenéry jak od nás, tak z Německa. Postupně turnajovým způsobem proti sobě nastoupily všechny týmy na dvou hřištích a všichni si užili mezinárodního fotbalu. Kluci z obou zemí oprášili anglický jazyk, aby se mohli mezi sebou alespoň nějakým způsobem dorozumívat. Přesvědčili se, že anglický jazyk využijí kdykoliv a kdekoliv.
 Děkuji Thomasovi z Erkneru, který to vlastně všechno domluvil a oslovil nás trenéry s touhle myšlenkou. Shodli jsme se na tom, že příští rok to opět zorganizujeme. Díky Thomas.

25.-29.7.2023  přípravný kemp dorostenek a žen v kotvrdovicích

Naše dorostenky a ženy se připravují na náročnou sezonu na hřišti v Kotvrdovicích. Dorostenky pod vedením nové trenérky Kateřiny Zoubkové dostávají do těla, protože odehrají první sezonu v 2. lize dorostenek. Kádr dívek byl rozšířen o několik nových posil, takže se holky poznávají a sehrávají. Hodně štěstí holky.
 Ženy pokračují přípravu pod trenérem Ivošem, kdy je čeká opět nelehká sezona v krajské lize žen.

24.-29.7.2023  přípravný kemp dorostu v jedovnicích

Naši dorostenci se připravují na náročnou sezonu v krajské I.třídě. Společný kemp pro všechny kluky dorosteneckého věku probíhá na hřišti v Jedovnicích pod vedením různých trenérů. Kemp se již blíží ke svému konci a kluci už toho začínají mít "plné brýle". 
 Ve čtvrtek 27.7. odehráli kluci přípravný zápas proti Podolí, který nakonec prohráli 6:1. Ovšem o výsledek vůbec nešlo. Jde hlavně o to vyzkoušet kluky na různých pozicích a vyzkoušet různé herní situace. Na hřišti se z naší strany vystřídalo celkem asi 20 hráčů. Je nutné také zacelit posty po odchodu 5 hráčů (2 kluci již dosáhli věku a odešli do mužů, 3 hráči přestoupili do jiných klubů).

sponzorský dar od firmy sakO brno

Děkujeme firmě SAKO Brno, a.s., která našemu spolku poskytla sponzorský dar. Sponzorský dar bude použit na vybavení a pomůcky pro naše nejmenší - předpřípravka a mladší přípravka.
Děkujeme

Firma SAKO Brno, a.s. je akciová společnost, která v Brně provozuje svoz odpadu a spalovnu odpadu. Má celkem tři divize (Správní, Svoz odpadu a Spalovna), které zajišťují zejména svoz komunálního a vybraného průmyslového odpadu, skla, PET lahví, papíru, ekologickou likvidaci nelegálních skládek, energetické využití komunálního odpadu a mnoho dalšího. Více informací se dozvíte na www.sako.cz